koronawirus w Olsztynie
fot. https://pixabay.com/ JuergenPM
Autor Natalia Niewczas - 5 Sierpnia 2020

Wstrząsające informacje, koronawirus w dużej fabryce w Polsce. Zatrudnia tysiące osób

Polacy doświadczają życia w trudnych czasach pandemii już od marca 2020 roku. To wtedy w naszym kraju potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Od tamtej pory wszystko potoczyło się błyskawicznie - zamknięto szkoły i uniwersytety, w sklepach zapanował chaos, a ulice nawet największych miast błyskawicznie wyludniały. Kwarantanna narodowa odcięła Polaków od uroków towarzyskiego życia na długie tygodnie. Niestety końca dramatycznej sytuacji nie widać.

Polacy w ostatnim czasie mogą obserwować niepokojąco rosnące słupki reprezentujące nowy dzienny przyrost potwierdzonych zakażeń COVID-19. Nowe ogniska choroby wybuchały najczęściej na rodzinnych uroczystościach, lecz zakłady pracy, w tym kopalnie, wciąż podbijają tę niechlubną statystykę. Tym razem potencjalne ognisko rozpoznano w olsztyńskiej fabryce.

Wesela mogą zostać zakazane? Rzeczpospolita przekazała zaskakujące wiadomościWesela mogą zostać zakazane? Rzeczpospolita przekazała zaskakujące wiadomościCzytaj dalej

Polacy znów wstrzymują oddech

Przed Polakami z Olsztyna kolejne wyjątkowo trudne dni - w dającym tysiące miejsc pracy zakładzie rozpoznano przypadek zachorowania na koronawirusa. Podczas gdy zaskoczeni sytuacją pracownicy martwią się o przyszłość, firma zapewnia, że produkcja nie zostanie przerwana.

Jak podaje portal se.pl, nowy przypadek zarażenia koronawirusem rozpoznano w fabryce opon Michelin w Olsztynie - chory na COVID-19 okazał się jeden z pracowników. To conajmniej niepokojące doniesienia - w zakładzie zatrudnienie znalazło blisko 5 tysięcy osób. Przypadek zarażenia COVID-19 potwierdził rzecznik prasowy fabryki, Ewa Konopka.

Sytuacja może przybrać dynamiczny rozwój, zważywszy na ilość zatrudnianych w zakładzie osób. Władze fabryki nie podjęły jednak decyzji o wstrzymaniu produkcji. Zapewniają, że firma stosuje się do zaleceń sanitarno-epidemiologicznych. Widmo zakażenia koronawirusem wisi jednak nie tylko nad głowami 5 tysięcy pracowników, ale i nad członkami ich rodzin. Aż strach pomyśleć o potencjalnym najczarniejszym scenariuszu.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania klientów restauracji, w której wykryto koronawirusa
2. Świadczenie, o którym wiele się nie mówi. A 1200 zł mogą pobierać zarówno panie, jak i panowie

Województwo warmińsko-mazurskie obecnie znajduje się na końcu listy najbardziej dotkniętych COVID-19 województw. Od początku trwania pandemii łącznie potwierdzono tam 389 przypadków zarażenia koronawirusem; na Warmii i Mazurach z powodu COVID-19 zmarły dwie osoby.

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce pozostaje poważna. Ostatnio padają niechlubne, związane z pandemią rekordy. Tylko we wtorek 4 lipca Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 680 nowych przypadków choroby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragedia na Mazowszu. Nastolatek zniknął pod taflą wody, nie żyje
  2. "Kuchenne rewolucje" i restauracje, które pozwały Magdę Gessler. O co poszło i jak się skończyło?
  3. Objawy nowotworów widoczne gołym okiem. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
  4. Dobre wieści. Jerzy Stuhr po raz pierwszy pojawił się na wizji po przebytym udarze
  5. Co może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedź
  6. 20-latka wzięła ślub z lalką zombie. Wspólne zdjęcia i wideo wbijają w fotel

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł