Polacy nawet za granicą nie chcą nosić maseczek
pixabay.com/ErikaWittlieb
Autor Barbara Bujar - 9 Sierpnia 2020

Polak odmówił założenia maseczki. Wylądował w więzieniu

Polacy coraz częściej buntują się przeciw panującym obostrzeniom. Zasłanianie nosa i ust stanowi dla nich problem nawet za granicą. Jeden z naszych rodaków odmówił założenia maseczki, a w dodatku zaatakował hiszpańskiego policjanta. Za swój czyn trafił do więzienia.

Polacy mają już dość obostrzeń, które rząd nakłada na nich w związku z epidemią koronawirusa. Swojej irytacji dają wyraz zarówno w mediach społecznościowych, jak i na ulicach. W zamkniętych przestrzeniach publicznych, w których w dalszym ciągu obowiązuje zasłanianie nosa i ust oraz utrzymywanie bezpiecznej odległości, coraz częściej można zauważyć osoby, które jawnie te zasady lekceważą. Do podobnych sytuacji dochodzi za granicą. Niestety, w niektórych biorą udział także nasi rodacy.

Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latkiChciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latkiCzytaj dalej

Polacy nie noszą maseczek nawet za granicą. 46-letni obywatel naszego kraju trafił w związku z tym do więzienia

Jak informuje Fakt24, do zatrzymania obywatela Polski doszło w hiszpańskim mieście Murcja. Choć 21 czerwca władze kraju zniosły w nim stan zagrożenia epidemicznego, w poszczególnych wspólnotach autonomicznych nadal obowiązują pewne obostrzenia. Do takich miejsc zalicza się także Murcja, w której turyści i mieszkańcy muszą zasłaniać usta i nos we wszystkich miejscach publicznych. Z obowiązku nie zwalnia ich nawet zachowanie 1,5-metrowej odległości od innych ludzi. 46-letni Polak nie miał zamiaru się do tego stosować i zaatakował lokalnego policjanta.

Mężczyzna, o którym mowa, przebywał w Hiszpanii i nie stosował się do obowiązku noszenia maseczki. W pewnym momencie został z tego powodu zatrzymany przez policjanta, który poprosił go okazanie dokumentów. 46-latek nie miał jednak zamiaru współpracować i zaczął być agresywny. Ze źródeł, na które powołuje się Fakt24, wynika, że o zdarzenia doszło przy Ronda de Garay, w centrum Murcji. W chwili incydentu Polakowi miały towarzyszyć dwie osoby, które także nie miały maseczek.

Dzisiaj grzeje: 1. Od 1 września zaczyna obowiązywać nowe prawo. Będzie trzeba załatwiać specjalne zaświadczenia
2. Cztery miesiące więzienia za odmowę założenia maseczki. Surowa kara dla polskiego turysty

Podczas zatrzymania policjant chciał, aby 46-latek zasłonił usta i nos. Ten jednak nie chciał tego zrobić i zaczął kłócić się z policjantem. Chwilę później doszło do rękoczynów. 46-latek odpowiedział za to przed sądem w Murcji. Za zlekceważenie obostrzenia i zaatakowanie policjanta został skazany na 4 miesiące pozbawienia wolności.

W trakcie przesłuchania 46-letni mężczyzna przyznał się do postawionych mu zarzutów. Potwierdził, że opluł i uderzył funkcjonariusza. Zaznaczył jednak, że ten nie odniósł żadnych obrażeń.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W warszawskim szpitalu rodzą się "dzieci na zamówienie"? Porażające ustalenia "Newsweeka"
  2. Niebezpieczny wypadek na żywo w "Pytanie na śniadanie" TVP. Mogło źle się skończyć
  3. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Zaginiony piłkarz odnaleziony martwy
  4. Wojciech Cejrowski ma poważne problemy ze zdrowiem? Podróżnik opublikował bardzo niepokojący wpis
  5. Kiedy czeka nas prawdziwe nasilenie epidemii? Niepokojące słowa prezesa PAN
  6. 16 lat temu Angelina Jolie adoptowała chłopca z Kambodży. Jak wygląda dzisiaj?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł