Polacy ostrzegani przez GIS
.
Autor Barbara Bujar - 10 Października 2020

GIS wydał ważne ostrzeżenie. Dotyczy wszystkich Polaków

Polacy zostali zaalarmowani przez Główny Inspektorat Sanitarny. Wydane ostrzeżenie dotyczy fałszywych wiadomości, których odbiorcami staje się coraz większa część społeczeństwa. Osoby, które otrzymały wskazaną treść SMS-em, proszone są, aby na nią nie odpowiadać i najlepiej usunąć z telefonu. Tożsamość nadawcy nie została jeszcze ustalona.

Polacy coraz częściej są poddawani testom na koronawirusa. Każdego dnia w kraju wykonuje się ich kilkadziesiąt tysięcy. Z sobotniego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w ciągu ubiegłej doby przeprowadzono 28 300 badań. Dzięki temu udało się wykryć nowe przypadki COVID-19. Pozytywne wyniki otrzymało aż 5 300 osób. To kolejny rekord zachorowań, jaki stwierdzono w Polsce od początku pandemii.

Niewyobrażalnie tragiczne, śmierć w programie Niewyobrażalnie tragiczne, śmierć w programie "Nasz nowy dom". Odeszła niezwykle lubiana uczestniczka, zmagała się z przykrą chorobąCzytaj dalej

GIS apeluje. Polacy nie powinni odpowiadać na te SMS-y

Otrzymanie pozytywnego wyniku testu z pewnością jest szokiem dla większości pacjentów. Wielu z nich wymaga hospitalizacji, jednak niektórzy ze względu na łagodny przebieg choroby mogą odbyć kwarantannę domową. W ostatnich dniach takie osoby zaczęły otrzymywać wiadomości od Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Jak przekazuje Wirtualna Polska, w treści chorzy byli proszeni o pilny kontakt. Niestety, okazuje się, że za wysyłanie SMS-ów wcale nie odpowiada GIS.

- Ostrzegamy przed fałszywymi SMS-ami: Inspekcja Sanitarna: Prosze o natychmiastowy kontakt telefoniczny pod nr 57... w sprawie dodatniego wyniku COVID-19. W przypadku braku kontaktu sprawa zostanie skierowana na POLICJE – komunikat cytuje WP abc Zdrowie.

W swoim ostrzeżeniu Główny Inspektorat Sanitarny zapewnia, że nigdy nie wysyłał wiadomości o podobnej treści do zakażonych pacjentów. Informuje także, że zawarta w nich groźba skierowania sprawy na policję jest fałszywa. Każdy, kto stał się odbiorcą takiego SMS-a, proszony jest o jego natychmiastowe usunięcie.

- Najlepiej usunąć ją ze skrzynki odbiorczej, a każdą próbę wyłudzenia bądź oszustwa zgłosić na policję – apeluje GIS.

Dzisiaj grzeje: 1.Wojciech Cejrowski wzywa Polaków do buntu. Jego wpis w sieci wywołał prawdziwą burzę
2.Sprawdź portfel, może się okazać, że twój banknot 10-złotowy jest wart setki złotych. Wystarczy jeden szczegół
3.Dramatyczna sytuacja w Warszawie. Pacjenci wywożeni za miasto, co się dzieje?

Prawdziwe przyczyny śmierci Marii Czubaszek są zupełnie inne. Ujawniono z czym naprawdę się zmagała, smutnePrawdziwe przyczyny śmierci Marii Czubaszek są zupełnie inne. Ujawniono z czym naprawdę się zmagała, smutneCzytaj dalej

Zgodnie z komunikatem GIS-u zajście takiego incydentu, podczas którego chory otrzyma sfałszowaną wiadomość, można od razu zgłosić na policję. Sprawa na pewno zostanie dokładnie wyjaśniona. Niestety na ten moment tożsamość nadawcy SMS-ów jest wciąż nieznana. Polacy cały czas mogą więc otrzymywać nieprawdziwą treść, na którą nie należy odpowiadać.

- Podejrzane SMS-y prosimy potraktować jako spam i oszustwo! - czytamy na stronie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Włożył kij do bagna, w finał aż trudno uwierzyć, niewiarygodne. Wszystko nagrał
  2. PKO BP wpadło na rewolucyjny pomysł. Dotyczy aplikacji mobilnej, zmiany wejdą w życie już wkrótce
  3. Ludzi bez maseczek nazywa egoistami i socjopatami. Zrozpaczony lekarz apeluje do Polaków
  4. Najnowsze wieści w sprawie stanu zdrowia Doroty Gardias. Jak czuje się dziennikarka, która niedawno trafiła do szpitala?
  5. Eksperci alarmują. Pogoda może wpływać na skuteczność maseczek
  6. Zmieszaj ze sobą 2 najsilniejsze naturalne antybiotyki, a otrzymasz syrop jakiego próżno szukać w aptece. Poradzi sobie z grypą i chorymi zatokami
Dr Grzesiowski ostrzega Polaków. Wskazuje na poważny problemDr Grzesiowski ostrzega Polaków. Wskazuje na poważny problemCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykuł