Polacy na kwarantannę w Norwegii
fot. https://unsplash.com/ Erik Odiin
Autor Natalia Niewczas - 12 Sierpnia 2020

Polacy objęci obowiązkową kwarantanną. Utrudnienia dla tysięcy osób

Polacy nie wjadą do tego kraju tak swobodnie, jak dotychczas. Jedno z europejskich państw postanowiło przywrócić obowiązkową, dziesięciodniową kwarantannę. Restrykcją jakiś czas temu objęto już podróżnych z Czech, Francji, Hiszpanii, Monako i Szwajcarii. Teraz listę uzupełnią kolejne kraje, w tym Polska.

Polacy od soboty 15 sierpnia będą musieli liczyć się ze znacznymi utrudnieniami w podróżach. Władze Norwegii podjęły pilną decyzję o przywróceniu obowiązkowej kwarantanny dla wszystkich przyjezdnych między innymi z Malty i Cypru, a w tym również z Polski. Powodem zaostrzenia zasad sanitarno-epidemiologicznych jest dający się zaobserwować w tych krajach wzrost zachorowań na koronawirusa.

Kiedy może zakończyć się pandemia? Bill Gates podał datęKiedy może zakończyć się pandemia? Bill Gates podał datęCzytaj dalej

Polacy będą musieli odbyć obowiązkową kwarantannę

Nakaz dziesięciodniowej kwarantanny będzie dotyczył wszystkich Polaków podróżujących do Norwegii. Polska została zaklasyfikowana przez norweskie władze jako kraj “czerwony”, czyli ten, w którym obserwuje się znaczny przyrost nowych zachorowań na COVID-19. Statystyki publikowane przez polskie Ministerstwo Zdrowia zdają się potwierdzać obawy norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego - liczba nowych zakażeń w naszym kraju drastycznie wzrosła.

Jak podaje portal rmf24.pl, obecna sytuacja epidemiologiczna w Norwegii także jest poważna, a odnotowany w ubiegłym tygodniu przyrost 357 nowych zakażeń COVID-19 był wyższy tylko w marcu. Najbardziej newralgicznym punktem europejskiego państwa wydaje się jego stolica - w Oslo na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu dwóch tygodni przypadło więcej niż 20 zdiagnozowanych przypadków koronawirusa. Raymont Johansen, burmistrz miasta, nie odrzuca scenariusza, w którym region stołeczny zostaje zamknięty.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. Będzie wzrost emerytur do 2400 zł. Nie dostaną wszyscy, warunek jest jeden

Norweskie władze nie pozostawiają swym obywatelom złudzeń - w tym kraju nie ma co liczyć na szybkie luzowanie obostrzeń. Od niemal tygodnia w Norwegii obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu w lokalach gastronomicznych po północy. Tamtejszy rząd nie przewiduje też zwiększenia limitu 200 osób dotyczącego imprez masowych, co szczególnie martwi właścicieli klubów w stolicy kraju. To, czego mogą natomiast spodziewać się obywatele Norwegii, to rekomendacja zasłaniania nosa i ust w transporcie publicznym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rafał Trzaskowski nie mógł dłużej zwlekać. Nikt się nie spodziewał takiej decyzji
  2. Dziennikarka "Dzień Dobry TVN" prowadziła jeden z najbardziej żenujących odcinków programu w historii. Teraz po raz kolejny wkłada kij w mrowisko
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł