Polacy ignorują zalecenia
fot. https://unsplash.com/ Annie Spratt
Autor Natalia Niewczas - 18 Sierpnia 2020

Ministerstwo Zdrowia ma ważną wiadomość dla wszystkich Polaków. Wielu o nim zapomina

Polacy zdają w swoim życiu przeróżne egzaminy - ten na prawo jazdy czy chociażby ten maturalny, nazywany potocznie egzaminem dojrzałości. Pandemia koronawirusa to czas na egzamin z odpowiedzialności. Wystarczy krótki spacer po ulicach miasta by zdecydować, na jaką ocenę zdają go rodacy.

Polacy w marcu 2020 roku musieli zaakceptować fakt dotarcia pandemii COVID-19 do kraju, a następnie pogodzić się z postępującymi dynamicznie zmianami. Jeszcze niedawno polskie serca z trudem wyzbywały się nadziei na rychły koniec zagrożenia, choć kreślone przez naukowców prawdopodobne scenariusze oddalają marzenia coraz bardziej. Przyszłość pandemii pozostaje niepewna. To, co na pewno jednak pozostanie z nami jeszcze przez długie tygodnie, to dostosowane do obecnej sytuacji epidemiologicznej zakazy i nakazy, o których Ministerstwo Zdrowia pozwala sobie co jakiś czas przypomnieć.

Niespodziewana dymisja w Ministerstwie Zdrowia. Odchodzi jeden z czołowych politykówNiespodziewana dymisja w Ministerstwie Zdrowia. Odchodzi jeden z czołowych politykówCzytaj dalej

Polacy wciąż zbyt łatwo zapominają o zaleceniach resortu

Polacy marzyli o nadejściu wakacji zapewne jeszcze długo przed ich rozpoczęciem. Nic dziwnego - po globalnych, informacyjnych wstrząsach i całkowitej dezorganizacji życia codziennego odrobina spokoju może pomóc w przywróceniu psychicznej równowagi. Nadejście wyczekiwanego urlopu nie zwalnia jednak ze stosowania się do panujących w kraju nakazów i zakazów, na co postanowił zwrócić uwagę czuwający nad zdrowiem Polaków resort.

Za pomocą mediów społecznościowych Ministerstwo Zdrowia regularnie informuje Polaków o najnowszych statystykach dotyczących epidemii koronawirusa w kraju. Tym razem wpis, który pojawił się na oficjalnym profilu resortu na Twitterze, nie podaje jednak liczby nowych zdiagnozowanych przypadków zakażenia COVID-19 - za pomocą graficznej wizualizacji ministerstwo przypomina o zachowaniu społecznego dystansu. Powodu zamieszczenia podobnego wpisu nie trudno się nie domyślać.

Dzisiaj grzeje: 1. Koronawirus w akademiku. Studenci mieli kontakt z setkami osób
2. Mieszkasz nawet na ostatnim piętrze bloku, a i tak będziesz płacił ubezpieczenie od powodzi. Absurdalny przepis straszy Polaków

“W trakcie wakacji nie zapominaj o dystansie społecznym!” - głosi krótki, acz niezwykle konkretny, opublikowany przez ministerstwo slogan. Resort apeluje o rozwagę i odpowiedzialne zachowanie. Choć urlop i czas wolny wręcz zachęcają do tłumnego gromadzenia się na plażach lub w lokalach gastronomicznych, podobne sytuacje zwiększają potencjalne ryzyko zakażenia koronawirusem lub nieświadomego przekazania patogenów innym przebywającym wokół osobom. Czasem lepiej oprzeć się pokusie dla własnego bezpieczeństwa - wakacyjnych rozrywek jest przecież wiele, a możliwości na spędzanie wolnych dni tyle, ile zasobów ludzkiej kreatywności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w warszawskiej szkole. Zakażeni pracownicy placówki
  2. Wiemy ile wynosi emerytura Jolanty Kwaśniewskiej. Czy kwota jest wystarczająca dla pierwszej damy?
  3. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  4. Niektóre znamiona na skórze mogą przekształcić się w nowotwór. Jak je rozpoznać?
  5. Chcesz zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka? Włącz je do swojej diety
  6. Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na Instagramie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł