polacy nie chodzą do lekarzy
pixabay sarcifilippo
Autor Klaudia Gaicka - 19 Października 2020

Pilny apel do wszystkich chorych od lekarza rodzinnego. "Ludzie, chodźcie do nas, na co czekacie?"

Lekarz przekazał do wszystkich chorych pilny apel, ponieważ zauważył problem, że Polacy przestali chodzić do lekarzy. Jednocześnie uspokaja wszystkich, że przychodnie nie stanowią dla nikogo zagrożenia.

Niestety badania dowodzą, że Polacy boją się chodzić do lekarzy. Taki stan rzeczy może zagrażać w ogromnym stopniu nie tylko ich zdrowiu, lecz także życiu. Pamiętaj, jeśli zauważysz u siebie objawy niebezpiecznych chorób, czy dolegliwości, skontaktuj się z lekarzem.

Poważnie zwiększają ryzyko zgonu przy COVID-19. Cierpią na nie tysiące PolakówPoważnie zwiększają ryzyko zgonu przy COVID-19. Cierpią na nie tysiące PolakówCzytaj dalej

Lekarz jest przerażony, tym, że Polacy boją się chodzić do lekarzy. Apeluje do nich

Dr Michał Sutkowski prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, w programie Onet Rano apelował do pacjentów, aby ci nie ignorowali swojego stanu zdrowia.

- Ze wsparciem jest problem, ale także z samą mentalnością pacjentów. Według danych rzecznika Praw Obywatelskich ⅓ pacjentów boi się z powodu koronawirusa kontaktów z ochroną zdrowia - zaczął specjalista zapytany o brak wsparcia dla innych pacjentów niż z koronawirusem.

Sutkowski polecił, aby wszyscy, którzy mają objawy, przychodzili na konsultacje i nie obawiali się COVID-19. Mowa przede wszystkim o osobach, które zauważą u siebie symptomy wskazujące na choroby nowotworowe, udar mózgu, zawał, zaburzenia reumatologiczne czy neurologiczne oraz psychologiczno-psychiatryczne.

- Zachęcamy do tego, namawiamy Państwa do tego. Wszystkie centrale, wszystkie organizacje, duże, lekarzy rodzinnych, mówią ,,Chodźcie do nas! Ludzie, na co czekacie” - wskazał doktor w programie Medonet.

My także dołączamy się do apelu. W żadnym wypadku nie należy ignorować objawów groźnych chorób. Niezależnie od tego, co u siebie podejrzewamy, warto skontaktować się z lekarzem.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe obostrzenia wchodzą już jutro. O czym trzeba będzie pamiętać?
2.Wybieracie się do Zakopanego? Babuszka z własnymi wyrobami chwyci Was za serce, pomóżcie
3. Gdy się pojawią nasze serce potrzebuje pilnej pomocy. Objawy, których absolutnie nie wolno lekceważyć

Nie żyje ponad setka osób. Tragiczny raport ministerstwa zdrowiaNie żyje ponad setka osób. Tragiczny raport ministerstwa zdrowiaCzytaj dalej

- Te przychodnie są otwarte dla was, one są zamknięte dla koronawirusa. Umówicie się do przychodni na godzinę i przyjdziecie. Placówki działają bardzo różnie, ja przyjmuję i nasze placówki przyjmują od marca. Dzięki, także, postawie lekarzy rodzinnych, sytuacja została opanowana. Ba, uratowana w niektórych sytuacjach. Ale to nie oznacza, że możemy popaść w zadowolenie. My musimy być aktywni wobec wszystkich pacjentów - stwierdził specjalista.

Jeżeli zauważysz u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy, koniecznie skontaktuj się z lekarzem. Nawet jeżeli nie będzie cię mógł przyjąć on osobiście, doradzi, w jaki sposób możesz działać dalej.

Już niedługo obostrzenia mogą zostać rozszerzone. Rzecznik rządu zapowiadaJuż niedługo obostrzenia mogą zostać rozszerzone. Rzecznik rządu zapowiadaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 2 tys. złotych zupełnie nowej emerytury. Wystarczy zaopiekować się specjalnym zwierzęciem
  2. Wojsko USA ma autentycznie nagrania UFO. Naukowcy chcą dokonać czegoś niesamowitego
  3. Wielka tragedia w życiu gwiazdy "M jak miłość". Dwie osoby z najbliższej rodziny zmarły w ciągu jednego tygodnia
  4. Lekarze są załamani i alarmują. Co dzieje się z polskimi szpitalami?
  5. Jeśli je zauważymy, z naszą odpornością jest źle. Objawy, których lepiej nie lekceważyć
  6. Minister zdrowia wygadał się w Polsacie. Nie ma żadnych złudzeń. "Będziemy utrzymywali reżim". Złe wieści dla Polaków i turystów zza granicy

Następny artykuł