Polacy trucie plastik
maxpixel.net CC0
Autor Klaudia Bochenek - 20 Sierpnia 2020

Niepokojące odkrycie naukowców. Codziennie miliony Polaków nieświadomie się trują

Polacy muszą na siebie uważać. Codziennie nieświadomie zatruwają swoje organizmy, konsekwencje mogą być opłakane. Co gorsza, w przyszłości może być jeszcze gorzej. Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że za krzywdę sami odpowiadamy.

Polacy jak najbardziej powinni czuć się zaniepokojeni. Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego dokładnie przebadali organy wewnętrzne osób, które oddały swoje ciała nauce. Globalny problem dotyczy całego świata, naszego kraju również.

Jak odróżnić COVID-19 od zwykłego przeziębienia? Jest jeden niezwykle prosty sposób, nie potrzeba sprzętuJak odróżnić COVID-19 od zwykłego przeziębienia? Jest jeden niezwykle prosty sposób, nie potrzeba sprzętuCzytaj dalej

Polacy, podobnie jak reszta świata, stoją w sytuacji zagrożenia

Jak podaje "Interia" eksperci z Uniwersytetu Stanowego Arizony przebadali dokładnie 47 próbek pobranych z płuc, wątroby, śledziony i nerek. Pochodziły z ciał osób, które po śmierci oddały swoje ciała naukowcom. Okazało się, że we wszystkich znaleziono przynajmniej jeden rodzaj plastiku - świat boryka się teraz z nadmiarem tego tworzywa, cierpi na tym nie tylko środowisko, ale każda osoba na świecie. W przebadanych próbkach znalazły się takie odmiany plastiku jak bisfenol A (wykorzystywany do produkcji opakowań na żywność), poliwęglan, politereftalan etylenu oraz polietylen.

- Tworzywa sztuczne zanieczyszczają środowisko praktycznie w każdym miejscu na świecie, a w ciągu kilku krótkich dziesięcioleci odeszliśmy od postrzegania plastiku jako wspaniałej korzyści. Teraz stanowi on zagrożenie dla świata. Istnieją dowody na to, że plastik przedostaje się do naszych ciał, ale poszukiwano go w niewielu badaniach - tłumaczy Charles Rolsky, jeden z naukowców.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej objawy były książkowe. Lekarze nie mogli postawić diagnozy przez ponad dekadę
2. Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł

Co ważne, w 2018 roku naukowcy natrafili na mikroplastiki w ludzkich odchodach. Oznacza to, że mogą znajdować się w jelitach każdego człowieka. Niepokoi jeden fakt - jeśli mikroplastiki znalazły się w jelitach, to nanoplastiki z dużą dozą prawdopodobieństwa mogą przenikać do krwi i wątroby, konsekwencje mogą być opłakane. Mikroplastiki mogą osiągać rozmiar nawet 5 mm, a nanoplastiki nie przekraczają 0,001 mm.

- Nie chcemy panikować, ale niepokojące jest to, że te nieulegające biodegradacji materiały, które są obecne wszędzie, mogą dostać się do ludzkich tkanek i gromadzić się w nich, a my nie znamy możliwych skutków zdrowotnych. Gdy już uzyskamy lepszy obraz tego, co znajduje się w tkankach, możemy przeprowadzić badania epidemiologiczne, aby ocenić skutki zdrowotne dla ludzi. W ten sposób możemy zacząć rozumieć potencjalne zagrożenia dla zdrowia, jeśli takie istnieją - dodaje Charles Rolsky.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunek
  2. Jolanta Kwaśniewska przerwała milczenie. Otwarcie skomentowała, co myśli o Agacie Dudzie
  3. Krzysztof Jackowski podzielił się kolejną wizją. Jasnowidz ostrzega przed wielkim zagrożeniem dla Polski
  4. Koronawirus na weselu. Aż 600 osób objętych kwarantanną, jest mocny komentarz Inspektora Sanitarnego
  5. Każdego roku zabija miliony osób na całym świecie. Objawy choroby wieńcowej powinien znać każdy
  6. Wytykali ją palcami, więc schudła 100 kg, by w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młoda

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł