Polacy walczą z COVID-19
unsplash.com/engin akyurt
Autor Natalia Niewczas - 22 Września 2020

Prof. Simon przekazał Polakom ważne rady na jesień. Warto się do nich zastosować

Polacy zmierzą się z drugą falą zachorowań na COVID-19 - polski profesor Krzysztof Adam Simon nie pozostawia co do tego najmniejszych wątpliwości. Co więcej, zdaniem lekarza już teraz ilość zachorowań jest znacznie wyższa, niż ta widniejąca w oficjalnych statystykach. Wobec nadchodzącego zagrożenia profesor postanowił podzielić się z rodakami garścią wskazówek.

Polacy powinni zaszczepić się na grypę - to pierwsza z rad profesora Simona, jaką uczony postanowił przekazać rodakom. Choć, jak podkreśla, nie wierzy w scenariusz masowego powstawania tak zwanych superinfekcji (jednoczesnego zakażenia grypą i COVID-19), szczepienie przeciw grypie przyczyni się do zminimalizowania ewentualnych, groźnych powikłań po przebyciu zakażenia koronawirusem. Profesor przekonuje, że szczepić powinny się zwłaszcza osoby z grupy podwyższonego ryzyka.

Młoda aktorka nie wytrzymała. Gwiazda przechodzi załamanie nerwoweMłoda aktorka nie wytrzymała. Gwiazda przechodzi załamanie nerwoweCzytaj dalej

Polacy szykują się na drugą falę epidemii

Druga wskazówka, jaką profesor Simon postanowił przedstawić Polakom, również jest ściśle związana z tematem szczepień. Kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytety Medycznego we Wrocławiu przestrzega bowiem przed szkodliwością ruchów antyszczepionkowych.

- Powinno się tępić ruchy antyszczepionkowców, ponieważ treści, które rozpowszechniają ci ludzie, są nieprawdziwe i szkodzą społeczeństwu – przekonuje polski naukowiec.

Jak podaje portal portal.abczdrowie.pl, trzecia z rad profesora uwzględnia szerzenie społecznej świadomości. Zdaniem lekarza strategia walki z koronawirusem na jesień powinna opierać się na budowaniu poczucia odpowiedzialności za innych, zwłaszcza wśród młodych ludzi.

Dzisiaj grzeje: 1. Charakterystyczny znak na uchu pojawia się przed zawałem. Gdy go zauważymy, nie ma czasu do stracenia
2.Przywoziliśmy je niemal kartonami. Czesi przestają produkować jeden z ulubionych słodyczy Polaków
3.Zamach na Donalda Trumpa. Ktoś wysłał do niego przesyłkę ze śmiertelnie niebezpieczną zawartością

- To jest zadanie przede wszystkim dla młodych, którzy powinni przestać myśleć tylko o sobie. Należy przestrzegać zasad i nosić maseczki ze względu na osoby z grupy ryzyka. (...) Powinniśmy przejawiać większą solidarność społeczną - tłumaczy specjalista.

We wtorek 22 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 711 przypadkach zakażenia koronawirusem. Jednocześnie resort doniósł o śmierci 18 chorych na COVID-19 pacjentów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje, żałoba w Zakopanym i Kościelisku. Wielki talent nie żyje, mieszkańcy regionu i turyści będą go wspominać
  2. Banknot 100 złotych wart nawet kilka razy więcej. Można zarobić ogromne pieniądze
  3. Specjaliści ostrzegają i uspokajają. Pandemia w dobie sezonu grypowego
  4. 17-letnia mama wiedziała, że umiera. Zostawiła dla swojego dziecka wzruszającą wiadomość
  5. Nowa epidemia w Chinach. Choroba wydostała się z fabryki farmaceutycznej
  6. Ewa piła pól szklanki soku co 3 dni. Nie mogła uwierzyć w zmiany, które zaobserwowała, teraz poleca go wszystkim

Następny artykuł