Polacy masowo się szczepią
unsplash.com/ ThisisEngineering RAEng
Autor Natalia Niewczas - 24 Września 2020

Dr. Grzesiowski przekazał Polakom ważne rady. Warto się do nich zastosować

Polacy szykują się na nadejście przewidywanej przez specjalistów drugiej fali zachorowań na koronawirusa. Częścią strategii okazała się szczepionka na grypę. Przed zakupem remedium warto zapoznać się z kilkoma cennymi wskazówkami polskiego lekarza.

Polacy zareagowali na apele ekspertów i tłumnie szczepią się przeciwko grypie. Doszło do sytuacji, w której szczepionek zaczyna brakować na rynku, co zadziwia polskiego lekarza Pawła Grzesiowskiego. Specjalista zaznacza, że sam zakup remedium to jednak dopiero początek - później trzeba jeszcze zadbać między innymi o jego prawidłowe przechowanie.

Anna Jantar w chwili śmierci miała przy sobie list. Teraz po latach opublikowano jego treść, wzrusza do łezAnna Jantar w chwili śmierci miała przy sobie list. Teraz po latach opublikowano jego treść, wzrusza do łezCzytaj dalej

Polacy powinni pamiętać o kilku ważnych rzeczach

Polacy masowo szczepią się na grypę. W całym zamieszaniu wywołanym zakupem szczepionek łatwo jednak zapomnieć o kilku niezwykle istotnych szczegółach. Przypomina o nich polski pediatra i immunolog. Doktor Paweł Grzesiowski nie kryje zdziwienia: takiego zainteresowania tą szczepionką jeszcze w naszym kraju nie było. Zdaniem specjalisty za to zjawisko częściowo odpowiadają nagłaśniające sprawę media oraz rosnąca świadomość Polaków.

Według doniesień portalu portal.abczdrowie.pl doktor Paweł Grzesiowski podkreślił, że szczepionka przeciw grypie to preparat termowrażliwy. W związku z powyższym specyfik wymaga właściwego przechowywania. Zakupione remedium powinno w ciągu godziny znaleźć się w temperaturze od 2 do 8 stopni Celsjusza, najlepiej w lodówce. Specjalista zaznacza jednocześnie, że szczepionki nie należy umieszczać w zamrażalniku.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważny wypadek aktora z "Na Wspólnej". Jest w szpitalu, konieczna będzie skomplikowana operacja
2.Prezes PKO BP właśnie potwierdził, polskie banki czeka zapaść. Co dalej z klientami?
3.Nawet 90% przyczyn raka żołądka dotyczy stylu życia. Czego unikać, aby uchronić się przed tą straszną chorobą?

Doktor Paweł Grzesiowski radzi także, jak bezpiecznie przetransportować szczepionkę do domu, a później do rąk pracowników ochrony zdrowia, którzy będą mogli ją podać. Specjalista tłumaczy, że remedium można przetransportować w termotorbie, termosie bądź pojemniku z wkładem chłodzącym. Lekarz radzi również, by zatrzymać poświadczający o zakupie specyfiku paragon.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prawdziwa rewolucja w całej UE. Skończyło się. Teraz wszystko się zmieni
  2. Ogromne zmiany w dowodach osobistych dotkną wszystkich Polaków. Nowa technologia zmieni wszystko. Znamy datę
  3. Ministerstwo Zdrowia przekazało zatrważającą wiadomość. Padł nowy rekord zakażeń, jest komentarz rzecznika resortu
  4. Zniesienie celibatu dla księży. Jesteście za?
  5. Jak w Polsce leczy się COVID-19? Lekarz klinicysta wyznał całą prawdę
  6. Wystarczy wypić sok z jednego ziemniaka dziennie, by poczuć jego dobroczynnie działanie. Tanie rozwiązanie, a efekty zadziwią każdego

<>

Następny artykuł