Polacy mogą zostać objęci dodatkowymi restrykcjami
pixabay.com/Engin_Akyurt
Autor Barbara Bujar - 25 Września 2020

Restrykcje w Polsce mogą zostać zaostrzone. Wydano pilny apel

Polacy od ponad pół roku zmagają się z epidemią koronawirusa. W mediach wciąż pojawiają się nowe statystyki, komunikaty i oświadczenia. Zazwyczaj odpowiada za nie Ministerstwo Zdrowia. Tym razem w kraju pojawiła się jednak informacja o apelu międzynarodowym. Specjalną prośbę wystosowała Unia Europejska. Jej przedstawiciele zwrócili się do władz wszystkich państw członkowskich.

Polacy mają już dość i jawnie lekceważą obowiązujące obostrzenia. Nie noszą maseczek ochronnych, nie utrzymują bezpiecznego dystansu społecznego i nic nie robią sobie z koronawirusa. A sytuacja staje się coraz poważniejsza. W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowym dobowym przyroście zakażeń. W ciągu jednej doby testy potwierdziły obecność patogenu u 1 136 osób. Eksperci wciąż apelują do obywateli, by podchodzili do sprawy odpowiedzialnie. Tym razem komunikat w sprawie epidemii postanowili wystosować przedstawiciele Unii Europejskiej. Polska jako jedno z państw członkowskich była jednym z odbiorców.

Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję. Zmiany dotyczące czerwonych i żółtych strefMinisterstwo Zdrowia podjęło decyzję. Zmiany dotyczące czerwonych i żółtych strefCzytaj dalej

Apel Unii Europejskiej. Polacy nie będą zadowoleni

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z dnia na dzień. Ostatnie dni znów należą do tych mniej optymistycznych i wzbudzają niepokój. Wzrosty zachorowań obserwuje się nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Jak informuje portal Webniusy, do tej pory na Starym Kontynencie odnotowano już 4 448 899 potwierdzonych przypadków zakażenia i 216 296 zgonów. To ogromne liczby, zwłaszcza jeśli potwierdzą się doniesienia ekspertów o nadchodzącej drugiej fali zachorowań.

Przedstawiciele Unii Europejskiej są przerażeni obecną sytuacją, która panuje w wielu państwach członkowskich. Najbardziej niepokojące informacje napływają do nich z Francji, gdzie niedawno w ciągu doby zdiagnozowano aż 13 215 nowych przypadków, oraz Hiszpanii, w której przekroczono już 650 tysięcy zakażeń. Niebezpieczną sytuację stwierdza się także w Holandii i Czechach.

W obliczu takich danych Unia Europejska postanowiła zareagować i wystosować specjalny komunikat, który trafił do władz wszystkich krajów członkowskich. Europejskie obawy związane są oczywiście z przewidywaną drugą falą, podczas której koronawirus ma wejść w korelację z grypą i liczba zakażeń ma się zwiększyć. Przedstawiciele związku państw chcą tego uniknąć. Proszą więc o jesienno-zimowe zaostrzenie restrykcji.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważny wypadek aktora z "Na Wspólnej". Jest w szpitalu, konieczna będzie skomplikowana operacja
2.Już 1 stycznia wejdzie w życie nowa opłata. Od wysokości rachunków zrobi ci się niedobrze
3.Nawet 90% przyczyn raka żołądka dotyczy stylu życia. Czego unikać, aby uchronić się przed tą straszną chorobą?

- Unia Europejskie apeluje do państw członkowskich o zaostrzenie restrykcji sanitarnych przed drugą falą koronawirusa, która rozpocznie się jesienią - informują dziennikarze Radia Zet.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Są poszkodowani i ranni. Tragedia na południu Polski. Podróżowali autokarem
  2. Ogromne zmiany w dowodach osobistych dotkną wszystkich Polaków. Nowa technologia zmieni wszystko. Znamy datę
  3. Ministerstwo Zdrowia przekazało zatrważającą wiadomość. Padł nowy rekord zakażeń, jest komentarz rzecznika resortu
  4. Zniesienie celibatu dla księży. Jesteście za?
  5. Jak w Polsce leczy się COVID-19? Lekarz klinicysta wyznał całą prawdę
  6. Jajecznica jeszcze lepsza, bo z kurkami, które dodają jej wyrazistości. Podczas przygotowania wystrzegaj się 1 błędu

<>

Następny artykuł