POlacy w Wuhan
.
Autor Karol Zaborowski - 26 Stycznia 2020

Polacy uwięzieni w centrum epidemii. Konsulat zachęca ich do powrotu do Polski

Nie wszyscy Polacy przebywający w Chinach podczas wybuchu epidemii zdecydowali się na ucieczkę. Aktualnie są uwięzieni w mieście Wuhan i jego okolicach, ale konsulat zachęca ich do powrotu do kraju.

W mieście Wuhan wciąż przebywają Polacy. Wczoraj na lotnisku Chopina w Warszawie wylądował samolot. Na jego pokładzie znajdowało się trzech studentów z rzeszowskiej politechniki. Cała trójka przebywała w Wuhan w czasie wybuchu epidemii i udało im się uciec z niego przy pomocy ostatniego pociągu wyjeżdżającego do Pekinu. Stamtąd przylecieli do Polski.

Aktualnie studenci pozostają pod obserwacją w warszawskim szpitalu zakaźnym, jednak to nie wszyscy Polacy, którzy byli w Chinach, kiedy wybuchła epidemia. MSZ poinformowało, ilu Polaków wciąż przebywa w Wuhan i pobliskich miastach. Konsulat zachęca ich do powrotu do kraju.

Objawy nowotworu, które łatwo przeoczyć. Każdy z nas miał je nie razObjawy nowotworu, które łatwo przeoczyć. Każdy z nas miał je nie razCzytaj dalej

Polacy uwięzieni w Wuhan

Wuhan oraz pobliskie miejscowości zostały odcięte od świata ze względu na rozprzestrzenianie się zupełnie nowego koronawirusa. To właśnie w tym mieście miała początek cała epidemia. W samych Chinach zarażonych zostało ponad 1000 osób, a wirus przeniknął już do USA i Europy.

Wczorajszy przylot trójki polskich studentów spotkał się z niemałym sprzeciwem ze strony internautów. Wielu z nich oczekiwał, że studenci zostaną poddani obowiązkowej kwarantannie. Teraz wiadomo, że przebywają na obserwacji w warszawskim szpitalu zakaźnym.

Rzeszowskim studentom udało się w ostatniej chwili opuścić Wuhan, ale na miejscu wciąż przebywają Polacy. Według MSZ jest ich około 30. Jak podaje Radio Zet, polski konsulat w Pekinie zachęca ich do powrotu do kraju i oferuje pomoc w wydostaniu się z zakażonego miasta.

Jak na razie nie wiadomo, czy któryś z naszych rodaków przebywających nadal w Chinach zdecyduje się na skorzystanie z propozycji zaproponowanej przez władze. Polacy pozostają w stałym kontakcie z konsulatem i jak na razie u żadnego z nich nie pojawiły się objawy tajemniczej choroby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polak znany z reality-show nie żyje. Przedawkował narkotyki, miał 29 lat
  2. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  3. Śmiertelnie niebezpieczna choroba staje się coraz powszechniejsza. Eksperci zaobserwowali znaczący wzrost zachorowań
  4. Naukowcy przebadali DNA nowego wirusa z Chin. Choroba została wykryta w kolejnych krajach
  5. Witolda Pyrkosza kochały miliony. Zabiła go choroba, którą miało lub będzie mieć większość Polaków
  6. Szczęka opada co mówi o Tobie wygląd palców. Jeden z typów poraża

Następny artykuł