Polacy walczą z COVID-19
pixabay.com/tmblog_ro
Autor Natalia Niewczas - 27 Września 2020

Dwa ogniska koronawirusa w jednym województwie. Przybyło ponad 1300 zarażonych

Polacy od wielu miesięcy trwają w nieustannym zagrożeniu epidemiologicznym. Koronawirus pojawia się na rodzinnych uroczystościach, w szkołach czy środkach publicznego transportu. Według najnowszych doniesień w jednym z województw wybuchły aż dwa nowe ogniska choroby COVID-19.

Polacy regularnie otrzymują doniesienia o nowych ogniskach koronawirusa. Tym razem dwa na raz pojawiły się w tym samym regionie naszego kraju. Niepokojące informacje dotyczą województwa warmińsko-mazurskiego.

Eksperci ostrzegają przed twindemią. Co nam może grozić w nadchodzących miesiącach?Eksperci ostrzegają przed twindemią. Co nam może grozić w nadchodzących miesiącach?Czytaj dalej

Polacy walczą z koronawirusem

Polacy stają w obliczu kolejnych wyzwań związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju. Jak podają media, źródłem nowych ognisk choroby są miejsca pracy. Wśród nich znajduje się fabryka mebli oraz zakład przemysłowy.

Według doniesień portalu interia.pl zarówno fabryka mebli BRW w Bartoszycach, jak i zakład przemysłowy Techmor w Działdowie, stały się kolejnymi ogniskami koronawirusa. Potwierdzone przypadki COVID-19 wstrzymały pracę firmy Techmor już kilka dni temu.

W sprawie zaistniałej sytuacji zabrał głos warmińsko-mazurski inspektor sanitarny. Jak informował Janusz Dzisko, obecność COVID-19 potwierdzono również w przypadku tych osób, które zostały skierowane na badania laboratoryjne przez lekarzy pierwszego kontaktu.

Potencjalne zagrożenie epidemiologiczne stanowi także DPS w Szyldaku. To właśnie tam niedawno badania laboratoryjne potwierdziły obecność koronawirusa u ponad 40 pensjonariuszy.

Dzisiaj grzeje: 1. Za brak maseczki została potraktowana paralizatorem. Bulwersujące nagranie obiegło internet [video]
2.Volkswagen musi wypłacić milionowe odszkodowania. Wszystko przez współpracę z dyktaturą
3.Violetta Villas zdążyła wyjawić wielką tajemnicę zanim odeszła. Smutne wyznanie sprawia, że łzy same napływają do oczu

Od początku trwania epidemii w Polsce w województwie warmińsko-mazurskim potwierdzono 1512 przypadków zachorowania na COVID-19. Jednocześnie, wedle oficjalnych danych, z powodu zakażenia niebezpiecznym patogenem w tym samym regionie zmarło 13 zakażonych koronawirusem pacjentów.

Łącznie w naszym kraju testy potwierdziły 87 tysięcy przypadków zachorowania na COVID-19; zakażenie koronawirusem przyczyniło się do śmierci 2432 pacjentów. Stale rośnie również liczba tak zwanych “ozdrowieńców” - ponad 67 tysięcy osób uznaje się za wyleczone.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Okropny koniec sezonu wakacyjnego dla Adama Małysza. Niestety, żywioł uderzył w jego posesję, mamy zdjęcie
  2. Dlaczego warto mieć wagę elektroniczną? Biedronka oszukała klientów, wszystko nagrali i ujawnili
  3. Kobieta zarażona niebezpieczną chorobą tropikalną. Do zakażenia miało dojść w czasie wakacji
  4. Awantura na pokładzie samolotu. Polak został ukarany mandatem za nieprzestrzeganie nakazu
  5. Wczesne objawy białaczki. Bardzo łatwo je przegapić, co może okazać się fatalne w skutkach
  6. Najgorszy i skrajnie szkodliwy błąd podczas rozmrażania mięsa, masowo popełniany przez zwykły pośpiech

<>

Następny artykuł