Partnerka Floyda komentuje zamieszki w USA
youtube.com/TheTelegraph
Autor Barbara Bujar - 2 Czerwca 2020

Partnerka Amerykanina uduszonego przez policję zamieściła poruszający wpis. Każdy powinien go przeczytać

Policja, której funkcjonariusze doprowadzili do śmierci George'a Floyda, stała się powodem zamieszek w Stanach Zjednoczonych. Obywatele zaczęli brać udział w demonstracjach, podpalać komisariaty i dokonywać rabunków. Nie uspokoiło ich nawet postawienie zarzutu zabójstwa winnym policjantom. Sytuację skomentowała partnerka uduszonego mężczyzny, która dodała w sieci poruszający wpis.

Zabójstwo George'a Floyda wstrząsnęło amerykańskim społeczeństwem. Przypomnijmy, że mężczyzna został oskarżony w jednym ze sklepów o płatność sfałszowanym czekiem. Na prośbę właściciela w miejsce zdarzenia przyjechała policja. Funkcjonariusze od razu w brutalny sposób zaczęli traktować Floyda. Jeden z nich, Derek Chauvin, powalił go na ziemię i tak długo przytrzymywał kolanem jego szyję, że mężczyzna przestał oddychać. Pozostali trzej policjanci nie zareagowali.

Śmierć czarnoskórego mężczyzny, do której przyczynili się funkcjonariusze policji, wywołała bunt wśród obywateli Stanów Zjednoczonych. Społeczeństwo jest oburzone rasizmem i okrucieństwem, którymi cechują się amerykańskie służby. Nie spodobał im się również fakt, że policjanci, którzy brali udział w wiadomej interwencji, zostali za to ukarani jedynie zwolnieniem z pracy. Amerykanie domagali się dla nich zarzutu zabójstwa. Doprowadziło to do licznych i niebezpiecznych zamieszek na terenie całego kraju.

Miłośnicy sportu w żałobie. Nie żyje wybitny zawodnikMiłośnicy sportu w żałobie. Nie żyje wybitny zawodnikCzytaj dalej

Policja w ogniu amerykańskiej krytyki. Skomentowała to partnerka uduszonego Floyda

Funkcjonariusze policji, którzy zostali zwolnieni ze służby, początkowo nie mieli odpowiadać za zabójstwo. Sytuacja jednak zmieniła się. Po licznych demonstracjach, rabunkach i wzniecaniu ognia przez społeczeństwo, prokuratura postawiła Derekowi Chauvinowi zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Jak podaje portal popularne.pl, decyzja ta nie uspokoiła protestujących. W nocy z niedzieli na poniedziałek wyruszyli oni w kierunku Białego Domu, dewastując przy tym pomnik Tadeusza Kościuszki. Podczas ataku prezydent Donald Trump został ukryty w podziemnym schronie.

Głos w sprawie zamieszek postanowił zabrać burmistrz Minneapolis, gdzie zginął Foyd. W swoim wpisie na Twitterze umieścił następujące słowa:

- Musimy okazywać sobie miłość i współczucie, które wszyscy mamy w sobie. Wierzę w to miasto i wiem, że Wy też.

Przyznał też, że problem rasizmu w Ameryce sięga już blisko 400 lat. Napisał, że rozumie oburzenie mieszkańców, jednakże nie daje im to prawa do spalenia całego miasta. Swoje zdanie wyraziła także zaniepokojona partnerka George'a Floyda, Courtney Ross.

Dzisiaj grzeje: 1. Objawy świadczące o przeciążeniu wątroby. Nie wolno ich lekceważyć

2. Uwielbiana sieć sklepów niedługo zniknie z Polski. Oddaje produkty za pół darmo

- Gdyby się dziś obudził i zobaczył płonące Minneapolis, ten widok by go zniszczył. Ja rozumiem frustrację demonstrujących, ale mogą ją okazywać w pokojowy sposób. Jestem tym wszystkim załamana. Floyd uwielbiał Minneapolis. Przyjechał tutaj z Houston i zakochał się w tym mieście, ludziach, możliwościach. Floyd to był taki łagodny olbrzym, oaza miłości i spokoju – napisała ze smutkiem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pani Dorota podjęła cudowną decyzję dla ciebie i wszystkich. Zaprasza każdego, otworzyła pole truskawek
  2. Piorunujące doniesienia o synu Zenona Martyniuka. Jest gorzej, niż wszyscy myśleliśmy
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Pojawiły się kolejne zalecenia rządu. W niektórych miejscach limity osób pozostają

Następny artykuł