Policjant udusił mężczyznę
youtube.com/TheTelegraph
Autor Barbara Bujar - 29 Maja 2020

Policjant udusił zatrzymanego na oczach świadków. Nie pomogły błagania i łzy

Policja przyjechała do sklepu spożywczego, którego właściciel oskarżył jednego z klientów o płatność fałszywym czekiem. Funkcjonariusze od razu zatrzymali mężczyznę i potraktowali go w wyjątkowo okrutny sposób. Zatrzymany zmarł. W sieci pojawił się film z brutalnej interwencji.

Brutalność, jaką okazuje policja względem zatrzymanych nie jest w Ameryce nowością. Funkcjonariusze często zachowują się w nieodpowiedni sposób, szczególnie wobec czarnoskórych. Tak było również w tym przypadku, kiedy George Floyd został oskarżony o płatność fałszywym czekiem.

Ważne informacje dla alergików. Co pyli w czerwcu?Ważne informacje dla alergików. Co pyli w czerwcu?Czytaj dalej

Policja doprowadziła do śmierci czarnoskórego mężczyzny

Do przykrego zdarzenia doszło w Minneapolis w USA. Radiowóz stanął przed sklepem spożywczym, w którym doszło do rzekomej fałszywej płatności. Oskarżonego funkcjonariusze znaleźli w samochodzie. Natychmiast kazali mu wysiąść, nie okazując przy tym choć odrobiny człowieczeństwa.

Mężczyzna nie stawiał oporów, kiedy policjanci chcieli go aresztować. Mimo to jeden z nich rzucił się na Floyda i zaczął przytrzymywać go kolanem. Powalony na ziemię Amerykanin zaczął błagać o pomoc. Ze łzami w oczach krzyczał, że nie potrafi oddychać. Trzymający go funkcjonariusz jednak nie reagował.

Zdarzenie, do którego doszło pod sklepem spożywczym, zostało nagrane przez jednego z przechodniów. Na filmie, który trafił do sieci w środę 27 maja, widać cierpiącego Floyda i bezdusznego funkcjonariusza policji, który przez cały czas trzyma kolano na jego szyi. Słychać również głosy skierowane w stronę policjanta:

- Wstrzymujesz mu oddech, bracie. Podnieś go z ziemi, zachowujesz się jak dupek!

Mężczyzna nie przejmował się komentarzami. Zamiast tego kazał Floydowi się odprężyć. Jego upór doprowadził do śmierci mężczyzny. Sprawę skomentował burmistrz Minneapolis, Jacob Frey.

- Przez pięć minut patrzyliśmy, jak biały funkcjonariusz przyciska kolanem szyję czarnego człowieka. Pięć minut. U tego funkcjonariusza zawiodło podstawowe poczucie człowieczeństwa powiedział.

Dzisiaj grzeje: 1. 16 lat czekała na postawienie diagnozy. Jej objawy były książkowe

2. Aleksander Kwaśniewski się wygadał. Zdradził, jak naprawdę traktuje żonę, kiedy nikt nie widzi

Jak podaje portal popularne.pl, wszyscy policjanci, którzy wzięli udział w akcji, stracili pracę. Społeczeństwo jest tym faktem jednak oburzone. Funkcjonariuszom zarzuca się rasizm. Komentujący sytuację uważają, że za taki czyn powinien zostać postawiony zarzut zabójstwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki skandal z truskawkami w Biedronce. Klienci są wściekli
  2. Zapadła ostateczna decyzja w sprawie ”Rancza”. Marta Chodorowska właśnie przekazała ją widzom
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Polacy boją się o swoje oszczędności. Coraz więcej osób decyduje się na jeden ruch, aby je ochronić

Następny artykuł