Polka pracująca w niemieckiej biotechnologicznej podjęła się pracy nad szczepionką
unsplash_Louis Reed
Autor Aneta Młodawska - 19 Marca 2020

Polka pracuje nad szczepionką przeciwko koronawirusowi. Jest nadzieja

Polka pracująca w niemieckiej biotechnologicznej firmie CureVac uważa, że stworzenie szczepionki przeciwko koronawirusowi jest możliwe. Dr Mariola Fotin-Mleczek podjęła się tego zadania, jednak ostrzega, że może być ono bardzo czasochłonne.

Polka, która jest szefową ds. technologii w niemieckiej biotechnologicznej firmie CureVac, podjęła się zadania stworzenia szczepionki przeciwko koronawirusowi. Jak zapewnia, jest to możliwe, jednak badania mogą zająć bardzo wiele czasu. Kobieta zdradziła, nad czym obecnie pracuje jej zespół.

Przypomnijmy, że epidemia wirusa z chińskiego Wuhanu ogarnęła już około 164 państw. W Polsce pierwszy przypadek koronawirusa potwierdzono 4 marca. Choć wciąż rośnie liczba osób, które wracają do zdrowia, przybywa też ofiar śmiertelnych. Niestety do tej pory w Polsce choroba COVID-19 pokonała już 5 osób.

Przedstawiciele służb medycznych wystosowali specjalny apel do pacjentów. Każdy powinien się z nimi zapoznaćPrzedstawiciele służb medycznych wystosowali specjalny apel do pacjentów. Każdy powinien się z nimi zapoznaćCzytaj dalej

Polka pracująca w niemieckiej biotechnologicznej podjęła się pracy nad szczepionką

Jak podaje portal popularne.pl, o niemiecką firmę CureVac, która pracuje nad szczepionką przeciw koronawirusowi, walczą rządy Niemiec i Stanów Zjednoczonych. W pewnej niemieckiej gazecie możemy przeczytać, że prezydent USA Donald Trump oferuje ogromne sumy pieniędzy naukowcom pracującym nad szczepionką. Prezydent USA pragnie zdobyć szczepionkę dla Stanów Zjednoczonych, jednak jak podaje gazeta, tylko dla nich. Z kolei rząd niemiecki zachęca firmę, by pozostała w kraju.

Dr Mariola Fotin-Mleczek, szefowa ds. technologii w niemieckiej biotechnologicznej firmie CureVac twierdzi, że możliwe jest stworzenie szczepionki przeciwko koronawirusowi. Kobieta informuje, że już podjęła się tego zadania.

- Stworzenie szczepionki przeciwko koronawirusowi jest możliwe, stąd też nasza inwestycja w te badania. W naszej technologii nie potrzebujemy całego wirusa, nie ma więc niebezpieczeństwa, że będą jakieś skutki uboczne lub że wymknie się on spod kontroli w słabszym układzie immunologicznym. - wyjaśnia Fotin-Mleczek.
Obecnie zespół CureVac pracuje nad neutralizacją jednego z białek wirusa, które odpowiedzialne jest za połączenie wirusa z komórką ludzką i powstawanie niszczącej organizm choroby.

Dzisiaj grzeje: 1. Jackowski miał kolejną wizję o koronawirusie. Był w niej Andrzeja Duda, twierdzi, że wie, co się z nim stanie

2. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia

- Chodzi o to, by dostarczyć naszym komórkom informację potrzebną do budowy tego właśnie białka. Następnie nasze komórki prezentują nowo wyprodukowane białko układowi immunologicznemu, który rozpoznaje je jako „obce” i zaczyna sam wytwarzać przeciwciała. Wówczas, gdy to białko faktycznie pojawi się w naszym ciele, podczas realnej infekcji układ immunologiczny szybko je rozpozna i wzmoże produkcję przeciwciał, które „osiądą” na powierzchni wirusa i zablokują jego wejście do komórek. - informuje badaczka.

Dr Mariola Fotin-Mleczek ostrzega jednak, że tworzenie szczepionki może pochłonąć mnóstwo czasu. Mimo nowoczesnych technologii, którymi dysponuje firma, na szczepionkę prawdopodobnie będzie trzeba jakiś czas poczekać. Preparat z pewnością powstanie, ale niewykluczone, że już po epidemii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest lista, lepiej nie spożywaj 4 produktów podczas kwarantanny. Skutki mogą być opłakane
  2. Kto najciężej choruje na koronawirusa? Jest najnowszy raport, prawda jest bardzo smutna
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Następny artykuł