Polsat przekazuje informacje
pixabay.com/ManfredKain
Autor Natalia Niewczas - 5 Października 2020

Cmentarze zostaną zamknięte na Wszystkich Świętych? Jest odpowiedź rzecznika rządu

Polsat przekazuje najnowsze wiadomości. Epidemia to niekończące się źródło wątpliwości, co po raz kolejny udowadnia nadchodzący dzień Wszystkich Świętych. Polacy obawiają się, że dojdzie do zamknięcia cmentarzy, przez co nie będą mogli odwiedzić grobów bliskich zmarłych. Rzecznik rządu komentuje.

Polsat rozwiewa wątpliwości. W programie “Graffiti” prowadzący zapytał o wdrożenie ewentualnych, dodatkowych środków bezpieczeństwa w związku z uroczystością Wszystkich Świętych. Rzecznik rządu, Piotr Müller, stawia sprawę jasno: w tej sprawie nie padły jeszcze żadne decyzje.

Minister Zdrowia o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Gdzie mogą się pojawić?Minister Zdrowia o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Gdzie mogą się pojawić?Czytaj dalej

Polsat podaje najnowsze informacje

W poniedziałkowym programie Polsatu “Graffiti” padło pytanie nawiązujące do zbliżającej się wielkimi krokami uroczystości Wszystkich Świętych. W obliczu zaistniałej sytuacji epidemiologicznej (a także związanym z nią zagrożeniem zdrowia i życia) Polacy obawiają się decyzji o zamknięciu cmentarzy. Rzecznik rządu odpowiada - rozmów na temat tego, czy 1 listopada cmentarze będą, jak co roku, otwarte, na ten moment nie ma.

- W tej chwili w rządzie nie ma dyskusji nad tym, czy na przełomie października i listopada zamknąć cmentarze. Wolałbym, abyśmy w tym czasie po prostu byli bardzo ostrożni, ale by te spotkania przy grobach bliskich jednak się odbywały - zaznacza Piotr Müller.

Prowadzący programu nawiązał również do niepokojącego, znacznego przyrostu zachorowań na COVID-19 w Polsce. Jak podaje portal polsatnews.pl, Piotr Müller przekonuje, że władze od początku brały taką możliwość pod uwagę. Co więcej, rzecznik rządu przekazał, że scenariusz zakładający zmniejszenie limitu weselnych gości w strefie zielonej nie jest wykluczony.

Dzisiaj grzeje: 1.Sanepid wydał pilny komunikat. Trwają poszukiwania wiernych
2.W 2021 roku abonament jeszcze droższy. Jest jednak lista zwolnionych z opłaty
3.37-latka umierała w ogromnym cierpieniu. Komentarze pielęgniarek budzą oburzenie

W poniedziałek 5 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 2006 przypadkach zachorowania na COVID-19. Tego samego dnia resort potwierdził zgon kolejnych 29 zakażonych koronawirusem pacjentów. W naszym kraju stale rośnie także liczba tak zwanych “ozdrowieńców” - za wyleczonych uznaje się bowiem ponad 73 tys. ze wszystkich ponad 100 tys. zakażonych niebezpiecznym patogenem osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kościół wydał oficjalne stanowisko ws. 1 listopada i wyjazdów na groby bliskich. Wielu rwie sobie włosy z głowy
  2. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia. Niezwykłe odkrycie dotyczące Księżyca
  3. Ognisko koronawirusa w polskim przedszkolu. Dziesiątki dzieci na kwarantannie
  4. Pierwsze objawy tętniaka mózgu mogą być bardzo mylące. Nie wolno ich lekceważyć
  5. Wierni pogrążyli się w żałobie. Nie żyje ksiądz zarażony koronawirusem
  6. Gessler przeszła samą siebie. Niebywałe, co robi z ogórków kiszonych i do czego podaje

Następny artykuł