Polsat gwiazda
PHOTO: TRICOLORS/EAST NEWS 07.09.2005 Rzeznia, Teatr Nowy, Warszawa N/Z:Gabriela Kownacka
Autor Natalia Niewczas - 12 Października 2020

Odeszła zapomniana, była ogromną gwiazdą Polsatu. Zmagała się z bardzo ciężką chorobą, walczyła do końca

Polsat stracił jedną ze swych największych gwiazd w dniu 30 listopada 2020. Od chwili śmierci słynnej aktorki minęła już dekada. O czym nie każdy wie, kobieta przez długie lata walczyła o życie.

Polsat emitował słynną “Rodzinę zastępczą” w latach 1999-2009. Każdy, kto oglądał znaną, komediową produkcję, z pewnością pamięta Gabrielę Kownacką, odtwórczynię jednej z głównych ról w serialu. Niestety poważna choroba onkologiczna zmusiła aktorkę do zawieszenia działalności zawodowej. Bez niej serial nie był taki sam - “Rodzina zastępcza” zniknęła z ramówki stacji pod koniec 2009 roku.

Nieoczywisty objaw nadmiaru cholesterolu. Wystarczy przyjrzeć się swoim nogomNieoczywisty objaw nadmiaru cholesterolu. Wystarczy przyjrzeć się swoim nogomCzytaj dalej


Polsat stracił swoją gwiazdę


Choć wielu kojarzy Gabrielę Kownacką głównie z roli Anny Kwiatkowskiej w serialu “Rodzina zastępcza”, który był emitowany przez stację Polsat, filmografia aktorki jest znacznie bogatsza. Gabriela Kownacka grała również w filmach, między innymi w “Trędowatej” czy “Weselu”, a także występowała na deskach teatru. Kobieta walczyła o życie przez 6 długich lat. Okrutną diagnozę usłyszała w 2004 roku.


Walka Gabrieli Kownackiej o zdrowie była długa i wyczerpująca. Jak podaje portal se.pl, aktorka usłyszała diagnozę w 2004 roku, w jej ciele wykryto wówczas złośliwe komórki nowotworowe. Rak piersi wymagał natychmiastowego leczenia, lekarze zalecili chemioterapię i radioterapię. Terapia Gabrieli Kownackiej ciągnęła się przez długie tygodnie. Choć leczenie przyniosło spodziewane efekty, poprawa okazała się chwilowa. Choroba powróciła kilka lat później.


Już w 2009 roku nastąpił nagły nawrót choroby, stan zdrowia Gabrieli Kownackiej uległ znacznemu pogorszeniu. Złośliwe komórki nowotworowe zaczęły pojawiać się także w mózgu aktorki. Kobieta zniknęła z życia publicznego. Zdecydowała się na podjęcie terapii w zagranicznej klinice. Niestety leczenie nie przynosiło efektów, ziścił się najgorszy z możliwych scenariuszy.


Media przekazały tragiczne wieści pod koniec 2010 roku. Gwiazda telewizji Polsat zmarła dnia 30 listopada w Warszawie po sześciu latach ciężkiej walki o zdrowie i życie. Aktorka odeszła w wieku 58 lat. Jej ciało spoczęło na cmentarzu ewangelicko-augsburskim w Warszawie. Na uroczystości pogrzebowej pojawili się między innymi Piotr Fronczewski (serialowy mąż Gabrieli Kownackiej), Marian Opania czy Ewa Ziętek.

Dzisiaj grzeje: 1.Bill Gates przewiduje, kiedy skończy się pandemia koronawirusa. Podał konkretny termin i warunek, który musi być spełniony
2.Już niedługo mieszkańcy bloków mogą przeżyć niemałe zaskoczenie. Budynki przejdą nietypową modernizację
3.Media obiegła tragiczna wiadomość. Są ofiary śmiertelne

Prawdziwe przyczyny śmierci Marii Czubaszek są zupełnie inne. Ujawniono z czym naprawdę się zmagała, smutnePrawdziwe przyczyny śmierci Marii Czubaszek są zupełnie inne. Ujawniono z czym naprawdę się zmagała, smutneCzytaj dalej


W przypadku raka piersi, podobnie jak w większości chorób onkologicznych, kluczowy dla pacjenta jest czas. Regularne wykonywanie badań profilaktycznych (w tym mammografii) pozwala na wykrycie zmiany we wczesnym stadium rozwoju, a co za tym idzie, przekłada się na lepsze rokowania dla chorego. Nowotwór złośliwy piersi, mimo rosnącej świadomości społecznej, wciąż stanowi jedną z najczęściej diagnozowanych chorób onkologicznych u kobiet.

Wracają godziny dla seniorów. Jest jednak poważna zmianaWracają godziny dla seniorów. Jest jednak poważna zmianaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nauczyciel się wygadał nt. szkolnych wycieczek. Rodzice nie będą zadowoleni
  2. NASA udostępniła niesamowite nagranie. Widok zapiera dech w piersi, planeta jest gigantyczna
  3. Uczniowie zapowiadają protest. Boją się o siebie i bliskich
  4. Umarł w karetce przed szpitalem. Nie mieli dla niego miejsca
  5. Fani pogrążyli się w żałobie. Odszedł wspaniały artysta
  6. Najtańszą sałatkę z 3 składników robi się w 3 minuty. Zastąp nią obiad, będziesz wniebowzięty

Następny artykuł