Polsat: Minister Zdrowia chce zaszczepić dziesiątki milionów Polaków. W internecie zawrzało

Polsat przekazał informacje o szczepieniach na COVID-19
pixabay.com
Autor Barbara Bujar14.11.2020

Ważna zapowiedź padła na antenie Polsat News. Minister zdrowia chce, by w szczepieniach przeciw koronawirusowi SARS-CoV-2 udział wzięli wszyscy dorośli Polacy. To blisko 31 mln osób. Nie wszyscy są tym pomysłem zachwyceni. Mając na myśli członków ruchów antyszczepionkowych, Adam Niedzielski zapewnił jednak o bezpieczeństwie preparatu.

Podczas ostatniej wideorozmowy na antenie Polsat News padły ważne słowa. Odpowiadając na pytania Piotra Witwickiego, minister zdrowia podzielił się najnowszymi informacjami dotyczącymi szczepień na koronawirusa. Chce, by objęły one całą populację dorosłych.

- Planujemy zaszczepić całą populację dorosłych. W tej chwili to 31 mln ludzi. (…) Proces przygotowania nie będzie łatwy, jeśli mówimy o tym szczepieniu. Podejrzewam, że skłonność do szczepienia będzie zdecydowanie większa niż do tej pory w przypadku różnych chorób – wyjaśnił w trakcie programu „Gość Wydarzeń”.

23 listopada Polaków obejmie nowe obostrzenie. Dotknie tysiące osób nie tylko z naszego kraju23 listopada Polaków obejmie nowe obostrzenie. Dotknie tysiące osób nie tylko z naszego krajuCzytaj dalej

Minister zdrowia w Polsat News. „Będziemy stosowali te szczepionki, które przejdą badania kliniczne”

Rozmowy o szczepieniach przeciwko COVID-19 przybrały innego charakteru po najnowszych informacjach firmy Pfizer. Przypomnijmy, że amerykański koncern farmaceutyczny zakończył niedawno 3. fazę testów nad preparatem. Pierwsze dawki mają pojawić się na rynku już w 2021 roku.

Zgodnie z wynikami badań szczepionki oferowane przez firmę Pfizer mają wykazywać ponad 90 procent skuteczności. Przedstawiciele koncernu zapewniają, że w przyszłym roku do obrotu może trafić już blisko 1,3 mld dawek. Według Adama Niedzielskiego to dobra informacja, ponieważ preparat powinien być dostępny w ilości masowej.

Jak wspomniał szef MZ, w przypadku pojawienia się substancji na rynku w Polsce rozpoczną się szczepienia. Według niego powinni w nich uczestniczyć wszyscy, którzy do tej pory ukończą 18. rok życia. Rząd wstępnie wyznaczył także miejsca, w których odbędą się szczepienia.

- Myślimy o wykorzystaniu punktów drive-thru, w których dziś wykonywane są wymazy – przekazał.

Jak zauważył dziennikarz Polsat News, w Polsce informacja o zaszczepieniu wszystkich dorosłych najprawdopodobniej nie spotka się aprobatą obywateli. W internecie już jest na ten temat głośno. Szczególnym sprzeciwem dzielą się członkowie ruchów antyszczepionkowych oraz antycovidowych.

Świadomy negatywnych reakcji społeczeństwa Adam Niedzielski starał się zapewnić o bezpieczeństwie preparatów. Powołał się między innymi na informacje uzyskane od firmy AstraZeneca. Podkreślił, że niesprawdzone szczepionki na pewno nie zostaną wprowadzone na rynek.

- Rozmawialiśmy z premierem z przedstawicielami firmy AstraZeneca. Pytaliśmy o raporty, które mówiły o powikłaniach i efektach ubocznych. Wyjaśnili oni, że te sprawy zostały i na poziomie komisji w Europie, i w USA szczegółowo zbadane. Efekty uboczne nie zostały przypisane działaniu szczepionki. Będziemy stosowali te szczepionki, które przejdą badania kliniczne i będą miały standardowe dopuszczenie. Niesprawdzonych produktów nie wpuścimy na nasz rynek – podkreślił.

Dzisiaj grzeje: 1.Awaria w elektrowni atomowej na Białorusi. Litwini masowo kupują jod, czy grozi nam drugi Czarnobyl?
2.Tragiczne wieści z samego rana, rzecznik potwierdza. Nie żyje 13-letnia dziewczynka, jej koleżanka jest pod opieką lekarzy
3.Wiadomość, na którą czekali Polacy. Premier Morawiecki przekazał ważną decyzję

Porażające nagranie zza zamkniętych drzwi szpitala. Widać całą prawdę o wydarzeniach na oddzialePorażające nagranie zza zamkniętych drzwi szpitala. Widać całą prawdę o wydarzeniach na oddzialeCzytaj dalej

W trakcie rozmowy dla Polsat News Niedzielski odniósł się także do obecnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce i dobowych przyrostów zakażeń. Przyznał, że statystyki powoli się stabilizują, jednak to jeszcze nie jest ten etap, by rezygnować z projektów szpitali tymczasowych.

- Ta liczba dziennych zachorowań zejdzie na drugi plan. Głównym problemem, z jakim będziemy się borykać, to zagadnienie prowadzenia intensywnej terapii, zaopatrzenia pacjentów w tlen i liczby zgonów – powiedział.

Miała typowe objawy koronwirusa, a mimo to szpital jej nie przyjął. Tragiczny finałMiała typowe objawy koronwirusa, a mimo to szpital jej nie przyjął. Tragiczny finałCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagle wprowadzili nowe obostrzenia na granicach z Polską i nie tylko. Jest potwierdzenie od naszego sąsiada
  2. Ogromna inwestycja PKN Orlen na Bałtyku. Milowy krok do transformacji energetycznej
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Dalmatyńczyk miał zostać mamą 3 szczeniaków. Ale gdy zaczął się poród, wszystkim opadły szczęki
  7. Nowe obostrzenia. Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Najnowsze wiadomości

Następny artykuł