Zapadł w śpiączkę przed pandemią. Gdy go wybudzono, nie mógł uwierzyć w to, co widzi

Polsat śpiączka
unsplash/Martha Dominguez de Gouveia
Autor Natalia Niewczas17.11.2020

Polsat przedstawił historię pana Tomasza. Mężczyzna trafił do szpitala na początku lutego; wybudził się ze śpiączki dopiero po kilku miesiącach, gdy pierwsza fala zachorowań na COVID-19 minęła. Ostatnie, co pamiętał w kwestii zagrożenia epidemiologicznego to niepokojące doniesienia z Chin mówiące o tajemniczej chorobie.

Jak przekazuje Polsat, pan Tomasz pewnego dnia doświadczył wyjątkowo uciążliwego objawu - zaczął boleć go brzuch. Mężczyzna trafił wówczas na szpitalny SOR, gdzie potwierdzono zapalenie trzustki. Od tamtej pory śpiączka odebrała mu świadomość - jego niespokojne sny mieszały się z rzeczywistością. Do świata jawy zaliczały się wiadomości o niebezpiecznym wirusie, który powoli rozprzestrzeniał się po całym świecie.

Na święta mogą pojawić się nowe obostrzenia? Minister Zdrowia odpowiadaNa święta mogą pojawić się nowe obostrzenia? Minister Zdrowia odpowiadaCzytaj dalej

Polsat o niecodziennej historii polskiego pacjenta

Pandemia to czas, który niejeden z nas chciałby po prostu przespać - właśnie to “udało się” panu Tomaszowi, którego nietypowa historia została przedstawiona przez Polsat News. Z uwagi na zły stan zdrowia lekarze wprowadzili pana Tomasza w stan śpiączki.

Pan Tomasz został trwale wybudzony ze snu dopiero kilka miesięcy później. Polacy doświadczyli już wówczas gamy emocji i lęku nierozerwalnie związanych z pierwszą falą zachorowań na COVID-19. Jak przyznaje pacjent, dla niego koronawirus był zlepkiem medialnych doniesień z Chin. Optymistycznie tliła się wówczas nadzieja, że wirus zniknie sam - obecnie w większości serc dawno już ona wygasła.

- W kwestii rozwoju pandemii zatrzymałem się na informacjach dotyczących sytuacji w Wuhan. Pamiętam, że w ciągu jednego tygodnia miał powstać tam szpital. Ja miałem zaplanowany miesięczny wyjazd do Azji na wakacje. Dobrze, że nie pojechałem, bo pewnie bym tam umarł. Moi znajomi byli wtedy w Bangkoku i tam mówiono im, że wirus nie jest groźny i zaraz minie - opisuje pan Tomasz.


Lekarze kilkukrotnie wybudzali pacjenta ze snu. Pan Tomasz rejestrował wtedy szczątkowe informacje dotyczące między innymi zaleceń dotyczących maseczek.

- Łapałem informacje o tym, co się dzieje. Pamiętam ze szpitala, jak przełożona pielęgniarek mówiła, że mają zmieniać maseczki co trzy godziny, a ja nie wiedziałem o co chodzi. Z tego co wiem brakowało im sprzętu ochronnego, nie byli na to przygotowani - przytacza mężczyzna.


Gdy stan zdrowia pana Tomasza wystarczająco się poprawił, pacjent został wybudzony. O pandemicznej rzeczywistości informowali go bliscy. Jak przyznaje mężczyzna, nie zdawał sobie sprawy z tego, że zagrożenie jest tak duże.

- Miałem rurkę tracheostomijną w szyi, więc nie mogłem mówić. Słuchałem jedynie tego, co mi opowiadano. Ciężko było zdać sobie sprawę o co chodzi. To było jak apokalipsa. Lekarze chodzili w ubraniach ochronnych, dezynfekowali co chwilę ręce. Widać było, że boją się tego wirusa - relacjonuje pan Tomasz w rozmowie z dziennikarzem Polsat News.

Dzisiaj grzeje: 1.Naukowcy odkryli dlaczego jedni umierają na COVID-19, a inni nie. Opublikowano przełomowe badania
2.Rzecznik rządu zabrał głos ws. ograniczeń w przemieszczaniu się w Boże Narodzenie. Ważna wiadomość dla wszystkich Polaków
3.Nowe zasady kwarantanny w Polsce. Sanepid rezygnuje

Przypadkiem odkryli nową chorobę. 40 procent pacjentów zmarłoPrzypadkiem odkryli nową chorobę. 40 procent pacjentów zmarłoCzytaj dalej


Doniesienia bliskich powoli zmieniały się dla pana Tomasza w rzeczywistość. Do mężczyzny zaczęło dochodzić to, w jak niekorzystny sposób pandemia wpłynie na jego dalszą rehabilitację. Choć do odzyskania zdrowia wiedzie jeszcze długa, trudna droga, mężczyzna i tak uznawany jest przez lekarzy za niezwykły przypadek.

- Słyszałem, że gdybym był 10 lat starszy, to nie miałbym szans na przeżycie. Podobno rodzina już trzy razy miała się ze mną żegnać - mówi.

Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne scenyUwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne scenyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Beaty Pawlikowskiej. Podróżniczce wszystko legło w gruzach. A miała być szczęśliwa na krańcu świata
  2. UOKiK ostrzega przed oszustami na Black Friday. Polacy mogą stracić pieniądze, koniecznie sprawdź jak się zabezpieczyć
  3. Poważne oskarżenie wobec polskiego rządu. Chodzi o testy na koronawirusa, opozycja domaga się pilnej narady
  4. Szpital sprzedaje respiratory. Dyrektor placówki tłumaczy dlaczego
  5. Zmarł chwilę po narodzinach. Lekarze wyjawili przyczynę zgonu noworodka
  6. Chłopiec napisał wzruszający list do właścicieli golden retrieviera. Ciężko powstrzymać łzy
  7. Barbara Kurdej-Szatan na spacerze z Heniem. Chłopczyk ma nieziemsko drogi wózek, znamy jego cenę

Następny artykuł