Polsat: już niedługo może zniknąć część obostrzeń. Podano konkretną datę, w piątek Morawiecki ma przedstawić plan

Polsat informacje
pacjenci.pl
Autor Natalia Niewczas19.11.2020

Polsat przekazuje pilne informacje. Możliwe, że już w najbliższy piątek Polacy poznają plan rządu na odmrażanie gospodarki oraz znoszenie obostrzeń. Poszczególne etapy i zasady ma ogłosić Premier Mateusz Morawiecki.

Z informacji podawanych przez Polsat wynika, że plan odmrażania gospodarki będzie uwzględniał okres od końca listopada do stycznia 2021 roku. Tym sposobem, jak podaje Polsat, rząd chce uniknąć potencjalnych błędów, do jakich dochodziło w ostatnim czasie. Chodzi tutaj o brak uprzedniej konsultacji oraz publikowanie zmian w Dzienniku Ustaw na kilkanaście minut przed jej wejściem w życie.

Uczniów czekają kolejne zmiany. Wszystko przez pandemięUczniów czekają kolejne zmiany. Wszystko przez pandemięCzytaj dalej

Polsat: niewykluczone, że już niedługo zniknie część obostrzeń

Informator Polsatu przekazał, że obecnie mamy do czynienia z pewną stabilizacją sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Jednocześnie, jak przekazuje informator, zwiększyły się możliwości służby zdrowia - wzrosła liczba szpitalnych łóżek, zostały uruchomione szpitale tymczasowe.

Według doniesień Polsatu trend stabilizacji jest powodem przygotowania planu na stopniowe znoszenie obostrzeń. Będą w nim uwzględnione poszczególne strefy oraz ich prawdopodobny terminarz.

- Jego realizacja będzie zależna od przyszłej liczby zachorowań i wydolności służby zdrowia - przekazuje w rozmowie z Polsatem jeden z członków rządu.

Plan odmrażania gospodarki

W pierwszej fazie odmrażania gospodarki (czyli po 29 listopada) swą działalność mają wznowić sklepy meblowe. Harmonogram uwzględni również punkty gastronomiczne i siłownie.

Z informacji przekazywanych przez Polsat wynika, że rząd nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w sprawieszkół. Wiele wskazuje jednak na to, że nauka w trybie zdalnym będzie kontynuowana jeszcze po 29 listopada.

Doniesienia Polsatu potwierdził rzecznik rządu. Zaznaczył, że prace nad nową strategią trwały już od jakiegoś czasu.

Dzisiaj grzeje: 1.Choroby, które znacznie zwiększają ryzyko śmierci przy COVID-19. Osoby, które je mają, powinny dziś szczególnie uważać
2.Na jaw wyszło, czym zajmowała się Danuta Martyniuk zanim została żoną Zenka. Jej wykształcenie powala
3.Wszyscy zamarli po niespodziewanych słowach szefa WHO. Mówi o pandemii koronawirusa i szczepionce

Siedem chorób, które można wyczytać z dłoni. Mówią wiele o naszym stanie zdrowiaSiedem chorób, które można wyczytać z dłoni. Mówią wiele o naszym stanie zdrowiaCzytaj dalej

- Mogę potwierdzić, że w KPRM w ostatnim czasie trwały prace dotyczące dalszych działań w ramach strategii walki z koronawirusem - w tym w zakresie planu obostrzeń. Niebawem premier przedstawi informację w tym zakresie - poinformował Piotr Müller.

Obecnie w całej Polsce obowiązują zasady umownej strefy czerwonej. Do ponownego podziału poszczególnych regionów na strefy czerwone, żółte i zielone może dojść w sytuacji, gdy w ciągu tygodnia średnia liczba dobowych zachorowań spadnie poniżej 3800.

Spada liczba testów na koronawirusa w Polsce. Minister Zdrowia wskazał powodySpada liczba testów na koronawirusa w Polsce. Minister Zdrowia wskazał powodyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pojechała w podróż z teściami, bez męża. Jej zdjęcia są legendarne, obiegły Internet lotem błyskawicy
  2. Zapadła wstrząsająca decyzja. Apple zapłaci ogromne pieniądze, sprawa dotyczy użytkowników smartfonów
  3. Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny
  4. 4-latek stracił oboje rodziców. Zabrała ich ta sama choroba
  5. Pielęgniarka wyznała porażającą prawdę. Jakie były ostatnie słowa zarażonych osób, które nie wierzyły w epidemię?
  6. Kot miał zostać uśpiony, bo był tak brzydki, że nikt go nie chciał. 24 godziny przed planowanym zabiegiem wydarzył się cud
  7. Media obiegły informacje o rzekomym zdjęciu Dody całującej się z przystojnym blondynem. Mężczyzna wyznał jej miłość, już zablokował swoje konto

Następny artykuł