Polsat przekazuje wiadomości z Chin
unsplash.com/ThisisEngineering RAEng
Autor Natalia Niewczas - 20 Września 2020

Nowa epidemia w Chinach. Choroba wydostała się z fabryki farmaceutycznej

Polsat nie ma dobrych wiadomości do przekazania. Najnowsze doniesienia z Chin dla wielu osób mogą stanowić źródło potencjalnego niepokoju. Z farmaceutycznego zakładu wydostała się groźna choroba, zakażonych jest już kilka tysięcy pacjentów.

Polsat publikuje szokujące informacje: z chińskiej fabryki farmaceutycznej wyciekła niebezpieczna dla ludzkiego zdrowia bakteria. Do tej pory badania laboratoryjne potwierdziły obecność patogenu u kilku tysięcy osób. Jego nosicielami są zwierzęta.

Pilne ostrzeżenie sanepidu. Zagrożenie dla zdrowia i życiaPilne ostrzeżenie sanepidu. Zagrożenie dla zdrowia i życiaCzytaj dalej

Polsat donosi o wybuchu nowej epidemii

Polsat informuje: u ponad 3 tysięcy pacjentów rozpoznano odzwierzęcą chorobę bakteryjną. Niepokojące doniesienia potwierdzają władze chińskiego miasta Lanzhou zlokalizowanego w zachodniej części kraju. Powodem wybuchu epidemii jest patogen, który w ubiegłym roku zdołał wydostać się z zakładu farmaceutycznego. Obecność bakterii brucelozy rozpoznano dotychczas u 3245 mieszkańców.

Jak podaje portal polsatnews.pl, pierwsze doniesienia o potencjalnym zagrożeniu związanym z wyciekiem trafiły do mediów już w grudniu 2019 roku. Od tamtej pory jedna z linii produkcyjnych zakładu została zamknięta; po kilku tygodniach firma straciła uprawnienia do produkcji szczepionki przeciw brucelozie. Prawdopodobnym powodem wydostania się patogenu z zakładu było zastosowanie przeterminowanych środków odkażających.

Dzisiaj grzeje: 1. Wydano nowe zalecenia dotyczące koronawirusa. Kogo dotyczą?
2.Od razu po pracy jedź prosto do Lidla. Dziś zaczyna się festiwal promocji
3.Naukowcy z Czech stwierdzili nowy objaw koronawirusa. Bardzo łatwo pomylić go z innymi chorobami

Duży problem dla dotkniętych chorobą pacjentów stanowił brak medycznego rozpoznania, co odcięło ich od możliwości podjęcia niezbędnej terapii. Bruceloza to odzwierzęca choroba bakteryjna, której rezerwuarem są zwierzęta domowe; nie są znane przypadki przenoszenia się patogenów z człowieka na człowieka. Zagrażające zdrowiu schorzenie manifestuje swą obecność poprzez wyraźny spadek energii, bóle mięśni oraz podwyższoną temperaturę ciała. Następstwem nieleczonej brucelozy może być rozwój zapaleń w obrębie organizmu, na przykład zapalenia wsierdzia, szpiku kostnego czy mózgu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pani Magda szła do Morskiego Oka i nie mogła uwierzyć. Od razu wyciągnęła telefon
  2. Tajemnica Całunu Turyńskiego odkryta? Lekarz uważa, że Jezus zmartwychwstał
  3. Papież Franciszek ma bardzo pilny apel do lekarzy. Prosi ich, aby pamiętali o jednej, arcyważnej rzeczy
  4. Niszczy tarczycę po cichu. Objawów tej choroby nie wolno ignorować
  5. Jak odróżnić COVID-19 od innych chorób? Zdaniem ekspertów istotna jest kolejność występowania objawów
  6. Miny Lecha Wałęsy mówią wszystko. Pokazał co dają mu do jedzenia, współczujecie?

Następny artykuł