Jeden błąd podczas imprezy zakończył się tragedią. Nie żyje 7 osób

Polsat płyn
unsplash.com/Marcelo Leal
Autor Natalia Niewczas25.11.2020

Polsat przekazuje wstrząsające wieści prosto z Rosji. Uczestnicy imprezy urozmaicali spotkanie alkoholem. Gdy trunku zabrakło, sięgnęli po powszechny w czasach pandemii COVID-19 płyn do dezynfekcji rąk. Siedem osób zginęło, dwie zapadły w śpiączkę.

Polsat przekazuje najnowsze informacje z Rosji. Dla siedmiu osób to spotkanie skończyło się w najgorszy z możliwych sposobów - uczestnicy zmarli po spożyciu płynu do dezynfekcji rąk, który miał zastąpić im alkohol. Łącznie doszło do zatrucia 9 osób.

Dyrektor szpitala już dłużej nie mógł, powiedział, co wyrabia się na Narodowym. Dyrektor szpitala już dłużej nie mógł, powiedział, co wyrabia się na Narodowym. "Hotel Narodowy"Czytaj dalej

Polsat: tragiczny finał towarzyskiego spotkania

Jak donosi Polsat, tragicznie zakończona impreza odbyła się kilka dni temu w rosyjskiej wiosce Tomtor. Uczestnicy podjęli śmiertelną w skutkach decyzję o spożyciu płynu do dezynfekcji rąk - był to 69-procentowymetanol.

Metanol to organiczny związek chemiczny; jest wysoce trujący dla człowieka. Zarówno spożywanie, jak i wdychanie metanolu wiąże się z ryzykiem poważnego uszczerbku na zdrowiu bądź trwałym kalectwem. Związek ten łatwo pomylić z etanolem.

Z informacji przekazywanych przez Polsat wynika, że pierwszymi ofiarami zatrucia była grupa trzech osób: 41-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn (27 i 59 lat). Sześciu pozostałych uczestników spotkania przetransportowano do szpitala drogą powietrzną.

Śmigłowiec zabrał pozostałych pacjentów do placówki medycznej w stolicy regionu. Niestety już w piątek zmarło trzech kolejnych uczestników - byli to mężczyźni w wieku 28, 32 i 69 lat.

W sobotę odszedł następny z uczestników imprezy, Polsat nie podaje jednak informacji dotyczącej płci ani wieku zmarłej osoby. Dwie pozostałe wciąż są hospitalizowane, ich stan określa się jako ciężki.

To nie pierwszy przypadek, gdy brak alkoholu pod ręką zachęca uczestników towarzyskiego spotkania do szukania zamiennika. W lipcu tego roku doszło do podobnego zdarzenia w Indiach.

Dzisiaj grzeje:
1.Tragiczny finał wizyty w salonie piękności w Gdańsku. 30-latka zmarła w trakcie zabiegu
2.Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje wybitna Polka, "była ikoną"
3.Dyrektor szpitala już dłużej nie mógł, powiedział, co wyrabia się na Narodowym. "Hotel Narodowy"

Wiemy, ile koronawirus utrzymuje się na banknotach. Przeprowadzono nowe badaniaWiemy, ile koronawirus utrzymuje się na banknotach. Przeprowadzono nowe badaniaCzytaj dalej

W wiosce Kurichedu również doszło wówczas do spożycia płynu do dezynfekcji; zmarło co najmniej 10 osób. Według doniesień Polsatu w miejscowości tej odnotowano wówczas znaczny przyrost zakażeń koronawirusem, co utrudniło mieszkańcom dostęp do niektórych produktów.

Zamknięto bowiem sklepy, które nie oferowały artykułów zaspokajających podstawowe potrzeby. W wiosce powstał przez to nowy, niezwykle niebezpieczny trend, polegający na łączeniu płynu do dezynfekcji z innymi płynami - niektórzy mieszkańcy spożywali taką toksyczną dla organizmu miksturę nawet przez 10 dni.

Tragiczny finał wizyty w salonie piękności w Gdańsku. 30-latka zmarła w trakcie zabieguTragiczny finał wizyty w salonie piękności w Gdańsku. 30-latka zmarła w trakcie zabieguCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Od północy 13 grudnia zmiana w przemieszczaniu się. Jest potwierdzenie, świetna wiadomość dla pasażerów
  2. Tajemnicza kosmiczna eksplozja gwiazdy. Po 350 latach pojawiły się wstrząsające doniesienia
  3. Wczesne objawy nadciśnienia. Nie można ich bagatelizować
  4. Całą noc musiał spędzić w karetce. Wstrząsająca relacja pacjenta
  5. Wspiera układ odpornościowy i poprawia pracę żołądka. Prosty, domowy przepis na zakwas z imbiru
  6. Wieniawa wzięła rozgwiazdę do ręki, a chwilę później położyła ją na pupie. Zdjęcia skasowała, ale w sieci nic nie ginie
  7. Podczas noszenia maseczki parują ci okulary? Genialny trik lekarza, pozbędziesz się problemu w kilka sekund

Następny artykuł