Jedna trzecia ciała 12-latka jest pokryta poparzeniami. Wszystko żeby nagrać filmik

Polsat - poparzony 12-latek
unsplash.com/camilo jimenez
Autor Barbara Bujar30.11.2020

Wstrząsające informacje Polsatu. Do jednego z ukraińskich szpitali trafił 12-latek z licznymi poparzeniami. Chłopiec – zgodnie z obecnymi trendami – chciał nagrać oryginalny filmik, który potem trafiłby do internetu. Dla zyskania efektu pozwolił kolegom, by go podpalili. Policja wszczęła już postępowanie w tej sprawie.

Polsat poinformował o kolejnym niebezpiecznym zdarzeniu, do którego doszło za sprawą popularnego trendu internetowego. Grupa nastoletnich Ukraińców postanowiła nagrać oryginalny filmik. Jeden z chłopców trafił do szpitala z poważnymi poparzeniami ciała.

EKG wskazywało na zawał serca. Pacjent zataił przed lekarzami jedną rzeczEKG wskazywało na zawał serca. Pacjent zataił przed lekarzami jedną rzeczCzytaj dalej

Polsat przekazał przerażające informacje. 12-latek pozwolił oblać się spirytusem i podpalić

Jak donosi serwis internetowy Polsat News, około godziny 1:00 z soboty na niedzielę ukraińska policja otrzymała zgłoszenie o poważnie poparzonym 12-latku. Chłopiec wraz z kolegami postanowił zasłynąć w internecie i nagrać filmik z użyciem ognia.

Młody pacjent trafił do szpitala w Berdiańsku na Ukrainie. Chłopiec został przetransportowany karetką w nocy z soboty na niedzielę. Ratowników medycznych wezwała jego matka. Wcześniej 12-latek miał przebywać w mieszkaniu swojego kolegi.

Pod nieobecność dorosłych nastolatkowie postanowili podjąć się niebezpiecznego wyzwania i nagrać "fajne" wideo. Jeden z nich pozwolił pozostałym, by ci oblali go spirytusem, a potem podpalili. Zdarzenie zostało ujęte kamerą telefonu.

Po podpaleniu 12-latka chłopcy przestraszyli się i ugasili ogień w łazience. Potem koledzy odprowadzili go do domu. Na ciele młodego Ukraińca pozostały jednak poważne ślady. Zauważyła je jego matka.

W szpitalu lekarze zdiagnozowali poparzenia drugiego stopnia, które objęły jedną trzecią ciała chłopca. 12-latek wciąż przebywa w szpitalu na oddziale intensywnej terapii. Okoliczności zdarzenia bada ukraińska policja.

W poniedziałek funkcjonariusze mieli poinformować o rozpoczęciu postępowania w sprawie podpalenia chłopca. Mundurowi wyjaśnią między innymi to, dlaczego dzieci przebywały w mieszkaniu bez nadzoru osób dorosłych.

Internetowe wyzwania to jeden z najpopularniejszych internetowych trendów w ostatnim czasie. Najwięcej niebezpiecznych nagrań związanych jest z aplikacją Tik Tok. Dzieci tworzą filmy, które z założenia mają przypominać muzyczne teledyski. Niestety, zabawa bardzo często zagraża ich zdrowiu i życiu.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Obgryzasz paznokcie? Może to przynieść opłakane skutki dla organizmuObgryzasz paznokcie? Może to przynieść opłakane skutki dla organizmuCzytaj dalej

Przypomnijmy, że do podobnego zdarzenia doszło niedawno w Roseville w Stanach Zjednoczonych. Zainspirowana wówczas nagraniem internetowym 8-latka połknęła kostkę do gry.

Apel wiceministra zdrowia do wszystkich Polaków. Chodzi o Boże NarodzenieApel wiceministra zdrowia do wszystkich Polaków. Chodzi o Boże NarodzenieCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł