Adam Niedzielski zapowiada nowe obostrzenia. Ważne zmiany w czerwonych i żółtych strefach

Polska z nowymi obostrzeniami
pixabay.com/Mampu
Autor Natalia Niewczas01.10.2020

Polska od miesięcy znajduje się w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego. Rozprzestrzenianie się wirusa mają ograniczyć wprowadzane przez rząd restrykcje. Już niedługo w życie wejdą kolejne obostrzenia; podczas ostatniej konferencji prasowej przedstawiono również aktualny podział na strefy.

Polska została podzielona na trzy umowne strefy: czerwoną, żółtą i zieloną, co przekłada się na obowiązujące w danym regionie obostrzenia. Ostatnio liczba zagrożonych powiatów zwiększyła się z 21 do 51. W październiku mieszkańcy stref czerwonych oraz żółtych mogą spodziewać się dodatkowych restrykcji.

Prezes NFZ ogłosił zmiany w ubezpieczeniach zdrowotnych. Zaczynają obowiązywać już dziśPrezes NFZ ogłosił zmiany w ubezpieczeniach zdrowotnych. Zaczynają obowiązywać już dziśCzytaj dalej


Polska z dodatkowymi obostrzeniami


W Polsce nadchodzą kolejne zmiany - wynikają z pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju. Jak podaje portal polsatnews.pl, aktualnie na niechlubnej czerwonej liście znajdują się powiaty (oraz miasta na prawach powiatu): aleksandrowski i żniński (województwo kujawsko-pomorskie), białostocki (podlaskie), działdowski (warmińsko-mazurskie), gostyński, krotoszyński i międzychodzki (wielkopolskie), głubczycki (opolskie), kartuski i Sopot (pomorskie), kłobucki (śląskie), limanowski, myślenicki, nowotarski i tatrzański (małopolskie), łęczyński (lubelskie) oraz otwocki (mazowieckie).


Aktualną żółtą strefę tworzą natomiast powiaty (oraz miasta na prawach powiatu): bartoszycki, iławski i nidzicki (województwo warmińsko-mazurskie), bełchatowski, piotrkowski i wieluński (łódzkie), brzeski i oleski (opolskie), bytowski, gdański, kościerski, nowodworski, Gdańsk, Gdynia, pucki, słupski i wejherowski (pomorskie), dębicki, Rzeszów i mielecki (podkarpackie), janowski (lubelskie), kielecki i Kielce (świętokrzyskie), nowosądecki, Nowy Sącz, suski i wadowicki (małopolskie), Szczecin (zachodniopomorskie), ostrowski i wolsztyński (wielkopolskie), przasnyski i żyrardowski w (mazowieckie), trzebnicki (dolnośląskie) oraz wysokomazowiecki (podlaskie).


Powstała również nowa lista regionów zagrożonych przyłączeniem do strefy czerwonej bądź żółtej. Aktualnie znajdują się na niej następujące powiaty oraz miasta: lubański, lipnowski, Włocławek, włodawski, Gorzów Wlkp., Zielona Góra, łowicki, krakowski, garwoliński, makowski, Suwałki zambrowski, Słupsk, Mysłowice, nowomiejski i pleszewski.


Adam Niedzielski we wtorek zapowiedział także zmiany w obostrzeniach obowiązujących w poszczególnych strefach. Zaznaczał, że restrykcje będą zaostrzane punktowo, nie w skali ogólnokrajowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Dorota Gardias trafiła do szpitala. Jej stan jest ciężki, co się dzieje?
2.Waloryzacja 2021. Podwyżki jednak inne niż zakładano
3. Umarła w szpitalu, wcześniej zdążyła jednak wszystko nagrać. To, jak ją tam potraktowali, woła o pomstę do nieba


Nowe obostrzenia wejdą w życie w dniu 15 października, będą dotyczyły między innymi ograniczenia gości na weselach (strefa czerwona - limit 50 osób, żółta - 75, zielona - 100). Zmianie ulegnie również funkcjonowanie lokali gastronomicznych, w tym pubów i barów - w strefie czerwonej wyżej wymienione punkty będą zamykane o godzinie 22:00. Pojawi się też nakaz zasłaniania nosa i ust na wolnym powietrzu w strefie żółtej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się. Ważny dla Polaków kraj wprowadził ograniczenia
  2. Prowadzi "Jeden z dziesięciu" od lat, jednak niewielu zna jego prawdziwą twarz. Ujawniamy kim naprawdę jest Tadeusz Sznuk
  3. Dziś wchodzi w życie nowy zakaz. Wielu Polaków może być niezadowolonych
  4. Lekarze się kłócili, a dzieci umierały. Jedyną nadzieją okazał się szpital prywatny
  5. Ministerstwo Zdrowia opublikowało ważne nagranie. Wiele osób nie może powstrzymać się od łez [WIDEO]
  6. Błyskawiczne i efektowne ciasto zebra zrobi furorę na każdym stole. Rodzina nie powstrzyma się od dokładki

Następny artykuł