Rząd wkrótce zamknie całą Polskę? Morawiecki przedstawił wizję całkowitego lockdownu

Polska: lockdown
własne
Autor Klaudia Gaicka05.11.2020

W Polsce notujemy coraz więcej zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Z tego powodu mamy do czynienia z coraz większą ilością obostrzeń na terenie całego kraju. Rząd rozważa także wprowadzenie narodowej kwarantanny. Premier wyznaczył próg, od którego się ona zacznie.

Z każdym dniem w Polsce wzrasta zagrożenie epidemiczne. Wczoraj informowaliśmy o nieprawdopodobnie wysokiej liczbie zakażeń oraz śmierci. Resort Zdrowia przekazał zatrważające wieści o 24 692 nowych zakażeniach oraz 373 ofiarach koronawirusa SARS-CoV-2. Wśród ofiar ostatnich dni mieliśmy także do czynienia z innym, jeszcze bardzo makabrycznym rekordem. Mowa o rekordowo młodej ofierze COVID-19, chłopiec, który zmarł, miał zaledwie 4 miesiące.

Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Każdy powinien się z nim zapoznać, chodzi o kwarantannęWażny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Każdy powinien się z nim zapoznać, chodzi o kwarantannęCzytaj dalej

W Polsce coraz więcej zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Wkrótce może czekać nas narodowa kwarantanna

W związku z tymi wydarzeniami będziemy mieć do czynienia z jeszcze większą ilością obostrzeń. Rząd robi, co tylko może, aby ograniczyć emisję wirusa i wspomóc niedofinansowaną i zaniedbaną służbę zdrowia. Jak podaje portal Medonet.pl, podczas konferencji, która odbyła się w środę, premier Morawiecki poinformował o możliwości wprowadzenia kwarantanny narodowej.

- Jeżeli epidemia dotknie powyżej 50 przypadków na 100 tys. mieszkańców na 7 dni w skali kraju, to włączamy ten ostry hamulec bezpieczeństwa. Jeśli będzie w granicy 70-75 to wdrożymy zasady narodowej kwarantanny, czyli również ograniczenia w przemieszczaniu - podsumował Premier.

Dzisiaj grzeje: 1.Ekspert ostrzega przed najgroźniejszym objawem COVID-19. Gdy się pojawi, należy działać bezzwłocznie
2. Pies płacze i przytula się do długo niewidzianej właścicielki. Łzy same płyną po policzkach
3. Szpitale znalazły się w martwym punkcie. Ani jednego wolnego respiratora w całym regionie

Popularny zwyczaj urodzinowy może być niebezpieczny dla zdrowia. Eksperci ostrzegają, lepiej uważaćPopularny zwyczaj urodzinowy może być niebezpieczny dla zdrowia. Eksperci ostrzegają, lepiej uważaćCzytaj dalej

Jeżeli utrzyma się tempo wzrostu liczby zakażeń, z narodową kwarantanną możemy mieć do czynienia już za 10 dni. Portal Medonet obliczył, że biorąc pod uwagę dane Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce mieszka aktualnie 38,3 mln osób, które będą brane pod uwagę w wyliczeniach. Przy ostatniej liczbie zakażeń, o której poinformowało Ministerstwo Zdrowia, czyli 24 692 przypadkach, liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców wynosi 64,46. Całe szczęście ostatnie dni nie były aż tak drastyczne, więc średnia za ostatni tydzień wyniosła 52,39 zakażonych.

Przy tym wyniku znajdujemy się w tzw. Bezpieczniku, czyli ostrym hamulcu bezpieczeństwa. To właśnie z jego powodu powstały najnowsze restrykcji, które wczoraj ogłosił premier. Mowa w nich między innymi o zamknięciu kolejnych gałęzi gospodarki, a także przejściu na naukę zdalną młodszych klas.

Tragiczne wieści, nie żyje ratownik medyczny. Mężczyzna chciał udzielić pomocy pacjentowiTragiczne wieści, nie żyje ratownik medyczny. Mężczyzna chciał udzielić pomocy pacjentowiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 7,5 tys. zł dodatku miesięcznie. Rząd chce ściągnąć tysiące Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii
  2. Technologiczna rewolucja. Może powstać pierwszy smartwatch bez prądu
  3. Wdarli się na teren uczelni, otworzyli ogień. Są ofiary śmiertelne
  4. Imbir posiada wiele wspaniałych właściwości zdrowotnych. Nie każdy może jednak bezpiecznie go stosować
  5. Nadmierne wypadanie włosów to sygnał ostrzegawczy, którego nie należy ignorować. Może oznaczać poważne problemy ze zdrowiem
  6. Anna Lewandowska i Julia Wieniawa ociekają w złocie i luksusie. Wszystko w rytm piosenki Zbigniewa Wodeckiego (WIDEO)
  7. Będzie kolejna akcja w Warszawie, są już zapowiedzi. Kobietom coraz bardziej puszczają nerwy

Następny artykuł