Polska: decyzja rządu
własne
Autor Klaudia Gaicka - 8 Października 2020

Z ostatniej chwili: Morawiecki ogłosił ogromne zmiany w obostrzeniach. Dotkną każdego Polaka

Polska będzie w całości objęta obostrzeniami zarezerwowanymi wcześniej tylko dla żółtych stref. W końcu pojawią się obostrzenia, które pomogą chronić obywateli, którzy każdego dnia boją się o swoje zdrowie. Nie da się ukryć, że zagrożenie epidemiczne w kraju rośnie coraz szybciej.

Polska coraz bardziej pogrąża się w konsekwencjach nieprzestrzegania obostrzeń. Podczas dzisiejszej konferencji premier Morawiecki, który jeszcze do niedawna sądził ,,że wirus jest w odwrocie”, mówi o zaostrzeniu panujących restrykcji.

Zatrważające słowa wirusologa. Jaka może być realna liczba nowych zakażeń koronawirusem?Zatrważające słowa wirusologa. Jaka może być realna liczba nowych zakażeń koronawirusem?Czytaj dalej

Polska w całości w żółtej strefie. Premier zapowiedział nowe obostrzenia, wyjaśnił również, jak rząd zamierza wspomóc szpitale

Morawiecki zapowiedział, że od 10 października zasady ze stref żółtych będą obowiązywać na terenie całego kraju. Wielu Polakom może się to nie spodobać. Jednak inni odetchną z ulgą, ponieważ statystyki jasno pokazują, że zdecydowana większość obywateli obawia się szkodliwego patogenu i oczekuje od władz odpowiednich działań.

To nie jedyne nowości, które usłyszeliśmy podczas konferencji, która cały czas trwa. Premier zwrócił uwagę na dzisiejsze klucze, którymi według niego są: spokój, odpowiedzialność oraz zmniejszenie ryzyka emisji.

- Wiemy, że w bogatych krajach dochodziło do dramatów, gdzie szpitale były niedostępne i chcemy zrobić wszystko, by u nas to się nie powtórzyło - mówił.

Premier zaapelował do ludzi, aby ci zmienili podejście. Nasze podejście musi być takie, aby spowolnić przyrost zakażeń. Szczególnie zagrożone są osoby starsze, musimy wziąć za nie odpowiedzialność. Premier zaapelował do nich, aby nie wychodziły na zewnątrz, gdy nie ma takiej wyraźnej potrzeby.

- Dzieci i młodzież przechodzą COVID-19 albo bezobjawowo, albo łagodnie. Inaczej wygląda sytuacja u osób powyżej 60 roku życia - mówi.

Morawiecki wyraził nadzieję na to, że niedługo pojawi się szczepionka. Uprzedził, że Polska nie zamierza czekać na nią z założonymi rękami. Już zapowiedział kolejne restrykcje.

Dzisiaj grzeje: 1.Nowe zakazy i ogromne kary już od soboty. Minister Zdrowia przedstawił program, wielu Polaków oburzonych
2.Potwierdzone: ING wprowadza spore podwyżki dla klientów. Opłat nie sposób uniknąć
3.Dwa scenariusze końca pandemii. Polski ekspert podaje konkretne daty

- W sobotę przedstawimy kolejne zasady walki z koronawirusem - zapowiedział szef rządu.

Zapowiedziano dodatkowo, że w najbliższym czasie mają powstać nowe miejsca w szpitalach, przeznaczone specjalnie dla osób z COVID-19. Nie bez znaczenia pozostaje także 500 niezajętych respiratorów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka zmiana w Polsce już za 10 dni. Tysiące Polaków nie wie, bardzo ważna wiadomość
  2. TVP testuje rewolucyjną technologię. Sygnał dotrze do niemal 6 milionów Polaków, wszystko przez sieć 5G
  3. Ekspert alarmuje. Koronawirus przenosi się inaczej niż 3 miesiące temu
  4. Leki, których może zaraz zabraknąć. Naczelna Izba Aptekarska alarmuje
  5. Nowa prognoza epidemii dla Polski. "Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną"
  6. Pierogi po ukraińsku są wyrazistsze, delikatniejsze i nigdy się nie rozpadają. Farsz wzbogacony jest kultowymi dodatkami

Następny artykuł