Od dziś zaczyna obowiązywać ważny zakaz. Wielu Polaków może mieć duże problemy

Polska: zakaz lotów
własne
Autor Klaudia Gaicka11.11.2020

Od dziś w Polsce zaczyna obowiązywać nowy zakaz. Wielu może mieć z nim problem, zwłaszcza jeżeli już wcześniej zaplanowało na ten czas urlop. Okazuje się bowiem, że zakaz obowiązuje aż 10 państw z całego świata.

Od dziś zaczyna w Polsce obowiązywać nowy zakaz. Rządzący zatwierdzili nową listę państw, z których loty z naszego kraju, są niemożliwe. Nie ma wśród nich żadnych państw Unii Europejskiej.

Pomimo tego, że pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 cały czas wzrasta, politycy uważają, że zakazy lotów nie sprawdziły się najlepiej. Z tego powodu praktycznie z aktualizacji na aktualizację lista państw, z których lot jest zabroniony, cały czas się skraca.

Ratownicy udzielali pomocy potrzebującemu. Gdy wrócili do karetki okazało się, że padli ofiarą przestępstwaRatownicy udzielali pomocy potrzebującemu. Gdy wrócili do karetki okazało się, że padli ofiarą przestępstwaCzytaj dalej

Od dziś w Polsce obowiązuje zakaz lotów dotyczący 10. państw. Wśród nich nie ma żadnych krajów Unii Europejskiej

Jak podaje portal Rmf24.pl, rozporządzenie weszło w życie dziś, a potrwa do 24 listopada, kiedy to lista zostanie ponownie zaktualizowana. Samoloty z tych państw nie mogą lądować na naszych lotniskach. Mowa o Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Gruzji, Jordanii, Argentynie, Armenii, Kostaryce, Libanie, Macedonię oraz USA, z wyjątkiem lotnisk w dwóch stanów: Illinois i Nowy Jork.

Uzasadnienie projektu rozporządzenia zaznacza, że nieuwzględnienie w wykazie państw objętych zakazem państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, strefy Schengen "ma na celu urzeczywistnienie zasady swobodnego przepływu osób w ramach tych obszarów".

Warto wiedzieć także, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, zakaz międzynarodowych lotów pasażerskich nie będzie stosowany do samolotów wykonujących loty międzynarodowe na zlecenie Prezesa Rady Ministrów; za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Dzisiaj grzeje: 1.Media obiegła tragiczna wiadomość, nie żyje polski sportowiec. Mężczyzna był zakażony koronawirusem
2.Nagle złodziej wyważył drzwi i rzucił się na kobietę. Reakcja psa pozostawia wiele do życzenia
3.Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić poważne zmiany. Chodzi o testy na koronawirusa

Zakaz nie będzie stosowany również do lotów: realizowanych na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej i wojsk obcych w rozumieniu ustawy z 23 września 1999 r. o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium, realizujących zadania na terytorium; wyczarterowanych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie; z lotnisk położonych na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku COVID-19.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na zasiłek możesz trochę poczekać. Nad ZUS widmo paraliżu
  2. NASA podpisała historyczne umowy z 17 firmami. Zajmą się rewolucyjną technologią kosmiczną
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Tysiące osób w żałobie. Nie żyje kultowy Polak, dla wielu był wzorem do naśladowania
  7. Właściciel mieszkania spalonego podczas marszu zabrał głos. Mocne słowa w kierunku narodowców

Następny artykuł