Rada Koalicji Zjednoczonej Prawicy podjęła decyzję. Dotyczy twardego lockdownu w Polsce

Polska - lockdownu nie będzie
pixabay.com/Mylene2401
Autor Barbara Bujar12.11.2020

Wizja wprowadzenia narodowej kwarantanny spędza Polakom sen z powiek. Choć w ostatnich dniach dobowe przyrosty zakażeń koronawirusem charakteryzują się tendencją spadkową, wciąż utrzymują się blisko granicy wyznaczonej przez premiera. Rada Koalicji Zjednoczonej Prawicy nie mogła jednak dłużej czekać. We wtorek zapadła decyzja.

Wprowadzenie całkowitego lockdownu to sytuacja, której nie umie wyobrazić sobie wielu Polaków. Nowe ograniczenia mogłyby dotknąć nie tylko gospodarki, ale także utrudnień w przemieszczaniu się obywateli. Niestety, komunikat Mateusza Morawieckiego jest jasny – jeśli w kraju zostanie przekroczona konkretna granica, w życie wejdą zaostrzone restrykcje.

- Jeśli epidemia dotknie powyżej 70-75 osób na 100 tys. mieszkańców będziemy musieli wdrożyć zasady narodowej kwarantanny, m.in. zakaz przemieszczania się – mówił jeszcze niedawno premier Mateusz Morawiecki.

Wszystko zaczęło się od nietypowego objawu. Mała Wiktoria walczy o życieWszystko zaczęło się od nietypowego objawu. Mała Wiktoria walczy o życieCzytaj dalej

Polska póki co bez lockdownu. Wiele osób odetchnęło z ulgą, będą jednak inne obostrzenia

Komunikat Mateusza Morawieckiego dotyczył sytuacji, w której dobowe przyrosty zakażeń koronawirusem osiągałyby wartość 27-30 tysięcy. Na ten moment statystyki są jednak minimalnie niższe. W środę 11 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 25 221 nowych przypadkach COVID-19. Do podobnych wyników odniósł się niedawno rzecznik rządu.

- Jeżeli utrzymalibyśmy się na podobnym poziomie zakażeń jak teraz, to na tym etapie, na szczęście, nie musielibyśmy robić tego kolejnego kroku i wprowadzać kwarantanny narodowej – mówił Piotr Müller cytowany przez serwis Popularne.

Mimo takiego stanowiska rządu sprawa dotycząca ogłoszenia pełnego lockdownu cały czas była otwarta. Zmiany nastąpiły we wtorek, kiedy Rada Koalicji Zjednoczonej Prawicy w końcu podjęła decyzję. Jak ustaliła Wirtualna Polska, w najbliższym czasie kolejne restrykcje nie zostaną wprowadzone.
- Decyzja na dziś jest taka, że lockdownu nie będzie – przekazał informator WP.

Stanowisko władzy ma być spowodowane przede wszystkim troską o Polską gospodarkę. Jak przyznał wicepremier Jarosław Gowin, koszty wiosennego lockdownu były niewyobrażalnie wysokie, dlatego jesienią jego wprowadzenie będzie ostatecznością. Nikt nie może zagwarantować jednak, że w pewnym momencie narodowa kwarantanna nie zostanie ogłoszona.

- Jeszcze raz podkreślam, że dla mnie lockdown gospodarczy to jest ostateczność, bo musimy mieć świadomość, że lockdown wiosenny kosztował nas wszystkich ok. 150 miliardów złotych – podkreślił Gowin.

Dzisiaj grzeje: 1.Od dziś zaczyna obowiązywać ważny zakaz. Wielu Polaków może mieć duże problemy
2.Zdjęcie zaniedbanego psa na polskim podwórku rozwścieczyło internautów. Wolontariusze odkryli przykrą prawdę
3.Lekarka zmarła dwa dni po porodzie. Niepokojące objawy dawały o sobie znać kilka tygodni przed tragedią

Artur Barciś zwrócił się do swoich fanów. Nowe informacje o stanie zdrowia aktoraArtur Barciś zwrócił się do swoich fanów. Nowe informacje o stanie zdrowia aktoraCzytaj dalej

- Zasady poszczególnych etapów były przedstawione na konferencji. To liczba zachorowań oraz wydolność i wytrzymałość służby zdrowia. Nic się nie zmieniło. Tempo zachorowań nieco zwolniło. Co daje szansę, że dalsze ruchy będą ograniczone, ale za wcześnie mówić, że nie będą konieczne – wyjaśnił Piotr Müller na Twitterze.

Edyta Górniak wywołała prawdziwą burzę. Wypowiedziała się o chorych na COVID-19, eksperci nie szczędzą mocnych słówEdyta Górniak wywołała prawdziwą burzę. Wypowiedziała się o chorych na COVID-19, eksperci nie szczędzą mocnych słówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nieoficjalnie: emerytury od 6,5 do nawet 12,5 tysięcy. Jedna grupa otrzymała kolosalne przywileje, mowa o dużym skandalu
  2. Naukowcy prognozują kiedy wrócimy do normalności po pandemii. Szybciej niż nam się wydaje
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Kamil Stoch usłyszał porażającą informację. Może być jeszcze gorzej, chodzi o nowy sezon
  7. Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasu

Następny artykuł