polska: dobre wiadomości dotyczące koronawirusa
własne
Autor Klaudia Gaicka - 13 Listopada 2020

Wiadomość, na którą czekali Polacy. Premier Morawiecki przekazał ważną decyzję

Pierwsze pozytywne wieści dotyczące pandemii koronawirusa w Polsce. Premier podzielił się optymistycznymi statystykami. Przekazał także ważne informacje dotyczące możliwego wprowadzenia kwarantanny narodowej.

Najnowsze wieści dotyczące pandemii koronawirusa w Polsce. Okazuje się, że pierwsze efekty mocnego wyhamowania społecznego już zaczynają być widoczne. To kolejne wieści, które napawają optymizmem. Niedawno informowaliśmy o ogromnym przełomie, jaki nastąpił w pracach nad szczepionką. Nie możemy jednak spoczywać na laurach. Pamiętajmy, że liczba nowych zakażeń jedynie wyhamowała, a nie zmniejszyła się znacząco.

Awaria w elektrowni atomowej na Białorusi. Litwini masowo kupują jod, czy grozi nam drugi Czarnobyl?Awaria w elektrowni atomowej na Białorusi. Litwini masowo kupują jod, czy grozi nam drugi Czarnobyl?Czytaj dalej

Pierwsze pozytywne wieści dotyczące pandemii koronawirusa w Polsce. Premier podzielił się optymistycznymi statystykami

Premier Mateusz Morawiecki zamieścił na swoim Facebooku wpis dotyczący, tym razem, pozytywnych wieści na temat koronawirusa.

- Nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny [...] Kochani - wspólnym wysiłkiem wyhamowaliśmy zakażenia tuż przed punktem krytycznym! Dyscyplina działa! Dlatego wciąż proszę i będę prosił - zostańmy w domu - ogłosił w czwartek wieczorem (12 listopada) na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Jak podaje portal Interia.pl, pozytywne wiadomości dotyczą zmniejszenia się zagrożenia epidemicznego. W ciągu ostatnich 7 dni pierwszy raz od dwóch miesięcy liczba zakażeń zaczęła nieznacznie spadać. Pomimo tego, że stosunek zakażonych - 65/100 000 mieszkańców jest nadal ogromny, zdaniem polityków jest to jednak pierwszy sygnał stabilizacji oraz dowód, że strategia i obostrzenia zaczynają przynosić odpowiedni skutek.

- Po konsultacjach z Radą Medyczną ustaliliśmy, że jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na podobnym poziomie - bardziej radykalne kroki nie będą potrzebne - zapowiedział.

Dzisiaj grzeje: 1.Rada Koalicji Zjednoczonej Prawicy podjęła decyzję. Dotyczy twardego lockdownu w Polsce
2.Kot wrócił do domu z kartką przypiętą do obróżki. Właściciel zdębiał, gdy ją przeczytał
3.Lekarka zmarła dwa dni po porodzie. Niepokojące objawy dawały o sobie znać kilka tygodni przed tragedi

Magda Gessler ostro zaatakowała Edytę Górniak. Poszło o słowa piosenkarki na temat koronawirusaMagda Gessler ostro zaatakowała Edytę Górniak. Poszło o słowa piosenkarki na temat koronawirusaCzytaj dalej

Premier podkreśla, że wygraliśmy pierwszą bitwę z drugą falą pandemii, jednak przed nami wciąż długa walka. My także przyłączamy się do apelu i prosimy, abyśmy mimo pierwszych dobrych wieści wciąż przestrzegali zaleceń. Nasz sukces jest bowiem bardzo kruchy.

Najnowsze dane dotyczące koronawirusa w Polsce mówią o łącznej liczbie 641 496 zakażonych na terenie kraju. Spośród nich 378 067 osób wciąż walczy o zdrowie i życie, a 254 349 już wygrało tę walkę. Niestety, lecz dla 9 080 pacjentów spotkanie z COVID-19 okazało się śmiertelnie groźne.

Objawy chorób serca widoczne gołym okiem. Nawet niewielkie zmiany mogą być dla nas arcyważną informacjąObjawy chorób serca widoczne gołym okiem. Nawet niewielkie zmiany mogą być dla nas arcyważną informacjąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już za 3 dni w Lidlu kupisz pół wyposażenia domu supertanio. Artykuły bez których ani rusz
  2. Gigant społecznościowy poszedł na wojnę z Januszem Korwin-Mikke. Decyzja, której nikt się nie spodziewał
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Adam Małysz właśnie teraz odkrył wszystkie karty. Polacy już za tydzień przeżyją wielkie emocje (FOTO)
  7. Uczniowie niedługo wrócą do szkół? Podano datę i warunek, który musi zostać spełniony

Następny artykuł