Polska: od jutra mały lockdown
własne
Autor Klaudia Gaicka - 16 Października 2020

Od jutra rząd wprowadza "mały lockdown". Nowe obostrzenia na terenie całej Polski

Już od jutro Polska wkracza w etap zmian. Niestety, lecz stopień emisji wirusa jest ogromny, a zmiany w związku z tym niezbędne. Rekordy zakażeń padają z ogromną regularnością, a wielu Polaków zdaje się bagatelizować problem.

Od jutra Polska będzie mieć do czynienia z tzw. małym lockdownem. Wielu z nas się tego obawiało, jednak sytuacja epidemiczna w kraju nie pozostawia rządzącym wyboru. Liczba zakażeń wzrasta z każdym dniem, ciężko jest nie tylko nam, ale także tym, którzy walczą z wirusem w pierwszej linii frontu. Mowa oczywiście o pracownikach medycyny, których już przed pandemią zaczynało brakować.

Tysiące Polaków otrzymało pilną wiadomość. Już niedługo w wielu miejscach zajdą poważne zmianyTysiące Polaków otrzymało pilną wiadomość. Już niedługo w wielu miejscach zajdą poważne zmianyCzytaj dalej

Już od jutra Polska wkracza w nowy etap. Będzie dużo więcej obostrzeń

Jak podaje portal Businessinsider.com, nowe obostrzenia dotyczą całego kraju. Zarówno strefy czerwone, w których jest zdecydowanie najwięcej zakażeń, jak i strefy żółte, czyli cała reszta, muszą ulec poważnym zmianom.

- Walka z pandemią COVID-19 to nasze najważniejsze zadanie. Temu podporządkowane są wszystkie nasze działania [...] Nasze strategiczne cele to chronić życie i zdrowie Polaków, w szczególności najbardziej narażeni na zgon są osoby starsze - wyjaśnił premier Morawiecki.

Jako drugi cel określił zapewnienie właściwego funkcjonowania służby zdrowia. Trzecim z kolei jest utrzymanie pracującej gospodarki i zdecydowana obrona miejsce pracy.

- Kiedy spojrzymy na mobilność, czyli na kontaktowanie się społeczne ludzi między sobą, to dostrzeżemy na tym wykresie, że te kontakty społeczne są na takim poziomie, jaki był przed wybuchem pandemii. Czyli przestaliśmy się dystansować jedni od drugich i według obiektywnych danych znowu wróciliśmy do dużej mobilności społecznej i kontaktów społecznych - zauważył niepokojąco.

Od soboty w strefie żółtej: gastronomia będzie działać od 6.00 do 21.00 (później możliwe zamówienia na wynos), w lokalach może być co drugi stolik, imprezy okolicznościowe na maksymalnie 20 osób (bez możliwości zabawy tanecznej), 1 osoba na 4 metrów kwadratowych w kościołach, 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich w transporcie publicznym, zgromadzenia do 25 osób, szkoły wyższe i średnie przychodzą w tryb hybrydowy, wydarzenia sportowe bez publiczności, wydarzenia kulturalne z maksymalnie 25 proc. publiczności, zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.

Dzisiaj grzeje: 1.Lekarze biją na alarm. Podobne objawy zdradzają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć
2.Oficjalny komunikat NFZ. Jest decyzja w sprawie świadczeń, fatalne wieści dla Polaków
3.Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymne

Zmiany w nauczaniu już od poniedziałku. MEN podało szczegółyZmiany w nauczaniu już od poniedziałku. MEN podało szczegółyCzytaj dalej

W strefach czerwonych obowiązują te same obostrzenia co w żółtych, a dodatkowo: limity w sklepach - do 5 osób na jedną kasę, zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesel, konsolacji), zgromadzenia do 10 osób, 1 osoba na 7 metrów kwadratowych w kościołach, szkoły wyższe i średnie w trybie zdalnym.

Chłopiec urodził się bez twarzy przez błąd lekarza. Miał nie dożyć swoich pierwszych urodzin, ale wydarzył się cudChłopiec urodził się bez twarzy przez błąd lekarza. Miał nie dożyć swoich pierwszych urodzin, ale wydarzył się cudCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nadzwyczajna transmisja Jackowskiego po ogłoszeniu obostrzeń. "Nic nie da", mocne słowa o Polsce i 2 innych krajach
  2. Dopiero po 81 latach odkryto niezwykły skarb. Znaleziono go w belce stropowej w trakcie remontu
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Córka Katarzyny Figury zachwyca odważnym zdjęciem. Podobieństwo jest zadziwiające

Następny artykuł