Polska: znika kolejne obostrzenie
fot. https://pixabay.com/ Free-Photos
Autor Klaudia Gaicka - 17 Lipca 2020

Od dziś przestaje obowiązywać kolejne obostrzenie dotyczące epidemii. Są jednak pewne warunki

Polska, jak większość krajów, w których rozprzestrzenił się koronawirus, powoli wraca do normalności. Niestety nie jest łatwo, ponieważ wiele obostrzeń nie daje o sobie zapomnieć. Dziś jedno z bardziej ograniczających zostało zlikwidowane. Ucieszona będzie nie tylko społeczność, ale również artyści. Wielu z nich odczuwało niesprawiedliwość.

Polska codzienność zmieniła się pod wpływem koronawirusa SARS-CoV-2. Obostrzenia nie dają o sobie zapomnieć już od kilku miesięcy i chociaż sporo z nich zostało już zdjętych, niektóre wciąż trwają. Tak było również z imprezami plenerowymi, które według niedawnych ustaleń mogły zgromadzać łącznie 150 osób.

Z ostatniej chwili: Nie żyje Andrzej Strzelecki, aktor przegrał walkę z rakiemZ ostatniej chwili: Nie żyje Andrzej Strzelecki, aktor przegrał walkę z rakiemCzytaj dalej

Polska zdejmuje kolejne obostrzenie. Tym razem wielu Polaków będzie zadowolonych

Jak podaje serwis Tvp.info, od dziś możliwość organizowania dużych plenerowych imprez znów istnieje. Wciąż jednak będą obowiązywać na nich odpowiednie normy sanitarne, które mają zapewnić bezpieczeństwo.

– Podstawowe zasady to zapewnienie co najmniej pięciu metrów kwadratowych na osobę, jest też obowiązek zachowania dwumetrowej odległości pomiędzy uczestnikami. Jeżeli ta odległość nie zostanie zachowana, jest konieczność zakrywania ust i nosa przez uczestników wydarzenia – mówi Anna Bocian, rzeczniczka prasowa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na każdego uczestnika imprezy musi przypadać przynajmniej 5 m kw. Dodatkowo musi on zachowywać przynajmniej 2-metrowy dystans między innymi osobami. Organizator musi oznaczyć znakami miejsca siedzące na widowni, tak aby zachowany był wspomniany dystans. Jeżeli uczestnicy wydarzenia znajdują się bliżej niż 2 m od siebie, muszą zakrywać usta i nos. Widownia musi być oddzielona od przypadkowych osób, które nie uczestniczą w imprezie np. spacerujących.

Obowiązek zachowania dystansu nie dotyczy osób, które: przyszły na koncert z dzieckiem poniżej 13. roku życia, mieszkają ze sobą, towarzyszą osobie z niepełnosprawnością lub takiej, której stan zdrowia nie pozwala na samodzielne przemieszczanie się.

Dzisiaj grzeje: 1. Syn Jerzego Stuhra wyjawił, co dzieje się z jego ojcem. W jakim stanie jest legendarny aktor?

2. Nietypowe, oryginalne produkty na półkach w Biedronce. Długo na nie czekano, produkuje je znana polska marka

Wiadomość ucieszy zapewne nie tylko fanów muzyki, którzy liczyli na jakiekolwiek koncerty tego lata, ale również artystów. Niedawno wspominaliśmy o Michale Wiśniewski, który opowiadał o tym, że nie może promować nowej płyty. Zdaniem celebryty obostrzenia zdejmowane były nierównomiernie, a rządzący niesprawiedliwie traktowali artystów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najnowsza wizja jasnowidza Jackowskiego. Wakacje w 2020 roku mogą zostać przerwane
  2. Czy Łukasz Szumowski nagle odchodzi z Ministerstwa Zdrowia? Zadziwiające doniesienia obiegły media, wreszcie sam odpowiedział;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Policjanci przygotowali posiłek dla pięciorga dzieci, których matka została zabrana do szpitala

Następny artykuł