Szpital, na który patrzy teraz cała Polska. Zdecydowali się podjąć pewien krok, efekty przekroczyły najśmielsze oczekiwania

polska: szpital prosi o pomoc
unsplash Vladimir Fedotov
Autor Klaudia Gaicka20.11.2020

Jeden z polskich szpitali zdecydował się na odważny apel, do pomocy zgłosili się ludzie z całej Polski. W placówce brakowało personelu, teraz funkcjonariusze, chociaż odrobinę odetchną z ulgą.

Jeden z polskich szpitali zdecydował się na odważną prośbę. Efekt przekroczył ich najśmielsze oczekiwania, do pomocy zgłosiło się mnóstwo osób z całego kraju.

Eksperci biją na alarm. Jeden nawyk sprawia, że jesteśmy mniej odporni na koronawirusa, teraz lepiej z niego zrezygnowaćEksperci biją na alarm. Jeden nawyk sprawia, że jesteśmy mniej odporni na koronawirusa, teraz lepiej z niego zrezygnowaćCzytaj dalej

Szpital poprosił o pomoc, zgłosili się ludzie z całej Polski

Nie da się ukryć, że pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 to właśnie na pracowników służby zdrowia wpłynęła najbardziej. Każdego ranka ponownie wychodzą oni do pracy, która zagraża ich zdrowiu i życiu. Sytuację przedstawił portal Tvn24.pl.

- Podczas całego dyżuru myśli się o tym, żeby nie doszło do uszkodzenia rękawic, żeby przyłbica nie pękła, żeby kombinezon się nie rozerwał – mówi pielęgniarka oddziału covidowego w Szpitalu Miejskim w Miastku Domicela Maraszkiewicz.

To właśnie Szpital w Miastku w województwie pomorskim postanowił poprosić o pomoc ludzi o dobrym sercu. Jego pracownicy zdają sobie sprawę z tego, że są zabezpieczani, jednak nigdy nie ma stu procent pewności, że nie zostaną zarażeni.

- Wychodząc do domu, mimo że mamy zaplecze sanitarne bardzo dobre, i tak cały czas myślimy, że może przynieśliśmy, może gdzieś się zakaziłyśmy, ale mimo to na drugi dzień wstajemy, przychodzimy, bo taka jest nasza praca – wyznała pielęgniarka cytowana przez portal Tvn24.pl.

To właśnie takie szpitale jak ten są na pierwszej linii frontu walki z wirusem, a przecież oprócz oddziałów covidowych wciąż pozostają tam zwykłe. Lekarzom i pielęgniarkom dosłownie brakuje rąk, aby zająć się wszystkimi pacjentami. Do tego dochodzą jeszcze wszelkie normy sanitarne, które muszą zostać dopilnowane dla zdrowia pacjentów.

W połowie zeszłego miesiąca (października) szpital został poproszony o stworzenie oddziału covidowego. Już dwa tygodnie później braki personelu zaczęły być drastycznie widoczne. Zakażonych było dziewięciu medyków, dwanaście osób trafiło do izolacji domowej, a na kwarantannie przebywały cztery pielęgniarki.

- Z decyzji wynikało, że powinniśmy mieć tych miejsc 30, stworzyliśmy tych miejsc 45 i tak naprawdę od samego początku te 30 miejsc było zajęte, a od wielu dni mamy zajęte 45 łóżek – zauważa prezes szpitala Renata Kiempa.

Dzisiaj grzeje: 1.Eksperci biją na alarm. Jeden nawyk sprawia, że jesteśmy mniej odporni na koronawirusa, teraz lepiej z niego zrezygnować
2.Nie żyje znany polski dziennikarz. Zmarł dzisiaj w nocy, wiadomość przekazał jego przyjaciel
3.Kiedy skończy się pandemia ? Znany immunolog podał konkretną datę

Wkrótce zamknięcie żłobków i przedszkoli? Ważna zapowiedź Ministra EdukacjiWkrótce zamknięcie żłobków i przedszkoli? Ważna zapowiedź Ministra EdukacjiCzytaj dalej

Władze szpitala zdecydowały się na odważny krok. W związku z ogromnymi brakami personelu zamieściły ogłoszenie z prośbą o pomoc. Szukano wolontariuszy, którzy zajmą się obowiązkami niewymagającymi wiedzy kierunkowej, takimi jak np. rozwożenie posiłków, czy prace porządkowe. Zgłosili się ludzie z całej Polski, byli gotowi przyjechać i pomagać z całych sił jedynie za jakiś kąt do spania.

11-latek zabił się skacząc z balkonu. Powód sprawia, że łzy same spływają do oczu, czemu nikt mu nie pomógł?11-latek zabił się skacząc z balkonu. Powód sprawia, że łzy same spływają do oczu, czemu nikt mu nie pomógł?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapadła decyzja. Przedłużają kontrolę na granicy. Luzowanie obostrzeń za granicą nie wchodzi w grę
  2. Policja zabrała głos w sprawie 14-latka, który udostępnił post Strajku Kobiet. Matka obawia się o bezpieczeństwo syna
  3. Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny
  4. 4-latek stracił oboje rodziców. Zabrała ich ta sama choroba
  5. Pielęgniarka wyznała porażającą prawdę. Jakie były ostatnie słowa zarażonych osób, które nie wierzyły w epidemię?
  6. Wpuścili kotkę do środka. Po kilku sekundach zorientowali się, jaki błąd popełnili
  7. Minister Edukacji właśnie przekazał, wszystko stanie się już wkrótce. Uczniów i nauczycieli czekają wielkie zmiany

Następny artykuł