Morawiecki przedstawił wielki plan walki z epidemią. Bardzo ważne informacje dla Polaków, chodzi o zmiany w obostrzeniach

Polska - zmiany w obostrzeniach
Autor Barbara Bujar21.11.2020

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce sprawiła, że rząd zdecydował się na wprowadzenie kolejnych zmian. Tym razem Mateusz Morawiecki ogłosił, że część obostrzeń zostanie poluzowana. Nie wszystkie – uczniowie wciąż będą uczyć się zdalnie, a lokale gastronomiczne pozostaną zamknięte. „Przed nami 100 dni solidarności” – mówił premier.

W Polsce szykują się poważne zmiany. Kolejny raz dotkną w szczególności przedsiębiorców, a także uczniów i pracowników szkół. Rząd zdecydował się na podjęcie takich kroków w związku z dziennymi przyrostami zakażeń, których liczba w oczach Mateusza Morawieckiego i Adama Niedzielskiego powoli się stabilizuje.

- Jeśli stabilność zakażeń się utrzyma, to poprawę zobaczymy za jakiś czas. Wiemy, że wiele przewidywań i analiz było błędnych. Wiele prognoz nie sprawdziło się. Dwa dni temu wysłuchałem opinii premierów i prezydentów. We wszystkich krajach europejskich jest podobny nastrój: pokora i oczekiwanie. Dzisiaj musimy wymagać od siebie więcej niż zwykle. Koronawirus jest siłą natury, której nie możemy kontrolować, a nie każda interwencja lekarska kończy się uratowaniem człowieka – przekazał Mateusz Morawiecki cytowany przez Onet.

Kobieta pojechała odebrać ciało zmarłego ojca do szpitala. Widok, który zastała na miejscu, nie mieści się w głowieKobieta pojechała odebrać ciało zmarłego ojca do szpitala. Widok, który zastała na miejscu, nie mieści się w głowieCzytaj dalej

Zmiana zasad w Polsce. Placówki handlowe znów będą otwarte

W trakcie oczekiwania i zachowywania pokory, o których wspominał Morawiecki, Polacy wciąż będą musieli stosować się do pewnych restrykcji. Zdaniem premiera w ciągu ostatnich tygodni wychodziło im to bardzo dobrze, dlatego liczy na to, że w najbliższym czasie będzie podobnie.

- Polacy dysponują bronią, jest nią dyscyplina, solidarność. Przed nami 100 dni solidarności. Na koniec tego okresu jest prawdopodobne, że pojawi się szczepionka – mówił premier.

Pojawienie się szczepionki jest dla rządu pewnym wyznacznikiem, w którym sytuacja epidemiologiczna w Polsce może ulec znacznej poprawie. Do tego czasu nadal obowiązywać będą pewne restrykcje. Ich zasady zostały jednak zaktualizowane. Jedną z największych zmian jest ponowne otwarcie placówek handlowych. Nie dotyczy to jednak lokali gastronomicznych.

- Zdecydowaliśmy, że od przyszłej soboty (28 listopada) placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym. Przedsiębiorcy obiecali nam, że zadbają o reżim w swoich sklepach tak, jak to jest w sklepach spożywczych (...) Postanowiliśmy, że na razie placówki gastronomiczne pozostają zamknięte – poinformował premier.

Oprócz lokali gastronomicznych do 27 grudnia zamknięte będą także miejsca kultury, takie jak kina czy teatry. Wciąż nie będzie można korzystać także z siłowni i basenów. Uczniowie będą kontynuowali naukę zdalną – do szkół wrócą najwcześniej w połowie stycznia.

Dzisiaj grzeje:

1.Minister zdrowia przerwał milczenie. Wyjawił, jak w tym roku będzie wyglądać Boże Narodzenie
2.Wstrząsająca relacja lekarza. Zdradza, co dzieje się w szpitalu, "jeszcze pójdziemy siedzieć"
3.Objawy chorej wątroby widoczne gołym okiem. Pod żadnym pozorem ich nie lekceważcie

Minister zdrowia przerwał milczenie. Wyjawił, jak w tym roku będzie wyglądać Boże NarodzenieMinister zdrowia przerwał milczenie. Wyjawił, jak w tym roku będzie wyglądać Boże NarodzenieCzytaj dalej

Podejmując temat świąt, Mateusz Morawiecki wystosował do Polaków apel, aby w tym okresie zachowali szczególną ostrożność. Premier zalecił, aby nie przemieszczać się bez powodu między miastami.

- Chcę zaapelować, by w święta odbyły się spotkania w gronie małych rodzin, by nie przemieszczać się między miastami (...) Redukcja zakażeń w czasie świąt jest niezwykle ważna. Pracujemy nad rozwiązaniami prawnymi, które umożliwią ograniczenie przemieszczania się. Już teraz apeluję, by nie planować atrakcji turystycznych w Austrii, we Włoszech, ale także w Polsce – dodał.

Bronisław Komorowski trafił do szpitala. Co dzieje się z byłym prezydentem Polski?Bronisław Komorowski trafił do szpitala. Co dzieje się z byłym prezydentem Polski?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Ogromne oburzenie po słowach premiera. Padły ostre słowa z Zakopanego. Wszystko przez ferie
  2. Oburzająca wpadka Google Maps. Chodzi o pomnik Jana Pawła II w polskiej miejscowości, mieszkańcy są wściekli
  3. Rodzina zmarłego z powodu koronawirusa ujawnia opłaty. "Przerażające, jak na tragedii można się wzbogacić"
  4. Gdy zbliża się zawał, organizm wysyła nam sygnały alarmowe. Każdy powinien je znać, gdyż mogą uratować życie
  5. Eksperci biją na alarm. Jeden nawyk sprawia, że jesteśmy mniej odporni na koronawirusa, teraz lepiej z niego zrezygnować
  6. Husky każdego dnia wymyka się z domu. Kiedy właściciel zrozumiał, gdzie ucieka, serce zabiło mu mocniej
  7. Poszła odebrać ciało zmarłego ojca ze szpitala. Kiedy otworzyła drzwi, przeżyła wstrząs. Porażający widok zapamięta na zawsze

Następny artykuł