Ponad 200 osób wysłanych na kwarantannę. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce

Polska: nowe ognisko koronawirusa
fot. https://unsplash.com/ HShaw
Autor Natalia Niewczas22.07.2020

Polska należy do tych krajów, które na pojawienie się pierwszych zdiagnozowanych przypadków COVID-19 zareagowały natychmiastowym zamknięciem granic. Poza znacznym ograniczeniem możliwości swobodnego przemieszczania się władze wprowadziły także inne, mające zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii obostrzenia. Teraz nakazy są systematycznie luzowane.

Polska boryka się z wybuchającymi w różnych zakątkach kraju nowymi ogniskami koronawirusa. Odkąd władze zmodyfikowały obostrzenia dotyczące imprez masowych, a także organizowania wesel, to właśnie na takich zgromadzeniach najczęściej dochodzi do wzajemnego zarażania się uczestników.

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Nie jest dobrzeNajnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Nie jest dobrzeCzytaj dalej

Polska z nowym ogniskiem koronawirusa

Polska wciąż nie zdołała uporać się z trwającą od marca pandemią COVID-19. W kraju nadal lokalizowane są nowe ogniska choroby - wybuchają głównie w przestrzeniach zamkniętych takich jak zakłady pracy lub, co potwierdzają informacje napły

wające do mediów z ostatnich tygodni, właśnie podczas rodzinnych spotkań.

Jak podaje portal wiadomości.radiozet.pl, 21 lipca odnotowano najwyższą dotychczas liczbę nowych dziennych przypadków zarażenia koronawirusem w województwie świętokrzyskim. Większość z 29 nowych odnotowanych przypadków ma wspólne źródło - jest nim hotel Europa.

Dzisiaj grzeje: 1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
2. ZUS obciążony wydatkami na pandemię, trzynastki będą wypłacane? Prezes zabrała głos, nie pozostawiła wątpliwości
3. Waloryzacja 2021: Wiemy, jakie będą podwyżki. Najwyższe od 10 lat

Zlokalizowany w Starachowicach hotel Europa to częsty wybór okolicznych, organizujących wesela par młodych. Tym razem rodzinne uroczystości przyczyniły się do rozprzestrzenienia COVID-19 wśród biorących w nich udział uczestników.

Wszystko zaczęło się od przyjęcia weselnego, które zorganizowano w hotelu Europa 4 lipca. Zakażenie koronawirusem potwierdzono aż u 20 uczestników uroczystości, w tym również u czterech obsługujących je pracowników hotelu. W związku z zaistniałą sytuacją sanepid podjął decyzję o przebadaniu osób biorących udział w pozostałych, organizowanych w ten sam weekend uroczystości rodzinnych. Uczestnicy zostali skierowani na kwarantannę, część z nich wciąż czeka na wykonanie testu. Jak zapewnia dyrektor hotelu Magdalena Tarnopolska, pracownicy stosowali się do zaleceń sanepidu i pracowali w trybie zmianowym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spojrzeli na rów i się zatrzymali. Nie zauważył zagrożenia, nie żyje. Tragedia
  2. Wcześnie wpadła w nałóg, nie słuchała się rodziców. Stryj nie chciał, aby Marta Kaczyńska zdradzała tajemnice
  3. Skandaliczna audycja u Tadeusza Rydzyka w Radiu Maryja. Ksiądz uczył kobiety, co robić z mężem w sypialni, przypominamy;
  4. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  5. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  6. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  7. Gwiazdor disco polo przeżył straszny wypadek. Jak sobie radzi pół roku później?

Następny artykuł