Polska epidemia
fot. https://unsplash.com/ ???????? Claudio Schwarz
Autor Natalia Niewczas - 22 Października 2020

Wiceminister zdrowia podał, kiedy możemy spodziewać się powrotu do normalności. Niestety nie ma dla nas dobrych wieści

Od wielu miesięcy Polska walczy z zagrożeniem epidemiologicznym. Obecnie obserwujemy wyraźny wzrost dziennej liczby zachorowań na COVID-19, jeden za drugim padają niechlubne rekordy; w czwartek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło ponad 12 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Swoimi przewidywaniami na temat dalszego rozwoju sytuacji podzielił się wiceminister zdrowia.

Już niebawem cała Polska może znaleźć się w umownej “czerwonej strefie” - do pomysłu premiera Mateusza Morawieckiego przychyla się między innymi wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, który ostatnio postanowił zabrać głos w sprawie zagrożenia epidemiologicznego. W programie Polsatu “Graffiti” polityk poinformował również Polaków, kiedy jego zdaniem poprawi się sytuacja epidemiologiczna w Polsce.

To już oficjalne. Sejm właśnie przyjął nową ustawę covidowąTo już oficjalne. Sejm właśnie przyjął nową ustawę covidowąCzytaj dalej

Wiceminister zdrowia o tym, kiedy Polska może wrócić do normalności

Według oficjalnych danych koronawirus dotarł do Polski w marcu 2020 roku. Scenariusze, które optymistycznie zakładały szybkie zażegnanie zagrożenia epidemiologicznego, niestety jeszcze długo pozostaną w sferze marzeń. Reakcją rządu na wzrost zakażeń w Polsce było zaostrzenie obowiązujących restrykcji. W czwartkowym programie “Graffiti” wiceminister zdrowia opowiedział Polakom o tym, kiedy można spodziewać się spadku dobowej liczby zachorowań.

Jak podaje portal se.pl, zapowiedź wiceministra zdrowia niestety nie będzie pretekstem do uśmiechu. Prowadzący rozmowę dziennikarz zapytał, kiedy wprowadzone przez rząd obostrzenia zaczną przynosić spodziewane efekty, a co za tym idzie, przełożą się na spadek dobowej liczby zakażeń w Polsce. Waldemar Kraska podkreślił, że choć restrykcje wpływają na zahamowanie epidemii, to na poprawę sytuacji Polakom przyjdzie jeszcze poczekać.

- Myślę, że do połowy listopada będziemy mierzyć się z dość dużą liczbą nowych zakażeń. Może będzie efekt wcześniejszy, bo przypomnę, że już prawie dwa tygodnie temu wprowadziliśmy nakaz noszenia maseczek praktycznie wszędzie w przestrzeni publicznej - przekazał rodakom Waldemar Kraska.

Jednocześnie wiceminister zdrowia przyznał, że popiera pomysł premiera o objęciu całej Polski obostrzeniami obowiązującymi w strefie czerwonej. Zdaniem polityka w obecnej sytuacji nie ma sensu dzielić kraju na dwie strefy.

- Jeśli z dzisiejszych danych wynika, że 317 powiatów w naszym kraju, większość dużych miast znalazłoby się w czerwonej strefie - to jest prawie 88 proc. ludności Polski - to myślę, że nie ma sensu, żeby dzielić w tej chwili Polskę na strefę czerwoną i żółtą. Cała Polska powinna się znaleźć w czerwonej strefie i w całym kraju powinniśmy przestrzegać tych obostrzeń, które dotyczą strefy czerwonej - powiedział polityk.

Dzisiaj grzeje: 1.Od soboty cała Polska stanie się czerwoną strefą? Jest zapowiedź Mateusza Morawieckiego
2.Wielki i nagły protest, Polacy i Polki wyszli na ulice. Nie wytrzymali i mają dość, zbierają się tłumy
3. WHO popełniło karygodny błąd w sprawie koronawirusa? Wielu rwie włosy z głowy po miażdżącej opinii naukowców

Nieoficjalne: nadchodzą kolejne ważne zmiany w polskich szkołach. Rodzice powinni dobrze się przygotowaćNieoficjalne: nadchodzą kolejne ważne zmiany w polskich szkołach. Rodzice powinni dobrze się przygotowaćCzytaj dalej

Wiceminister zdrowia przypomniał także, że nie tylko w Polsce padają kolejne dobowe rekordy zakażeń. Jak twierdzi, polscy politycy od początku brali jednak scenariusz zakładający tak gwałtowny przyrost zakażeń jesienią pod uwagę.

- Wiedzieliśmy, że będzie więcej zakażeń, dlatego - zgodnie z przygotowaną strategią - zwiększamy liczbę łóżek i budujemy szpitale - zaznaczał Waldemar Kraska.

Naukowcy odkryli nowy objaw zakażenia koronawirusem. Dotyczy głównie kobietNaukowcy odkryli nowy objaw zakażenia koronawirusem. Dotyczy głównie kobietCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. ING z ważnym komunikatem dla klientów. Czekają ich spore ograniczenia
  2. Spłonęło 50 samochodów w Warszawie, 150 osób bez dachu nad głową. Winna bateria elektrycznej hulajnogi?
  3. Minister Zdrowia przekazał złe wieści. Już w przyszłym tygodniu może nas czekać gigantyczny wzrost zachorowań
  4. Adam Niedzielski przygotowuje się na najczarniejszy scenariusz. Szpitale tymczasowe w każdym mieście wojewódzkim
  5. Pilny apel do wszystkich chorych od lekarza rodzinnego. "Ludzie, chodźcie do nas, na co czekacie?"
  6. Zatrważające doniesienia z Chin. Są już ofiary śmiertelne. Groźna bakteria atakuje
  7. Ukradli bajońską sumę z taksówki w samym centrum Warszawy. Trwa obława policji

Następny artykuł