polska: województwa są zagrożone
unsplash Valentin Müller
Autor Klaudia Gaicka - 25 Września 2020

Pilne ostrzeżenie IMGW. Zacznie się już dziś, duże zagrożenie dla zdrowia i życia

Polska w najbliższych dniach będzie zagrożona. Wydano alerty dla mnóstwa województw. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alarmuje o niebezpiecznych warunkach pogodowych. Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczą większości województw w kraju.

Polska znajduje się w bardzo gwałtownej strefie pogodowej. Podczas najbliższego weekendu z pewnością powinniśmy uważać. Jak poinformował portal Tvn24.pl, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał specjalne alarmy. Dotyczą one niebezpiecznych warunków pogodowych na wybranych obszarach. Niestety w przyszłych dniach może ich być więcej.

Restrykcje w Polsce mogą zostać zaostrzone. Wydano pilny apelRestrykcje w Polsce mogą zostać zaostrzone. Wydano pilny apelCzytaj dalej

Polska jest zagrożona. Powinieneś dziś na siebie uważać

Intensywne opady deszczu i burze zwiastuje alarm pierwszego stopnia dotyczący województwa zachodniopomorskiego. Prognozy wskazują na okresowe opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Trzeba się spodziewać 15 - 25 litrów opadu na metr kwadratowy, a miejscami nawet do 35 l/mkw. Dodatkowo występującym burzom może towarzyszyć porywisty wiatr, nawet do 75 km/h. Alarm obowiązuje między godz. 10, a 22.

Jeszcze dziś alarmów może pojawić się dużo więcej. W woj. śląskim i małopolskim synoptycy także przewidują ogłoszenie ostrzeżeń w związku z silnym deszczem z burzami. Wyładowaniom mogą towarzyszyć opady deszczu do 25-35 l/mkw. W woj. mazowieckim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, wielkopolskim mogą pojawić się silne burze. Tutaj również mogą wystąpić spore opady deszczu i porywisty wiatr. Do 20 litrów wody na metr kwadratowy i do 70 kilometrów na godzinę.

Z kolei w woj. łódzkim oprócz burz z deszczem, zapowiadany jest również grad. Opad do 20 l/mkw oraz wiatr o prędkości do 70 km/h. W woj. dolnośląskim i opolskim zapowiadane są intensywne opady deszczu, do nawet 30 l/mkw. W woj. małopolskim i podkarpackim synoptycy prognozują porywisty wiatr o prędkości nawet 70 km/h.

Zagrożenia dotyczące polskich województw mogą pojawić się także w środku weekendu

W sobotę w woj. pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim i lubelskim mogą wystąpić burze i opady deszczu do 25 l/mkw. Dodatkowo wiatr o prędkości nawet 70 km/h. W woj. wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim, łódzkim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim prognozowane są silne opady deszczu, może spaść do 20 do 35 l/mkw., a lokalnie do 40 l/mkw. W zachodniopomorskim także mogą wystąpić w tym dniu burze i deszcze, nawet do 35 l/mkw.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważny wypadek aktora z "Na Wspólnej". Jest w szpitalu, konieczna będzie skomplikowana operacja
2.Już 1 stycznia wejdzie w życie nowa opłata. Od wysokości rachunków zrobi ci się niedobrze
3.Nawet 90% przyczyn raka żołądka dotyczy stylu życia. Czego unikać, aby uchronić się przed tą straszną chorobą?

W niedzielę zagrożony będzie już mniejszy obszar kraju. W woj. śląskim, małopolskim i podkarpackim prognozowane są silne wiatry (do 70 km/h). W woj. wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim i opolskim miejscami może spaść nawet 30 l/mkw deszczu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Są poszkodowani i ranni. Tragedia na południu Polski. Podróżowali autokarem
  2. Ogromne zmiany w dowodach osobistych dotkną wszystkich Polaków. Nowa technologia zmieni wszystko. Znamy datę
  3. Ministerstwo Zdrowia przekazało zatrważającą wiadomość. Padł nowy rekord zakażeń, jest komentarz rzecznika resortu
  4. Zniesienie celibatu dla księży. Jesteście za?
  5. Jak w Polsce leczy się COVID-19? Lekarz klinicysta wyznał całą prawdę
  6. Jajecznica jeszcze lepsza, bo z kurkami, które dodają jej wyrazistości. Podczas przygotowania wystrzegaj się 1 błędu

<>

Następny artykuł