Polska wysłała pomoc do Wielkiej Brytanii. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy z ważną misją do spełnienia

Polska misja
pixabay.com/lukasmilan
Autor Natalia Niewczas25.12.2020

Niecodzienna miska medyków z Polski w Wielkiej Brytanii. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, diagności i medycy wojskowi pracowali w pocie czoła w Dover, by umożliwić kierowcom tirów powrót na kontynent. Pomagają w przeprowadzeniu testów na COVID-19. Kierowcy od poniedziałku są “uwięzieni” na Wyspach - negatywny wynik testu na koronawirusa to jedyna przepustka do Europy.

W czwartek wieczorem medycy z Polski ruszyli do Wielkiej Brytanii z ważną misją; wszystko z powodu pandemii COVID-19. W grupie znalazło się w 37 medyków. Specjaliści wylądowali na lotnisku Gatwick, skąd udali się już do Dover.

Medycy z Polski pospieszyli na pomoc

Polscy medycy byli w Wielkiej Brytanii do piątku 25 grudnia rano. Na portalu społecznościowym wyrazy uznania dla ich pracy przekazał szef kancelarii premiera.

- Przez noc i ranek zespół dr A. Zaczyńskiego wykonał 1260 testów. Jesteście Wielcy! Dziękujemy! - czytamy we wpisie Michała Dworczyka na Twitterze.

Jak informował szef kancelarii premiera, podczas gdy cześć medyków z Polski wraca do kraju, inni specjaliści dopiero rozpoczynają swą podróż. Ok. 15:00 dzisiejszego dnia na miejscu mają zjawić się medycy wojskowi.

Zbadali ponad 1700 ozdrowieńców po COVID-19. Dokonali niepokojącego odkrycia, było u połowy z nichZbadali ponad 1700 ozdrowieńców po COVID-19. Dokonali niepokojącego odkrycia, było u połowy z nichCzytaj dalej

Medycy Wojska Polskiego opuścili ojczyznę w piątkowy poranek. Wystartowali z lotniska wojskowego Poznań-Krzesiny.

- Medycy będą przeprowadzać testy na obecność koronawirusa polskim kierowcom ciężarówek, którzy utknęli na granicy. Żołnierze wiozą również środki ochrony osobistej. Łącznie na pokładzie wojskowej CASY znajduje się 60 medyków - informuje komunikat Wydziału Działań Komunikacyjnych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Wojskowy rzecznik prasowy zaznacza, że medycy wojskowi wyruszyli z Polski odpowiednio przygotowani. Zabrali ze sobą testy antygenowe, żywność i środki ochrony osobistej.

- Skład grupy misyjnej tworzą ratownicy medyczni, żołnierze z kompetencjami do pobierania wymazów oraz kierowcy - podał do informacji płk Marek Pietrzak.

Operacja polskich żołnierzy ma zakończyć się 27 grudnia. Niewykluczone jest jednak jej przedłużenie o dwie kolejne doby, gdyby wymagały tego okoliczności.

Artykuły polecane przez redakcję Pacjenci.pl:

Następny artykuł