Z ostatniej chwili: Premier Morawiecki ogłosił nowy plan rządu. Bardzo ważne informacje dla wszystkich Polaków

Polska - tarcza antykryzysowa 2.0
własne
Autor Barbara Bujar26.11.2020

W porównaniu do innych krajów Unii Europejskiej w Polsce nie wzrósł znacząco poziom bezrobocia – przekazał podczas konferencji prasowej Mateusz Morawiecki. Mimo to rząd chce pomóc przedsiębiorcom, dlatego przygotował dla nich tarczę antykryzysową 2.0. Firmy spełniające odpowiednie kryteria będą mogły skorzystać z puli 35 mld zł.

Polska wciąż zmaga się z epidemią koronawirusa, która na całym świecie przyniosła miliony zachorowań. Oprócz paraliżu służby zdrowia doprowadziła także do kryzysu gospodarczego, z którym dziś walczy wiele krajów, nie tylko w Europie. Według Mateusza Morawieckiego sytuacja Polaków na tle innych państw nie wygląda jednak wcale tak źle.

- To pokazuje skalę różnicy w działaniach Polski, która jest krajem na dorobku. W porównaniu do Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch jesteśmy kraje biedniejszym (...) Potrafiliśmy lepiej i inaczej odpowiedzieć ratując miejsca pracy – stwierdził premier.

Pojawiają się, gdy przeszliśmy COVID-19 bezobjawowo. Sygnały wysyłane przez organizm po walce z koronawirusemPojawiają się, gdy przeszliśmy COVID-19 bezobjawowo. Sygnały wysyłane przez organizm po walce z koronawirusemCzytaj dalej

Tarcza antykryzysowa dla firm w Polsce. Kto z niej skorzysta?

Mimo zapewnień Mateusza Morawieckiego, że sytuacja Polski nie jest najgorszym przypadkiem w Unii Europejskiej, rząd chce wspomóc działania przedsiębiorców. Jak donosi Polsat News, specjalnie w tej kwestii została opracowana nowa wersja tarczy antykryzysowej. Ma pomóc małym i większym firmom na swobodny rozwój i możliwość zarobku.

- Przede wszystkim chcemy ratować miejsca pracy, bo nie jesteśmy głusi, nie jesteśmy odporni, jak rząd Platformy Obywatelskiej (...) na wołania ze strony kół gospodarczych o pakiety stymulacyjne, o ratowanie gospodarki – przekazał Morawiecki.

Sporządzenie tarczy antykryzysowej 2.0 oznacza, że sytuacja polskiej gospodarki wciąż pozostawia wiele do życzenia. Według premiera to, że nie jest najgorsza wśród krajów Unii Europejskiej, nie oznacza, że nie jest trudna. Jest bardzo trudna – ocenia Morawiecki.

- Od naszej wspólnej odpowiedzialności zależy, jak szybko będziemy w stanie wyjść, odbić się z tego gospodarczego dołka – skomentował.

Zgodnie z decyzją rządu z najnowszej wersji tarczy antykryzysowej będą mogły skorzystać wszystkie polskie firmy, które spełnią odpowiednie kryteria. Jednym z nich jest odnotowanie w okresie IV-XII lub X-XII 2020 r. spadku obrotów o minimum 30 procent do analogicznego okresu w 2019 roku. Łącznie dla takich przedsiębiorstw przeznaczono 35 miliardów złotych.

Mikrofirmy otrzymają do 3 mld zł. Właściciele muszą wykazać jednak, że zatrudniają od 1 do 9 pracowników z prawie 40 branż z Polskiej Klasyfikacji oraz posiadają sumę bilansową za 2019 rok do 2 mln euro. Jeżeli te oraz pozostałe warunki zostaną spełnione, a wniosek zostanie złożony do lutego 2021 roku, przedsiębiorstwo będzie mogło otrzymać dodatek.

Dzisiaj grzeje:
1.Tragiczny finał wizyty w salonie piękności w Gdańsku. 30-latka zmarła w trakcie zabiegu
2.Współwięźniarki były zgodne, co trzeba zrobić z mamą Madzi. Wszystko trwało kilka dni, powalające
3.Dyrektor szpitala już dłużej nie mógł, powiedział, co wyrabia się na Narodowym. "Hotel Narodowy"

Naukowcy dokonali niesamowitego odkrycia. Chodzi o pochodzenie koronawirusaNaukowcy dokonali niesamowitego odkrycia. Chodzi o pochodzenie koronawirusaCzytaj dalej

Dofinansowanie będzie możliwe także dla małych i średnich firm. Jeżeli zatrudniają one do 249 pracowników z prawie 40 branż z Polskiej Klasyfikacji Działalności, a obrót za 2019 rok jest mniejszy lub równy kwocie 50 mln euro, przedsiębiorstwo będzie mogło skorzystać z puli 7 miliardów złotych. Na duże firmy czeka natomiast 25 miliardów – muszą one jednak zatrudniać powyżej 250 osób i wykazywać obrót powyżej 50 mln euro.

Wstrząsająca prawda wyszła na jaw. Kasia Kowalska ukrywała przed światem poważną chorobęWstrząsająca prawda wyszła na jaw. Kasia Kowalska ukrywała przed światem poważną chorobęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Black Friday: zostały tylko 2 dni aby upolować najtańsze wakacje. Schodzą jak świeże bułeczki. Warto się pospieszyć
  2. Ogromne zamieszanie w sklepie morele. Użytkownicy są wściekli, nie pozostawiają suchej nitki na sprzedawcy
  3. Wczesne objawy nadciśnienia. Nie można ich bagatelizować
  4. Całą noc musiał spędzić w karetce. Wstrząsająca relacja pacjenta
  5. Wspiera układ odpornościowy i poprawia pracę żołądka. Prosty, domowy przepis na zakwas z imbiru
  6. Miała wziąć z nim ślub. Gdy na nagraniu odkryła, co robi z jej psami natychmiast zerwała zaręczyny
  7. Dodatkowy dzień na zakupy w grudniu. Nagła wiadomość w sprawie zakazu handlu w niedziele

Następny artykuł