Mateusz Morawiecki ogłosił, że w Polsce został wprowadzony II stopień alarmowy
youtube.com/KancelariaPremiera
Autor Barbara Bujar - 27 Czerwca 2020

W Polsce ogłoszono II stopień alarmowy. O decyzji poinformował premier Morawiecki, co oznacza?

Polska w obliczu II stopnia alarmowego. Wyjątkowy stan, który został wprowadzony przez premiera Mateusza Morawieckiego, obowiązuje na terenie całego kraju od piątku 26 czerwca do niedzieli 28 czerwca. Wbrew wielu domysłom wcale nie dotyczy pandemii koronawirusa.

Polska objęta stanem alarmowym. Jak podaje popularne.pl, premier Mateusz Morawiecki poinformował wczoraj o wprowadzeniu na terenie Polski II stopnia alarmowego. Stan ten był już w naszym kraju ogłaszany wcześniej. Zdarzyło się to np. w okresie wyborów do Parlamentu Europejskiego. Dziś znów spotykamy się z tą wyjątkową sytuacją. Tym razem dotyczy ona nadchodzących wyborów prezydenckich. II stopień alarmowy obowiązuje od wczoraj i potrwa do godziny 23:59 w niedzielę 28 czerwca. W tych dniach wprowadzone będą specjalne przeciwdziałania.

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje znany dziennikarz, zmagał się z chorobą nowotworowąMedia obiegła smutna wiadomość. Nie żyje znany dziennikarz, zmagał się z chorobą nowotworowąCzytaj dalej

Polska po ogłoszeniu II stopnia alarmowego

Stopnie alarmowe CRP mogą być wprowadzane i odwoływane przez premiera kraju. To on po zasięgnięciu opinii u specjalistów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego może wydać specjalne oświadczenie. Istnieją cztery rodzaje, które mogą być ogłaszane przez osobę na funkcji premiera. Są to odpowiednie stopnie alarmowe CRP: Alfa, Bravo, Charlie, Delta. W Polsce 26 czerwca został wprowadzony, tzw. Bravo-CRP.

Wprowadzenie II stopnia stanu alarmowego wiąże się z najbliższą niedzielą, podczas której w naszym kraju odbędą się wybory prezydenckie. Ma ono na celu zwiększoną ochronę systemów teleinformatycznych należących do organów administracji publicznej lub infrastruktury krytycznej. Administratorzy tych systemów podczas ogłoszonego wyjątkowego stanu będą zobowiązani do pełnienia swoich dyżurów przez całą dobę i dbania o bezpieczeństwo danych.

Dzisiaj grzeje: 1. Objawy niewydolności serca. Niebezpieczna choroba, którą ma już ponad milion Polaków

2. Rząd prze do przodu w związku z nowym podatkiem. Minister finansów coraz bardziej się z nim spieszy

W związku z wprowadzeniem stopnia alarmowego Bravo-CRP, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji również wydało specjalne ogłoszenie. Ostrzega, że wyjątkową czujność muszą zachować nie tylko pracownicy, ale także obywatele.

- Bezpieczeństwo w czasie obowiązywania stopnia uzależnione jest nie tylko od działania właściwych służb, ale też od czujności obywateli. W przypadku zauważania czegoś niepokojącego należy poinformować o tym Policję lub ABW – czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?
  2. Masz konto w PKO BP albo ING Banku Śląskim? Pieniądze znikają z kont, klienci muszą być bardzo ostrożni
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Robert Lewandowski wróci grać w Polsce? Nagle postanowił zabrać głos i wyjaśnił wszystkie wątpliwości

Następny artykuł