30 nauczycieli na kwarantannie. Poważny problem w jednym z województw

Polska walczy z pandemią
fot. https://unsplash.com/ Roger Bradshaw
Autor Natalia Niewczas30.08.2020

Polska sytuacja epidemiologiczna pozostawia wiele do życzenia. Sierpień okazał się rekordowy - właśnie w tym wakacyjnym miesiącu Ministerstwo Zdrowia potwierdziło aż 903 nowe przypadki zarażenia koronawirusem w ciągu jednego dnia. W czołówce najbardziej dotkniętych epidemią województw od jakiegoś czasu widnieje województwo małopolskie.

Polska wciąż nie może uporać się z kryzysem epidemiologicznym. Na obrazującej liczbę aktualnie chorych na COVID-19 pacjentów krzywej powstaje kolejne, duże wybrzuszenie. Swoją cegiełkę do niepokojącego obrazka dokłada województwo małopolskie, które obecnie znajduje się na niechlubnym pandemicznym podium, wyprzedzane jedynie przez województwo śląskie i mazowieckie. To właśnie 30 mieszkających w Małopolsce nauczycieli zostało poddanych przymusowej izolacji.

Skażone mięso na półkach sklepowych. Pilna decyzja sanepiduSkażone mięso na półkach sklepowych. Pilna decyzja sanepiduCzytaj dalej

Polska pod pandemicznym ostrzałem

Niestety, co obrazują rosnące statystyki, Polska nie poczyniła znaczących postępów w walce z pandemią koronawirusa; Małopolska nie stanowi żadnego wyjątku. Ostatnio do najbardziej zagrożonych regionów w kraju dołączyła dawna stolica, Kraków, gdzie przybywa niepołączonych z żadnym konkretnym ogniskiem COVID-19 chorych.

- Być może jest to spowodowane po prostu powrotami z wakacji. Widzieliśmy w mediach, że wypoczywający w miejscowościach turystycznych - szczególnie nadmorskich, czy na szlakach górskich - stwarzali wrażenie, jakby epidemia została w ich miejscu zamieszkania - mówi Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta Krakowa.


Kraków to jednak tylko kropla w morzu problemów - kolejna z epidemiologicznych komplikacji ulokowała się w powiecie limanowskim. To właśnie tam aż trzydziestu pedagogów zostało skierowanych na obowiązkową kwarantannę.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające słowa lekarzy. Sytuacja chorych na raka jest tragiczna
2. Policjant złapał ją za kółkiem w Brzezinach. Pomimo 3,5 promili we krwi miała jedną prośbę

Jak podaje portal popularne.pl, do masowej izolacji przyczynił się dodatni wynik testu na obecność koronawirusa u jednej nauczycielki - pracownicy aż czterech, znajdujących się w powiecie limanowskim szkół. Warto przypomnieć, że wszystko to miało miejsce jeszcze przed wyznaczonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej na 1 września rozpoczęciem roku szkolnego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łowcy burz ostrzegają Polaków, sytuacja będzie dramatyczna. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła ostrzeżenia, dziś najwyższy stopień zagrożenia burzami
  2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
  3. Nastolatki zignorowały czerwoną flagę. Nie mogły wrócić na brzeg
  4. Ksiądz zarażony koronawirusem. Sanepid poszukuje wiernych
  5. Wstrząsająca relacja zgwałconego mężczyzny. Szczegóły tylko dla osób o mocnych nerwach
  6. W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historia

Następny artykuł