Zacznie się już w poniedziałek. Polacy powinni być przygotowani

Polska zostanie zablokowana przez protestujących
własne
Autor Barbara Bujar30.10.2020

W Polsce wciąż trwa Strajk Kobiet. W piątek protestujący z całego kraju zjadą się do Warszawy, by tam spotkać się na ulicach. Na tym ich plany jednak się nie kończą. Organizatorka akcji Magda Lempart zdradziła już, jakie działania zostaną podjęte w przyszłym tygodniu. Manifestanci rozpoczną od zablokowania miast.

Strajk Kobiet w Polsce to odpowiedź społeczeństwa na wyrok TK z 22 października. Od tego dnia aborcja ze względu na stwierdzone ciężkie upośledzenie lub nieuleczalną chorobę płodu jest uznawana za nielegalną. Wielu obywateli nie zgadza się z taką decyzją, czego wyraz daje na ulicach. Manifestanci coraz dokładniej planują swoje działania.

Panika w jednej z europejskich stolic. Mieszkańcy masowo opuszczają miasto, chodzi o obostrzeniaPanika w jednej z europejskich stolic. Mieszkańcy masowo opuszczają miasto, chodzi o obostrzeniaCzytaj dalej

Jak w Polsce rozpocznie się nadchodzący tydzień? Protestujący planują blokady miast

Ogólnopolski Strajk Kobiet trwa od kilku dni. Oburzeni obywatele wyszli na ulice od razu po zapoznaniu się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Z biegiem czasu wcale się nie zniechęcają i wciąż walczą o swoje racje. W piątek protestujący z całego kraju zjawią się w Warszawie.

Stolica w piątek z pewnością nie będzie spokojna. 30 października w jej wyznaczonych miejscach spotkają się tysiące polskich manifestantów sprzeciwiających się zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Jak podaje portal popularne.pl, marsze rozpoczną się o godzinie 17:00.

- Spotykamy się w trzech miejscach. Na alejach Ujazdowskich przed KPRM, bo Morawiecki powiedział, żeby w niego uderzać, a nie w innych, więc idziemy. Dalej Plac Zamkowy i Plac Zawiszy – najbliżej siedziby zła, czyli PiS. Gdzie pójdziemy, to się okaże – informowała organizatorka Strajku Kobiet, Magda Lempart.

Decyzja o pojawieniu się pod budynkiem Kancelarii Premiera Rady Ministrów zapadła po czwartkowych słowach Mateusza Morawieckiego. Przypomnijmy, że podczas konferencji prasowej na Stadionie Narodowym premier podjął temat Strajku Kobiet i zwrócił się do jego uczestników. Ci postanowili mu odpowiedzieć i w piątek złożyć wizytę.

- Mam apel do wszystkich protestujących - niech ten gniew, niech ta niechęć skupi się na mnie, na politykach, niech dotyka mnie, ale niech nie dotyka tych, których za dwa tygodnie może dotknąć, bo państwo protestujący zetkniecie się z jakimiś osobami starszymi, w autobusie, w domu, na spotkaniu i to może owocować dramatycznymi skutkami – mówił Morawiecki.

Dzisiaj grzeje: 1.Widzowie przecierali oczy ze zdumienia. Dziennikarz TVP wydał ważne oświadczenie, nikt się nie spodziewał
2.Porażające wyznanie gwiazdy TVN wstrząsnęło całym krajem. Przyznała, że jest córką ofiary gwałtu
3. Pierwsze objawy miażdżycy. Nie wolno ich lekceważyć

Co roku diagnozę słyszy 11 tysięcy pacjentek. Poważna choroba zbiera żniwo szczególnie wśród młodychCo roku diagnozę słyszy 11 tysięcy pacjentek. Poważna choroba zbiera żniwo szczególnie wśród młodychCzytaj dalej

Okazuje się, że protestujący mają już także plany na przyszły tydzień. Poniedziałek rozpoczną od zablokowania miast. Działania znów mają odbywać się na terenie całego kraju.

- W poniedziałek blokady miast, a w środę łańcuch solidarności – dodała Lempart.

Znaleźli sposób, aby dostać się na cmentarz pomimo zakazu. Czy wszelkie granice zostały przekroczone?Znaleźli sposób, aby dostać się na cmentarz pomimo zakazu. Czy wszelkie granice zostały przekroczone?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny komunikat od ING. Klienci muszą być gotowi na spore ograniczenia
  2. Uwaga, Santander Bank Polska ostrzega przed oszustami. Pieniądze klientów są zagrożone, ważny szczegół
  3. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  4. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  5. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  6. Wyciekło nagranie z Krupówek, co się działo? Aż ciarki przechodzą po plecach, tyle ludzi, niesamowite
  7. Teraz: wywołują "Dziady" z okien przy Mickiewicza. Zagra m.in. Katarzyna Warnke

Następny artykuł