Stan wyjątkowy w Polsce? Pilne oświadczenie dyrektora z PiS

Polska - nie będzie stanu wyjątkowego
pixabay.com/ZyrexPl
Autor Barbara Bujar30.10.2020

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce staje się coraz poważniejsza. Liczba zakażeń rośnie, końca protestów nie widać, a na ulicę wychodzi Żandarmeria Wojskowa. W obliczu tak niepokojących informacji w mediach zaczęły pojawiać się pytania dotyczące stanu wyjątkowego – czy zostanie wprowadzony? Odpowiedzi w tym zakresie udzielił obywatelom szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Sobolewski.

Epidemia koronawirusa w Polsce nie odpuszcza. W ciągu kilku tygodni liczba zakażeń wzrosła do tego stopnia, że rząd postanowił wprowadzić dodatkowe obostrzenia. Jednocześnie Trybunał Konstytucyjny zatwierdził wniosek o zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej. W tym momencie przestrzeganie zasad, a w szczególności zachowywania bezpiecznego dystansu społecznego, stało się mało prawdopodobne.

Nieoficjalne: lockdown w Polsce możliwy już niebawem. Współpracownik premiera uchylił rąbka tajemnicy, padł konkretny terminNieoficjalne: lockdown w Polsce możliwy już niebawem. Współpracownik premiera uchylił rąbka tajemnicy, padł konkretny terminCzytaj dalej

Niepokojąca sytuacja w Polsce. Rząd wprowadzi stan wyjątkowy?

Liczba zakażeń w Polsce rośnie, Ministerstwo Zdrowia nie ma co do tego wątpliwości. W piątek padł kolejny rekord. W ciągu jednej doby testy potwierdziły obecność koronawirusa u ponad 21 tysięcy badanych osób.

- Mamy 21 629 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem (…) Z powodu COVID-19 zmarło 35 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 167 osób – poinformowało MZ na Twitterze.

W czasie, gdy liczba zakażeń rośnie, Trybunał Konstytucyjny postanowił zatwierdzić wniosek o zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej. Zgodnie z podjętą decyzją aborcja w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu nie będzie dozwolona. To doprowadziło do buntu obywateli, którzy tłumnie wyszli na ulice.

Protesty Polaków oczywiście nie przebiegają w oparciu o obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Choć większość uczestników pamięta o zasłanianiu nosa i ust, o utrzymywaniu zalecanego dystansu społecznego nie ma mowy. Według wielu ekspertów takie zachowanie może doprowadzić do jeszcze większego rozprzestrzenienia się koronawirusa.

Do protestujących zwrócił się między innymi Mateusz Morawiecki. Premier zaznaczył, że gromadzenie się w tak licznych grupach jest zagrożeniem dla zdrowia i życia uczestników, ale także ich rodzin. Polacy nie zamierzają jednak odpuścić i w piątek wspólnie wybierają się do Warszawy. W związku z tym w mediach coraz głośniej robiło się o wprowadzeniu stanu wyjątkowego.

Jak donosi Super Express, na nurtujące Polaków pytanie odpowiedział niedawni szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Sobolewski. Jak stwierdził na antenie Polskiego Radia, w rządzie o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na razie nie ma mowy.

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska aktorkaMedia obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska aktorkaCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje: 1.Widzowie przecierali oczy ze zdumienia. Dziennikarz TVP wydał ważne oświadczenie, nikt się nie spodziewał
2.Na antenie Polsat News padły mocne słowa, mowa o stosunku do Polek. "Pokazuje ogromną pogardę do kobiet"
3. Pierwsze objawy miażdżycy. Nie wolno ich lekceważyć

- Nie ma takich planów, nie ma takich założeń o stanie wyjątkowym (…) stan wyjątkowy wiązałby się z mnóstwem innych ograniczeń, ale nie tylko w sferze społecznej i gospodarczej – oświadczył.

Straszny wypadek z udziałem karetki pogotowia. Pojazd dachował, są poszkodowaniStraszny wypadek z udziałem karetki pogotowia. Pojazd dachował, są poszkodowaniCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. GW: Niewiarygodne zachowanie NFZ wobec chorych na Covid-19. Fundusz popisał się niebywałą chytrością
  2. Fizyk jądrowy ostro o przeciwnikach elektrowni atomowych: "Strach jako argument"
  3. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  4. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  5. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  6. Niewiarygodne sceny w Wuhan. Jeszcze niedawno zmagali się z pandemią, teraz zapomnieli o zagrożeniu
  7. Ogromna awantura z policją przed domem Kaczyńskiego. Chorej kobiecie puściły nerwy

Następny artykuł