Pilny apel premiera Morawieckiego. Nowe zmiany i zalecenia dla Polaków

koronawirus w polsce: apel Morawieckiego
własne
Autor Klaudia Gaicka31.10.2020

Najnowsze informacje dotyczące Polski. Okazuje się, że najbliższe dni nie będą wyglądały tak, jak sobie to część z nas wyobrażała. Premier przychylił się do tego, o czym od dawna mówili eksperci z dziedziny medycyny.

W Polsce mamy do czynienia z ogromnym wzrostem zagrożenia epidemicznego. Niestety obecne obostrzenia nie zdziałały za wiele, między innymi dlatego, że od kilku dni w całym kraju odbywają się protesty przeciwko władzom, które je zatwierdziły. Pomimo tego, że uczestnicy marszu w zdecydowanej większości mają maseczki, wciąż dochodzi do rekordowych ilości zakażeń.

Tylko w ciągu ostatniej doby w Polsce potwierdzono aż 21 897 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W tym samym czasie wyzdrowiało 5 556 pacjentów, a walkę z chorobą COVID-19 przegrało niestety 280.

Panika w jednej z europejskich stolic. Mieszkańcy masowo opuszczają miasto, chodzi o obostrzeniaPanika w jednej z europejskich stolic. Mieszkańcy masowo opuszczają miasto, chodzi o obostrzeniaCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce. Jest oficjalny apel Ministra

Rządzący od dłuższego czasu obawiali się o zdrowie najstarszych, którzy ogromną wagę przykładają do tradycji i obyczajów. Te z kolei mówią, że 1 listopada należy odwiedzić groby zmarłych. Ten zwyczaj sprawiał, że każdego roku w Polsce miliony ludzi zbierało się w ogromne skupiska. Niestety przy obecnych warunkach taki stan rzeczy zmieniłby się prawdopodobnie w dziesiątki tysięcy (jak nie setki tysięcy) nowych zakażeń, z czego wiele dotyczyłoby najstarszych. To właśnie ta grupa obywateli jest najbardziej narażona na ciężki przebieg zakażenia koronawirusem. Nie tylko z powodu wieku, lecz także licznych chorób współistniejących. W związku z tym Premier Morawiecki ogłosił bardzo ważną decyzję.

- Podjęliśmy decyzję, że zarówno w Dzień Wszystkich Świętych, a także dzień przed i dzień po cmentarze będą zamknięte [...] Druga fala, która przyszła, zmiotła poczucie bezpieczeństwa, nie tylko w Polsce. Na pewno popełniono różne błędy. Koncentrujemy się na tym, by zapewnić stabilność. Kiedy pandemia wywraca naszą rzeczywistość do góry nogami, to musimy myśleć, co za tydzień, za miesiąc – mówi Mateusz Morawiecki.

Dzisiaj grzeje: 1.Tajemnicza wizja Krzysztofa Jackowskiego. Jasnowidz ma dla Polaków pewną radę
2.Nagle ranił nożem sprzedawcę, policja natychmiast wkroczyła do akcji. Dramatyczne wiadomości z Warszawy

Co roku diagnozę słyszy 11 tysięcy pacjentek. Poważna choroba zbiera żniwo szczególnie wśród młodychCo roku diagnozę słyszy 11 tysięcy pacjentek. Poważna choroba zbiera żniwo szczególnie wśród młodychCzytaj dalej

Dodaje, że zdaniem rządzących tradycja jest mniej ważna niż życie ludzkie. Zaapelował do seniorów, aby ten czas spędzili w domach.

- Drodzy seniorzy, to wasze zdrowie i wasze życie jest najbardziej narażone. Nasz apel przyjmuje formę alarmu i mocnej dyspozycji, żeby seniorzy przez co najmniej dwa tygodnie seniorzy pozostali w domu [...] Seniorzy muszą pozostać w domach, nie spotykać się z dziećmi, z młodzieżą, od tego zależy wasze życie - poprosił.

Zwrócił się także bezpośrednio do administracji publicznej, aby oni, a także wszyscy inni, którzy mogą wykonywać pracę zdalną, robili to przynajmniej przez następne dwa tygodnie.

Znaleźli sposób, aby dostać się na cmentarz pomimo zakazu. Czy wszelkie granice zostały przekroczone?Znaleźli sposób, aby dostać się na cmentarz pomimo zakazu. Czy wszelkie granice zostały przekroczone?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Proboszcz znalazł lukę w przepisach i otworzył cmentarz. Teraz może zapłacić nawet 30 tys. zł grzywny
  2. Klienci kolejnego banku atakowani przez hakerów. Nie dajcie się zwieść
  3. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  4. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  5. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  6. Wielkie zmiany w PKP. Dotkną tysięcy Polaków. Podróżowanie polskimi pociągami nie będzie już jak kiedyś
  7. Jan Śpiewak zraniony podczas wczorajszych protestów przez nacjonalistów. "Nie damy się zastraszyć"

Następny artykuł