Rodzina chorej pielęgniarki błaga o pomoc. Pilnie potrzebne osocze ozdrowieńca

Pomoc dla pielęgniarki z COVID-19
pixabay.com/SharonMcCutcheon
Autor Barbara Bujar19.11.2020

Dzieci pielęgniarki, która w ciężkim stanie przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie, rozpaczliwie proszą o pomoc. Ich ukochana mama, która na co dzień pracuje na oddziale onkologicznym i zajmuje się obecnymi na nim pacjentami, teraz sama potrzebuje wsparcia. Kobieta zmaga się z COVID-19, a szansą na jej powrót do zdrowia jest osocze ozdrowieńców. Rodzina apeluje do osób z grupą krwi 0RH-.

Osocze ozdrowieńców to najlepsza pomoc, którą mogą otrzymać pacjenci z ciężkim przebiegiem COVID-19. Jedną z takich osób jest pani Anna Reps-Terbosh, która walczy o życie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie. Kobieta z zawodu jest pielęgniarką i pracuje w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 1 w Lublinie.

Polski lekarz szczerze o pracy w Niemczech. Mówi o pensji, emeryturze i warunkachPolski lekarz szczerze o pracy w Niemczech. Mówi o pensji, emeryturze i warunkachCzytaj dalej

Proszą o pomoc dla mamy. Chora pielęgniarka potrzebuje osocza

Jak podaje Wirtualna Polska, stanem chorej pielęgniarki najbardziej zaniepokojone są jej dzieci. Aby pomóc ukochanej mamie w walce z COVID-19, postanowiły zaapelować o pomoc do ozdrowieńców. W szczególności zwróciły się do osób z grupą krwi 0RH-.

- Bardzo prosimy o pomoc dla Naszej Kochanej Mamy Anny Reps-Terbosh, pielęgniarki onkologicznej z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie, przy ul. Staszica. Mama jest bardzo życzliwą i sumienną osobą, która nigdy nie odmówiła nikomu pomocy, także i w tych trudnych czasach pandemii, dbała o jak najlepszy komfort dla swoich podopiecznych. Mama obecnie przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Apelujemy o pilne oddanie osocza, od osób które przeszyły Covid-19 z grupą krwi 0, najlepiej 0RH- – napisały dzieci kobiety cytowane przez WP Parenting.

Osocze na rzecz pani Anny Reps-Terbosh można oddawać w oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Na terenie województwa podobne punkty znajdują się także w Zamościu, Chełmie i Białej Podlaskiej. W całej Polsce jest ich znacznie więcej.

Osocze ozdrowieńców uważane jest obecnie za najlepszy rodzaj pomocy, jaki można ofiarować zakażonej osobie. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno mówiła o tym dr Beata Poprawa z Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach. Lekarka, która ponownie zaraziła się koronawirusem, prosiła o pomoc dla kolegi, który był w dużo gorszym stanie.

- W tej chwili jest to lek na wagę złota, którego brakuje w bankach krwi (…) To nie jest tylko czas, żeby składać życzenia zdrowia dla tych ludzi, to jest czas, żeby działać i konkretnie pomóc – mówiła dr Poprawa cytowana przez TVN 24.

Niestety, epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 rządzi się swoimi prawami, dlatego osocza nie mogą oddawać wszyscy. Jak tłumaczy WP Parenting, na taki krok mogą zdecydować jedynie się osoby, które przeszły już COVID-19. Każda z nich musi spełniać jednak dodatkowe warunki.

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa personel pobiera osocze pacjentów w wieku od 18 do 60 lat. Zanim jednak do tego przystąpi, od zakończenia izolacji danej osoby musi minąć 28 dni. Dopiero po takim czasie chętny może skonsultować się z najbliższym centrum krwiodawstwa, w którym musi się zakwalifikować i umówić na termin pobrania osocza.

Dzisiaj grzeje: 1.Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje legendarny muzyk, hitów jego zespołu słuchali chyba wszyscy
2.TVN ostrzega Polaków, w wielu miejscach już się zaczęło. Do 17 lepiej zostać w domach
3.Ministerstwo Zdrowie przekazało wstrząsającą wiadomość. Najnowsza liczba zgonów wbija w fotel, absolutny rekord

Kolęda w czasie koronawirusa. Pierwsze diecezje wydają oświadczeniaKolęda w czasie koronawirusa. Pierwsze diecezje wydają oświadczeniaCzytaj dalej

Przypomnijmy, że w Polsce od początku pandemii koronawirusa wyzdrowiało już ponad 340 tysięcy osób. Według danych Ministerstwa Zdrowia w polskich placówkach medycznych wciąż przebywa blisko 23 tysiące chorych. Pozostali zmagają się z zakażeniem w domach.

Szczepienia przeciwko koronawirusowi mogą rozpocząć się już w grudniu. Rząd niedługo przedstawi szczegółowy programSzczepienia przeciwko koronawirusowi mogą rozpocząć się już w grudniu. Rząd niedługo przedstawi szczegółowy programCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, będą duże zmiany w pogodzie. Zacznie się w piątek. Trzeba uważać zwłaszcza nad morzem
  2. Rząd wspiera rozwój fotowoltaiki. Ogromne pieniądze czekają na Polaków
  3. Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny
  4. 4-latek stracił oboje rodziców. Zabrała ich ta sama choroba
  5. Pielęgniarka wyznała porażającą prawdę. Jakie były ostatnie słowa zarażonych osób, które nie wierzyły w epidemię?
  6. Mężczyzna umarł na raka. Jego wierny labrador odszedł przy boku pana kilka godzin później
  7. Śmierć w „M jak miłość”. Nikt nie spodziewał się dramatu, uwielbiana para dopiero zaczęła układać sobie życie

Następny artykuł