poród lotosowy
fot. https://pixabay.com/ cynthia_groth
Autor Natalia Niewczas - 7 Września 2020

Nietypowy poród zagrażał dziecku. Lekarze bezzwłocznie zawiadomili prokuraturę

Poród to dla lekarzy codzienność, w samej Polsce każdego roku na świat przychodzi ok. 350 tysięcy niemowlaków. Wiele z nich odbywa się wręcz podręcznikowo - ten był jednak wyjątkowy. Świeżo upieczona matka długo powstrzymywała lekarzy przed podjęciem czynności, jaką standardowo wykonuje się przy każdych narodzinach.

Poród w tym włoskim mieście odbił się echem po internecie. Przyczyną rozgłosu była decyzja matki, która upierała się przy tak zwanym “porodzie lotosowym”. Zwykły poród od lotosowego różni się jednym, niezwykle istotnym szczegółem: przy tym drugim pępowinę łączącą dziecko z matką zostawia się do samoistnego wyschnięcia i odpadnięcia.

Mogą wyrastać z niego kępki włosów i zęby. Jeden z najstraszniejszych nowotworówMogą wyrastać z niego kępki włosów i zęby. Jeden z najstraszniejszych nowotworówCzytaj dalej

Poród lotosowy zakończony zawiadomieniem prokuratury

Poród tej kobiety w miejscowości Udine to swego rodzaju ewenement. Włoszka być może słyszała wcześniej o pierwszym odnotowanym na świecie porodzie lotosowym, który odbył się w USA w 1974 roku. Pacjentka przekonała wówczas lekarzy o tym, że odcinanie pępowiny nie jest konieczne, co ma swoje rzekome uzasadnienie naukowe. Jak tłumaczyła, podobne zachowania obserwuje się w naturze u szympansów. Na takie argumenty lekarze mogą zrobić tylko jedno: uroczyście załamać ręce.

Według doniesień portalu popularne.pl podobne przekonania o zaletach porodu lotosowego miała rodząca niedawno Włoszka; nie chciała pozwolić obecnym na sali lekarzom na przecięcie pępowiny. Medycy tłumaczyli, że jest to dla dziecka niebezpieczne - niedługo po porodzie pępowina staje się bowiem świetnym środowiskiem do życia dla wielu bakterii, co może skutkować potencjalnie groźną infekcją. Kobieta pozostawała jednak nieugięta.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 8-latka. Wraz z kolegami bawiła się w duszenie
2.Negocjowała z hydraulikiem cenę usługi. Nie żyje, dwie osoby w stanie krytycznym

Lekarze postanowili wezwać posiłki, o zaistniałej sytuacji zawiadomili prokuraturę. Przedstawiciele organów ścigania postawili sprawę jasno: poród lotosowy stwarza realne zagrożenie dla zdrowia i życia noworodka (czyli drugiej osoby). W związku z powyższym wydano sądowy nakaz przecięcia pępowiny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta pobita na ulicy na oczach dziecka. Porażające sceny w Polsce, szukają świadków
  2. Brat Agaty Dudy przerwał milczenie i wyjawił całą prawdę. Odsłonił kulisy, odważne słowa
  3. Niepokojące słowa papieża Franciszka. Ostrzega przed jeszcze gorszą plagą niż koronawirus
  4. Objawy raka, które dostrzeżesz gołym okiem. Kiedy się pojawią, nie ma czasu do stracenia
  5. Lekarze biją na alarm. Popularne badanie sposobem na wyciąganie pieniędzy
  6. Sokowi z kapusty przypisuje się cudowne właściwości. Prawdziwa witaminowa bomba, już po 2 dniach widać niesamowite efekty

Następny artykuł