Poród w jednym z polskich szpitali zakończył się tragicznie
Autor Karol Zaborowski - 8 Listopada 2019

Tragedia w polskim szpitalu. Poczas porodu noworodek doznał urazu głowy

Poród powinien stanowić jeden z najpiękniejszych dni w życiu kobiety, bo to w końcu wtedy po raz pierwszy może zobaczyć, a także przytulić swoje nowo narodzone dziecko. Niestety w tym wypadku nie ma mowy o szczęśliwym zakończeniu. Sprawą zajęła się prokuratura.

Poród sam w sobie jest bardzo trudnym przeżyciem zarówno dla matki, jak i dziecka. Wiąże się z gigantycznym wysiłkiem, jednak każda kobieta, która ma to już za sobą, potwierdzi, że w momencie, kiedy może w końcu zobaczyć swoje dziecko, wszystko inne przestaje się liczyć. Niestety czasami dochodzi do komplikacji, które zagrażają życiu matki, a także dziecka, a w takiej sytuacji nawet najmniejszy błąd ze strony lekarza może zakończyć się tragedią.

W jednym ze szpitali w Ostrowie Wielkopolskim miały miejsce prawdziwie przerażające chwile. Na świat przyszło dziecko w około 33. tygodniu ciąży. Jak podają media, lekarze podjęli decyzję o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia, jednak podczas zabiegu dziecko doznało bardzo poważnego urazu.

Trafiła do szpitala z potężnym bólem głowy, 2 dni później już nie żyła. Lekarze ostrzegają przed 7 niepozornymi objawamiTrafiła do szpitala z potężnym bólem głowy, 2 dni później już nie żyła. Lekarze ostrzegają przed 7 niepozornymi objawamiCzytaj dalej

Poród zakończył się tragedią

O koszmarze, który miał miejsce na porodówce poinformował portal infostrow.pl. Wszystko miało miejsce w środę w szpitalu w Kępnie. Nie wiadomo dokładnie dlaczego, poród odbył się przed pełnym donoszeniem ciąży, jednak sugeruje to, że pojawiły się komplikacje, które wymagały natychmiastowej reakcji ze strony lekarzy.

Jak donosi portal, dziecko urodziło się poprzez cesarskie cięcie, ale już podczas zabiegu znajdowało się w kanale rodnym. Wtedy też personel placówki postanowił wepchnąć dziecko z powrotem, co doprowadziło do wywołania u malucha poważnego urazu głowy.

Niemowlę tuż po zabiegu zostało przewiezione do na ostrowską neonatologię, gdzie próbowano ratować jego życie. Niestety uraz okazał się zbyt poważny i dziecko zmarło niedługo po swoich narodzinach. Sprawa została już zgłoszona do prokuratury i wyznaczono termin sekcji zwłok malucha, która będzie miała miejsce w piątek.

- W takich przypadkach sprawami dzieci z naszego regionu zajmuje się Prokuratura Regionalna w Łodzi, jako jednostka wyższego rzędu i tam trafiły dzisiaj dokumenty w tej sprawie -mówił rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler w rozmowie z PAP.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 35 lekarzy nie umiało mu pomóc. Dopiero szalony i niebezpieczny pomysł matki go uratował
  2. Ważyła 300 kg i zoperowali jej żołądek. Po roku stanęła przed lekarzem i nie mógł jej rozpoznać
  3. Kolor stolca może być pilnym alarmem o Twoim zdrowiu. Jeden z nich świadczy o raku i innych paskudnych chorobach

Następny artykuł