niecodzienny poród
unsplash.com/ Solen Feyissa
Autor Natalia Niewczas - 24 Września 2020

12-latka odebrała poród. Dzień, którego nigdy nie zapomni

Poród to wielka chwila w życiu nie tylko przyszłej matki, ale i reszty rodziny. Dla tej dziewczynki dzień narodzin młodszego brata był wyjątkowy z jeszcze jednego, ważnego powodu. 12-latka dokonała tego, czego nie podjęłaby się niejedna jej rówieśnica.

Poród z początku przebiegał standardowo - w pewnym momencie wydarzyło się jednak coś, co uczyniło te narodziny szczególnie wyjątkowymi. To 12-letnia, starsza siostra pomogła przyjść swemu bratu na świat. Możliwe, że ten dzień odmienił jej życie na zawsze.

Dr. Grzesiowski przekazał Polakom ważne rady. Warto się do nich zastosowaćDr. Grzesiowski przekazał Polakom ważne rady. Warto się do nich zastosowaćCzytaj dalej

Nietypowy poród zakończył się szczęśliwie

Dede Carraway od początku wiedziała, że podczas porodu będzie wspierała ją córka. 12-letnia Jacee nie zamierzała przegapić tak ważnej chwili. Dziewczynka przez cały czas towarzyszyła matce na sali porodowej.

Według doniesień portalu webniusy.com Jacee z początku czuła znaczny niepokój. Obawiała się, że przez panujące w pomieszczeniu poruszenie przegapi najważniejszy moment. Jak się okazało, 12-latka martwiła się zupełnie niepotrzebnie.

W pewnej chwili lekarz podał dziewczynce rękawiczki, pytając, czy nie chciałaby odebrać porodu swojej matki. Zarówno młoda Jacee, jak i jej mama były w szoku, co nie przeszkodziło jednak dziewczynce w podjęciu tego ważnego zadania. Warto zaznaczyć, że lekarzem nadzorującym narodziny był ojciec 12-latki.

W takiej sytuacji wprost nie mogło obejść się bez wielkich emocji. Opowiada o nich sama Jacee, która, jak przyznaje, z początku nie wierzyła w propozycję ojca.

- Naprawdę odebrałam poród, tata dał mi wyciągnąć dziecko na zewnątrz. Na początku myślałam, że robi sobie jaja, ale on mówił na poważnie. Naprawdę się denerwowałam – relacjonuje dziewczynka.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważny wypadek aktora z "Na Wspólnej". Jest w szpitalu, konieczna będzie skomplikowana operacja
2.Z chińskiego laboratorium wydostała się groźna bakteria. Zakażenia już liczą w tysiącach
3.Nawet 90% przyczyn raka żołądka dotyczy stylu życia. Czego unikać, aby uchronić się przed tą straszną chorobą?

Do internetu trafiły zdjęcia z niecodziennych narodzin. Choć Jacee nie ukrywa, że była to najlepsza chwila jej życia, decyzja rodziców wzbudziła pewne kontrowersje. Niektórzy są zdania, że, ze względu na młody wiek, dziewczynka nie powinna brać udziału w porodzie.

Tymczasem Jacee, która od lat marzy o karierze weterynarza, po pełnych emocji narodzinach brata rozważa także inną możliwość. Dziewczynka nie wyklucza, że zostanie w przyszłości położną.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Horror w Zakopanem. Wyszła w góry i nagle stracili z nią kontakt. Trwa dramatyczna akcja
  2. Naukowcy aż osłupieli, gdy zobaczyli najnowsze zdjęcia. Wielka Czarna dziura zrobiła coś niezwykłego
  3. Ministerstwo Zdrowia przekazało zatrważającą wiadomość. Padł nowy rekord zakażeń, jest komentarz rzecznika resortu
  4. Zniesienie celibatu dla księży. Jesteście za?
  5. Jak w Polsce leczy się COVID-19? Lekarz klinicysta wyznał całą prawdę
  6. Najgorszy sposób na trzymanie mięsa w lodówce. Jeden błąd możesz kosztować nas zdrowie

<>

Następny artykuł