Powietrze: można oczyszczać dzięki roślinom
pixabay_jeonsango
Autor Damian Witoń - 7 Marca 2020

Szukasz sposobu na oczyszczenie powietrza w swoim domu? Pomocne mogą okazać rośliny

Powietrze ma ogromny wpływ na zdrowie człowieka, który nim oddycha. Warto zatem zadbać o jego jakość. W naszych domach możemy zrobić to przy pomocy niektórych roślin.

Powietrze, którym oddychamy podczas pobytu w domu, wpływa na nasze zdrowie. Powinniśmy zatem zadbać, aby było czyste i świeże. Osiągnięcie tego celu jest możliwe, dzięki wykorzystaniu różnych metod. Jedną z nich jest ustawienie we wnętrzach naszych mieszkań odpowiednich roślin.

Świetnie smakuje i ma wiele zastosowań medycznych. Nasze babcie znają ją doskonaleŚwietnie smakuje i ma wiele zastosowań medycznych. Nasze babcie znają ją doskonaleCzytaj dalej

Powietrze czystsze dzięki obecności roślin

Pierwszą rośliną, jaką możemy zacząć hodować w naszym domu, aby polepszyć jakość powietrza, które się w nim znajduje, jest diabelski bluszcz. Być może jego nazwa nie jest zbyt zachęcająca, jednak posiada on pewną korzystną właściwość. Zwalcza zarodniki pleśni oraz niektóre domowe toksyny, takie jak ksylen, benzen, formaldehyd i trichloroetylen. Bluszcz nie wymaga od nas dużej uwagi i jest łatwy w pielęgnacji. Świetnie rośnie w doniczkach oraz wiszących koszach. Należy jednak zaznaczyć, że rośliny nie powinno się trzymać w mieszkaniu, w którym żyją małe dzieci i zwierzęta, ponieważ jest ona trująca.

Ciekawą alternatywą dla diabelskiego bluszczu są lilie pokojowe. Oprócz tego, że są piękną ozdobą, usuwają z powietrza benzen, tlenek węgla, formaldehyd, trichloroetylen i ksylen. Roślina jest łatwa w pielęgnacji. Wystarczy podlewać ją raz w tygodniu oraz nawozić na wiosnę preparatem o stopniowym uwalnianiu.

Warto zainteresować się także filodendronem. Roślina o liściach kształtem przypominającym serce jest łatwa w utrzymaniu i stanowi piękną dekorację. Ponadto oczyszcza powietrze z formaldehydu, ksylenu oraz toksyn znajdujących się w klejach. Ciekawe właściwości ma także roślina o śmiesznej nazwie język teściowej. Jest ona w stanie usunąć z powietrza trichloroetylen, formaldehyd, benzen oraz ksylen.

Kolejną pozycją na liście jest aloes, który znany jest z licznych właściwości leczniczych, jakie posiada. Używa się go, chociażby do kuracji ran i oparzeń słonecznych. Roślina działa również przeciwzapalnie. Niewielu jednak wie, że może ona pomóc również w oczyszczaniu powietrza. Ponadto jest świetnym wyznacznikiem jego jakości, ponieważ jeżeli jest ono wyjątkowo zanieczyszczone, na liściach pojawiają się brązowe plamy.

Dzisiaj grzeje: 1. Krzysztof Jackowski twierdzi, że wie kiedy skończy się epidemia. Swoją wizją podzielił się z Polakami

2. Uwielbiana aktorka zrobiła niemożliwą rzecz na pogrzebie Królikowskiego. Nigdy nie widzieliśmy podobnego zachowania

Jak podaje portal medonet.pl, jednym z najlepszych oczyszczaczy powietrza jest złocień wielokwiecisty. Roślina o pięknych, kolorowych kwiatach jest w stanie usunąć z naszych domów amoniak, benzen, formaldehyd oraz ksylen. Należy podlewać ją wyłącznie ciepłą wodą i przetrzymywać w nasłonecznionych miejscach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach
  2. Brat Magdy Gessler żyje w bardzo skromnych warunkach. Mężczyźnie daleko do luksusów gwiazdy TVN
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Dziś uważaj za kółkiem. Policja wlepi mandat na 500 zł, a nawet odbierze prawko

Następny artykuł