Nowe powikłania po koronawirusie
.
Autor Karol Zaborowski - 9 Września 2020

Odkryto nowe powikłania po koronawirusie. Naukowcy ostrzegają

Powikłania po chorobach mogą być o wiele groźniejsze niż same schorzenia, które do nich prowadzą. Tak jest, chociażby w przypadku powszechnej grypy, która może prowadzić do rozwinięcia się wirusowego zapalenia płuc. Naukowcy podzielili się właśnie swoim nowym odkryciem.

Powikłania po koronawirusie według wielu specjalistów mogą pozostawać z nami jeszcze przez długi czas. Wirus SARS-CoV 2 wciąż nie został jeszcze do końca przebadany i specjaliści będą potrzebowali jeszcze wielu lat, aby lepiej poznać ten patogen. Z tego też względu aktualna wiedza i ustalenia dotyczące tego konkretnego wirusa co jakiś czas się zmieniają.

Tyczy się to samych objawów wywoływanych przez patogen, jak i powikłań po chorobie, którą wywołuje. Hiszpańscy naukowcy poinformowali niedawno o nowych powikłaniach, które zaobserwowali u osób, które przeszły COVID 19.

6-latek zwisał na głowie z piątego piętra. Dziecko utknęło w kratach6-latek zwisał na głowie z piątego piętra. Dziecko utknęło w kratachCzytaj dalej

Nowe powikłania po koronawirusie

Oczywiste jest, że koronawrius uszkadza przede wszystkim nasz układ oddechowy, ponieważ to tam głównie atakuje nasz organizm. Jednak już teraz wiadome jest, że choroba wywoływana przez niego, może również uszkadzać organy i elementy należące do innych układów naszego ciała.

Na podstawie przeprowadzonych przez siebie badań, hiszpańscy naukowcy doszli do wniosku, że koronawirus może prowadzić do rozwinięcia się takich schorzeń jak kardiomiopatia, odma, a także zespół Guillana-Barrego.

Jak podaje portal abczdrowie, pierwsze z tych powikłań, czyli kardiomiopatia, to grupa schorzeń mogących prowadzić do zaburzenia rytmu serca. Przez co serce nie może prawidłowo i wydajnie pompować krwi. Co warto zaznaczyć, kardiomiopatia może się pojawić również w konsekwencji innych chorób.

W przypadku odmy dochodzi do tego, że do naszej opłucnej dostaje się powietrze, co prowadzi do częściowego lub nawet całkowitego zapadnięcia się płuca. Niestety jest to bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, a także życia.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważne zmiany już od 15 września. Lekarze są przerażeni
2.Ważne zmiany w rentach i emeryturach. Uważaj na jedną kwotę, inaczej świadczenia mogą być zmniejszone lub zawieszone

Warto też wspomnieć na koniec, czym dokładniej jest zespół Guillana-Barrego. Jest to choroba o podłożu autoimmunologicznym, która w swoim wczesnym stadium charakteryzuje się drętwieniem, mrowieniem palców, a także osłabieniem kończyn dolnych. W jej konsekwencji pojawia się niedowład oraz w ciężkich przypadkach porażenie kończyn.

Omawiane badania zostały przeprowadzone na 64 tysiącach osób i na szczęście te powikłania występowały rzadko. W przypadku odmy mówimy o 36 przypadkach, natomiast kardiomiopatia pojawiła się u 45 pacjentów, a zespół Guillana-Barrego u 8.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje uwielbiana pisarka. Do tragedii doszło na oczach maleńkiego synka
  2. Polski rząd nagle wydał "pomarańczową listę". Jest długa
  3. Smutne informacje. Jerzy Stuhr przerwał milczenie
  4. Użyła sprężyny jako spirali antykoncepcyjnej. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Najczęściej powtarzane mity dotyczące maseczek. Wiele osób wciąż w nie wierzy
  6. Najlepsza na niepogodę surówka jesienna. Nic nie dodaje więcej sił witalnych, prawdziwa pychota

Następny artykuł