Powikłania po grypie pozbawiły ją wzroku
fot. unsplash.com
Autor Karol Zaborowski - 14 Stycznia 2020

Rodzice nie zaszczepili swojego dziecka. 4-latka oślepła na skutek powikłań po powszechnej chorobie

Powikłania po niektórych chorobach są o wiele bardziej niebezpieczne niż same schorzenia. Zazwyczaj chronią nas przed nimi szczepienia, ale w tym wypadku tak się nie stało, co okazało się tragiczne w skutkach.

Powikłania po grypie mogą być naprawdę niebezpieczne i co roku tysiące osób na całym świecie umiera na ich skutek. Podanie szczepionki przeciw grypie zmniejsza znacząco szansę na to, że zachorujemy na tę chorobę, a nawet jeżeli się rozwinie, to jej przebieg powinien być o wiele łagodniejszy. Niestety z każdym rokiem coraz mniej osób się na nią decyduje.

Niestety Amanda Phillips przekonała się na przykładzie swojej małej córeczki, o tym, jak niebezpieczna potrafi być grypa. Mała Jade początkowo dostała jedynie lekkiej gorączki, którą udało się szybko zbić przy użyciu podstawowych leków. Jednak po kilku dniach jej stan zdrowia znacznie się pogorszył.

GIF wycofał z rynku dwa popularne leki. Wielu z nas ma je w swoich domowych apteczkachGIF wycofał z rynku dwa popularne leki. Wielu z nas ma je w swoich domowych apteczkachCzytaj dalej

Powikłania po grypie pozbawiły ją wzroku

Po tym, jak Jade odzyskała siły po pierwszym ataku choroby, jej mama myślała, że problem został zażegnany. 4-latka bawiła się ze swoim rodzeństwem i była radosna jak zawsze. Niestety w Wigilię okazało się, że jej stan zdrowia bardzo się pogorszył. Mama 4-latki próbowała ją obudzić, ale Jade nie odpowiadała. Wtedy też rodzice dziewczynki postanowili zabrać ją do szpitala.

Jade miała bardzo wysoką gorączkę, pojawiły się u niej drgawki, a oczy wywróciły się białkami do góry. Okazało się, że 4-latka zachorowała na grypę, która dała powikłania w postaci ostrej encefalopatii, czyli trwałego lub przewlekłego uszkodzenia mózgu. Jak podaje fakt, lekarze nie dawali jej zbyt dużych szans na wybudzenie.

Jednak po siedmiu dniach Jade w końcu się ocknęła. Niestety na skutek powikłań po grypie ośrodek wzroku w jej mózgu został uszkodzony, a dziewczynka oślepła. Rodzice przyznali, że 4-latka nie była zaszczepiona przeciwko grypie. Niewykluczone, że po podaniu szczepienia dziecko w ogóle by nie zachorowało, a nawet gdyby, to choroba nie doprowadziłaby do tak dużych zniszczeń w jej organizmie. Nie wiadomo, czy Jade kiedykolwiek odzyska wzrok.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest wolna, nie współżyła z nikim, a zaszła w ciążę. Przypadek, który zdarza się raz na milion
  2. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  3. Skandal podczas 28. finału WOŚP. Zachowanie protestujących oburzyło mieszkańców
  4. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Efekty pojawiły się już na drugi dzień
  5. Koktajl, który oczyszcza jelita. Najlepiej pić go przed snem
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Następny artykuł